לילך סבט לוגו

כל ההמלצות

המלצות (20)

נאוה זיסקינד, מורה לשפות, מטפלת הוליסטית

ללילך,

כמה מילים על קורס קרניו סקרל שעברתי איתך השנה:
ראשית שמחתי מאד על ההזדמנות לעשות את הקורס בעברית.
חוברות ההסברים בעברית וההסברים בשיעורים היו ברורים והקלו עלי כישראלית את לימוד החומר שאינו פשוט להבנה. השיעורים היו מרתקים והשילוב בין תיאוריה ופרקטיקה היה מעולה.
חייבת להודות על הפתיחות שלך להערות ולהצעות שאינו כה שכיח בקורסים
זו הפעם השלישית שאני לומדת את החומר- לפחות את שלב א' ונראה לי שסוף סוף התחלתי להבין במה דברים אמורים
אהבתי מאד את חוש ההומור שלך הכנות והישירות שהוסיפו טעם וחיוך לעיסוק הרציני
תודה על הכל
נאוה זיסקינד

 

רותי צור, מיילדת

 

אני מיילדת בב"ח ובמרכז לידה פרטי. אל לימודי הקרניוסקרל באתי כדי להעשיר את הכלים סביב נושא ההריון ולידה. חיפשתי תחום הוליסטי שיוסיף לתמיכה ביולדת בהכנה ללידה, בלידה עצמה ולאחריה. כמיילדת אני מחפשת עוד כלים, כי כל אחת זקוקה למשהו אחר וחשוב לי לדעת כיצד לעזור לכל אחת. החיבור שלי לרפואה כמיילדת גרם לי לבחור בקרניוסקרל בגלל הקשר לידע הרפואי וכן כי הוא טיפול במגע ללא כאב

כעת מרגישה שקיבלתי נפח נוסף לטיפול וראיה חדשה על תהליך ההריון והלידה. נוסף לי כלי דרכו ניתן לעזור בדרך שונה מהכלים הקודמים והא מוסיף עליהם ומחזק את יכולתי כמיילדת וכמטפלת ונותן מענה לנשים רבות וגם לתינוקות.

הקורס אצל לילך פתח לי עולם חדש שלא הכרתי. קיבלתי כלים חדשים להקשבה והתבוננות פנימה. ואני מרגישה שהקרניוסקרל עוזר בצורה בלתי רגילה. כבר קיבלתי לא מעט מכתבי תודה מנשים שקיבלו טיפול ממני ושאמרו כמה זה עזר להן. אני ממליצה בחום רב על הקורס ועל ההתבוננות פנימה."

רותי צור, מיילדת

לוחשות לתינוקות הבית ללידה טבעית

11.2010

אילנה צור, מורה לטכניקת אלכסנדר

"המודעות לחיבור צוואר-ראש לא נגישה לנו (בטכניקת אלכסנדר) .הCST חידד והביא למודעות גבוהה יותר של מיקום, מקום ונפח"

ממליצה לכל מורה לאלכסנדר ולמעשה לכל מטפל הרוצה לשפר את עבודתו ללמוד תרפיית קרניוסקרל!

לימודי הקרניוסקרל מאפשרים לנו (מורי אלכסנדר) לקבל הבנה נוספת על גוף האדם, המעמיקה ומחדדת את יכולות התחושה והטיפול/הדרכה עם כל תלמיד ובכל בעיה.
קרניוסקרל מרחיב את התפישה למימדים נוספים, המחזקים את העבודה.

(אילנה, מורה לטכניקת אלכסנדר )

2006

נעמי גולדברג

I really enjoyed taking Lilach Sabath's biodynamic craniosacral course. Lilach explains things in a clear and understandable way, and provides a serious course for those interested in learning.

Naomi Goldberg

2009

אן פיזנטה, ד"ר לביולוגיה מולקולרית

למדתי משהו לגמרי חדש ואני משלבת איתו תחומים אחרים. קרניו סקרל הוא מעין מסגרת בה משתלבים יפה מאד התחומים האחרים שאני מטפלת.

למרות שאני משוכנעת שהחלק האנטומי מאד חשוב, ולדעתי איני יודעת מספיק, איני בטוחה עד כמה הוא הכרחי… החלק המשמעותי יותר בעיני הוא הגישה האנרגטית ולימוד המקצבים העדינים. הרובד האנרגטי התחבר וחיזק את מה שידעתי קודם בקריאת הילות.

מאז לימודי קרניוסקרל, קיבלתי יותר ביטחון שלא עובדת באוויר, כי הקרניו סקרל יותר מובנה.

היות ובאתי ממקום ספקני ומדעי, למדתי לבחון כל דבר. הרובד האנרגטי בקרניוסקרל, בהיותו מבוסס חזק בתוך הגוף עצמו, הפך את הדברים האבסטרקטיים ליותר מוחשיים. במובן מסוים, ניתן להגיד שדרך הלימוד והגישה שלילך מביאה מאד מחזקות אצלי את הביטחון באי הוודאות.

ממליצה ללמוד את הקורס לכל מי שרוצה כלי חזק ועוצמתי השונה במאד מתחומים רבים הקיימים בשטח הרפואה האלטרנטיבית.

ולמי שכבר הגיע- לבוא עם ראש פתוח….

אחד היתרונות הגדולים בשיטה, לעומת רפלקסולוגיה ושיטות נוספות, בהן יש הרבה "אל תעשה" , הרי שבתרפיית קרניו סקרל, היות והגישה עדינה ביותר ופנימית ניתן לטפל במגוון רחב מאד של אנשים ובעיות.
אן פיזנטה,
ד"ר לביולוגיה מולקלרית. מטפלת גם ברדיאנס(סוג של ריקי), הילינג אנרגטי בצבעים, EFT, סאונד הילינג, ביורגונומי, רפלקסולוגיה, פרחי באך, קריאה בהילות

לאתר של אן

הפחתת מתח שיפור ביחסי אנוש ובשמחת החיים (וידאו)

ליאורה
אשת  מכירות בחברת  תקשורת  מספרת  על הסיבות  בגללן הגיעה ותוצאות טיפולי הקרניוסקרל

ריפלוקס, חוסר שקט או "איך קיבלתי תינוקת חדשה"

אל לילך הגעתי כאשר נועה הגיעה לגיל 3.5 שבועות בגלל חוסר מנוחה, בכי ושינה מעטה.

ההריון היה רגיל, לידה רגילה וטובה, ההנקה מסודרת ועליה תקינה במשקל.

נועה

הרופאה אמרה שאולי יש ריפלוקס סמוי, אך לא הציעה שום פיתרון.

כבר למחרת טיפול הקרניו סקרל נראתה הטבה ויומיים אחרי פשוט הרגשנו שקיבלנו "תינוקת חדשה": רגועה, שקטה ומחייכת. כל הקשיים חלפו.

שמחה וממליצה על טיפול הקרניוסקראל לרפלוקס

מיכל, פ"ת

3/2013

נ.ב.

לאחר חודש,  חזר חוסר שקט ובכי רב.

לפי הפרופסור המומחה לריפלוקס, נודע לי כי אצל תינוקות רבים יש חזרה של בריפלוקס בגיל מאוחר יותר .

מייד חזרתי שוב ללילך. טיפול נוסף ושוב, הילדה רגועה ושמחה.

 

כאבי גב כרוניים, כתף קפואה

הגעתי ללילך עם כאבי גב תחתון כרוניים וכאב חזק בכתף.

כבר אחרי טיפול אחד היתה הקלה משמעותית בהכל!.

ממליץ

דייב

 

אהרונה, כוראוגרפית ומורה למחול ולצ'י קונג

פתחת לי עולם חדש שהתחבר והשלים את התחומים שאני כבר עוסקת בהם, אהבתי את הדגש שלך להקשבה ורגישות אל המטופלים ואת העומק שהציעו השיעורים

 

אל הקרניוסקרל הגעתי כי לאחר שנים במחול ובהוראת צ'יקונג הרגשתי שאני רוצה לשלב תחום נוסף כדי לחזק את הפן הטיפולי דרך עבודה במגע וכתוספת להכנסה.

בקורס קיבלתי כלים מאד מעשיים לעבודה. במהלך הקורס ולאחריו התחלתי לטפל בהדרגה וכיום, שנה אחרי, כבר מרגישה שהכלים שלמדתי עומדים במבחן המציאות: יש לי בטחון בעבודה, יכולת חדשה לעזור ולהעניק לאנשים ומטופלים מרוצים. (ואפילו כלים ל"עזרה ראשונה", הקלה בכאבים גם לא במסגרת טיפול)

הקורס חידד את תפישת העולם שלי ואף תרם להוראה בתחומים האחרים בחיי, בציקונג ובמחול, ע"י העמקה הבנתי את גוף האדם והפנמת משמעות מטרות התרגול.

ללילך יש המון ניסיון טיפולי ומעשי שתורם רבות לאופי ההוראה. כמורה היא מאד יסודית בתשומת הלב לפרטים הטכניים ויחד עם זאת מביאה תפישת עולם מאד ברורה שאני מאד מעריכה. העבודה שהיא מלמדת מאד עדינה, קשובה ורגישה למטופל ויש בה צניעות החשובה בכל תהליך טיפולי.

אהרונה ישראל – כוריאוגרפית. מורה למחול ולצ'י קונג. מטפלת בקרניו סקראל

ליסה שץ, יועצת הנקה IBCLC

I really enjoyed the course in biodynamic craniosacral therapy taught by Lilach Sabat. I came to this course because I had experienced Craniosacral Treatments first hand and found them to be very helpful to my overall well being. As well as an IBCLC (certified lactation consultant) I had come across a number of cases of babies whose nursing was saved by a few craniosacral treatments. My interest was peaked and I had to learn more, I learned a lot from Lilach, she is very knowledgeable and I feel like I have received a good foundation in craniosacral therapy. Her course was very broad and covered a lot of information and as a therapist at the end of the course I feel prepared to go out and treat patients. She is a patient teacher who cares to give her students the best education possible, I really felt that it was important to her train good therapists and not just to get it done as quick as possible. For anyone who is looking for a good solid course in biodynamic craniosacral therapy I would definitely recommend this course.

Lisa Schatz

יועצת הנקה , BSc, IBCLC, RLC

2009

נ.א – מטפלת הוליסטית

לקורס קרניוסקרל של לילך סבט הגעתי כי רציתי ללמוד קרניוסקרל באופן מקצועי
ומעמיק. חיפשתי קורס שיהיה מספיק מקצועי ויכשיר אותי להיות מטפלת בתחום זה. בבתי ספר לרפואה משלימה קיימים קורסים שונים לקרניו סקרל אך כולם היו קצרים מידי וההכשרה שהם נותנים נראית מעניינת אבל לא מספקת כדי לצאת איתה לעולם הטיפולים.

מכיוון שהקורס ארוך, הדבר אפשר לנו להעמיק מאוד בתחום גם מבחינת התכנים וגם בהיבט של החיבור האישי של כל אחד מאיתנו בתחום.

במהלך הקורס, שנמשך שנה, הכרתי את היתרונות בגישת הטיפול קרניו-סקרל הביו דינאמי, גישה המעצימה את המטפל ומאפשרת לו לטפל בצורה יותר הוליסטית, עמוקה ויעילה.

במהלך השנה בה למדתי תרגלתי על אנשים מחוג מכריי ותוצאות הטיפול היו מפתיעות.

את הקורס סיימתי לפני כשנה ומאז אני מטפלת ומרגישה שאני יכולה לעזור לאנשים רבים עם מגוון רחב ביותר של בעיות. מאז סיום הקורס אני נעזרת, מתייעצת ומשתפת את לילך בהתלבטויות מקצועיות ומקבלת את מלוא התמיכה.

 

מטפלת בקרניוסקרל

 

יעל ניר, מורה לטכניקת אלכסנדר

"קרניו – סקראל לימד אותי להאזין לרמות עדינות יותר של תפקוד ולקבל משוב ממערכות רגישות יותר מאשר אלה שאלכסנדר מכוון אליהן. הבסיס של האלכסנדר תמך בתהליך של הקרניו-סקראל בהתפתחות האישית שלי ואיפשר לי לקבל את התובנות שהעבודה הציעה."

הגעתי ללימוד קרניו-סקראל לאחר שכבר הוסמכתי ללמד את טכניקת אלכסנדר והתנסיתי בהוראה.
העבודה בשיטת קרניו-סקראל מתמזגת יפה עם העבודה שלי בטכניקת אלכסנדר ומעשירה אותה. בשתי הגישות המורה/מטפל הוא כלי עזר לתלמיד/מטופל לעבוד על עצמו. בטכניקה אנחנו לומדים להיות מודעים למתחים הקיימים בגוף שלנו ונותנים לעצמנו הוראות כדי לפוגג אותם, לנשום יותר ולהיות קשובים לתנועה הטבעית שלנו על מנת לתפקד באופן בריא יותר עבורנו. ככל שהעבודה מתקדמת הגוף "מתקלף" מהמתחים, עם שהוא חווה מתחים אחרים שהיו קבורים עמוק יותר, וכך בהדרגה משתחרר גם מהם. הלמידה באלכסנדר מבוססת על הדדיות ושיקוף בין מורה ותלמיד. המורה בודק את עצמו כל הזמן מול העבודה של התלמיד. התלמיד הוא מעין מראה עבור המורה. גישה זו מביאה כבוד ושיתוף לעבודה. כמו בכל עבודה במגע, בשתי הגישות דרוש למורה ולתלמידים (למטפל ולמטופלים) זמן להתרגל למפגש בין היד והגוף ולא לחשוש ממנו. נתינת אמון לוקחת זמן. בשתי הגישות ככל שהמורה/מטפל קשוב יותר לעצמו ולתלמיד/מטופל וסבלני כלפי התהליך כך התלמיד /מטופל יתן יותר אמון במורה/מטפל ויוכל להגיע לרמה עמוקה יותר של עבודה על עצמו. הקרניו – סקראל לימד אותי להאזין לרמות עדינות יותר של תפקוד ולקבל משוב ממערכות רגישות יותר מאשר אלה שאלכסנדר מכוון אליהן. הבסיס של האלכסנדר תמך בתהליך של הקרניו-סקראל בהתפתחות האישית שלי ואיפשר לי לקבל את התובנות שהעבודה הציעה. קבלתי כלי נוסף להיכרות עם הגוף ולהבנת התהליכים שאנו עוברים בעבודה עליו.
בהשוואה לקורס המזורז של אפלדג'ר שלמדתי בעבר, אני מעדיפה לפרוש את השיעורים לאורך זמן ולא לרכז למידה מואצת בזמן קצר. זה מאפשר לי לתרגל יותר ולהטמיע את הנושאים לעומק עם השגחה מקצועית. כמו כן אני מעדיפה את הגישה הביודינאמית, שמאפשרת למטופל לבחור את קצב ההתקדמות ואינה מזרזת תהליכים ללא התחשבות ביכולת להתמודד איתם

יעל מלמד

 

לילך, לי – לך, שם מורה שאומר: יש לי ואתן גם לך.וכך עשתה. הכניסה אותי לעולם חדש ומופלא. בהדרכתה הטובה ובדרכה הנעימה נכנסתי לעולם קסום.

היום יש בי את היכולת לטייל בגופי פנימה, לבדוק, לתקן, לחזק ולהבריא.

החיים נראים טוב יותר גם עם היכולת לטפל בדברים קטנים כמו להעביר כאב גרון, לשחררוהתכווצות שרירים, למנוע עייפות בעיניים בזמן נהיגה ואפילו לישר קמטים בפנים ובצוואר.

הלימודים היו חוויה נהדרת ופתחו בפני דרך חדשה.

תודה.

יעל מלמד

10.2010

שלמה ברסלר – מדריך קליעה

לכבוד
לילך סבט,
במשך כל מהלך לימוד קרניוסקרל בראשותך, נחשפתי לתחום חדש ועם זאת כל כך מרתק והתחברתי לפן חווייתי ונפלא.
הקשר הבלתי מוסבר כביכול שהתגלה לי בלימודי הקרניוסקרל בהקשר למאפייני אישיותי הכולל את העיסוק שלי בספורט הקליעה. כך שבאופן מופלא נוצר המשך טבעי ומובן מאליו – לימוד תרפיית הקרניוסקרל שאליה הגעתי באופן מקרי ביותר.
כל אחת ואחד בקורס באישיותם המיוחדת תרמו את הערך המוסף מנקודת מבטם בחוויות האישיות שכלל את הפן המקצועי של עיסוקו.
נחשפתי לקרניוסקרל לגמרי במקרה. באוקטובר 0202 יצאתי לפנסיה וחיפשתי תחום לימודים מעניין. היו מספר אפשרויות שעלו בדעתי וביניהן אף נושא ניהול רפואה משלימה. תוך כדי התעניינות בתחום, לפתע ראיתי באינטרנט את המושג "קרניוסקרל". מתוך התעניינות התחלתי לקרוא במקורות שונים באינטרנט וככל שקראתי יותר הנושא ריתק אותי, ואז באופן טבעי נפלה ההחלטה.
בחיפושי אחר הקורסים המתאימים הרשים אותי המידע על המורה לילך סבט כולל קבצי שמע שמצאתי באינטרנט. באופן טבעי ביותר נפלה ההחלטה, וכך מצאתי את מקומי הטבעי לומד את תרפיית הקרניוסקרל.
בהתחלה הרעיון היה לסייע לחניכים בספורט הקליעה להביאם למצב מיטבי בביצועיהם בספורט. ככל שהזמן עבר, התברר והתבהר ההמשך הטבעי להיכנס לעומקם של דברים בלימוד הטיפול בשיטה העוצמתית שהוענקה לנו.
תודה לך לילך על ההשקעה , הסבלנות, הסובלנות והתחושה שנתת לנו וגם ממשיכה ליישם – את תמיד לרשותנו לייעץ, להמליץ, לחזק, וזו הרגשה שמקנה ביטחון שיש תמיד יד תומכת ,מסייעת ומכוונת.

בהערכה והוקרה

שלמה ברסלר

בעיות יניקה שנפתרו כקסם!

כאשר דויד היה בן 3 שבועות, היניקה עדיין לא הסתדרה וכבר התייאשתי וחשבתי להפסיק לנסות. רגע לפני בהמלצת יועצת הנקה דוריס ספרר, הגעתי ללילך, ובתום הטיפול, דויד התחבר לשד והחל לינוק כאילו תמיד עשה זאת! המשכנו עוד כשני טיפולים שהביאו ליותר רוגע אצל דויד ולהפחתת הבכי מהגזים.

רותי רודנר

סגירת פערים אצל פגה בת 8 חדשים

כאשר פנינו לטיפול קרניוסקרל מעין כבר הגיעה לגיל  8 חדשים לאחר שנולדה פגה בשבוע 36 עקב הפסקת הגדילה בשבוע 32. 1700 ג. בילתה 3 שבועות בפגיה.

כאשר הגענו אל לילך- כבר טופלה בפיזיוטרפיה בגלל עיכוב בהתפתחות. רק לאחרונה התחילה להתהפך. נמוכה. עדיין לא זוחלת, מתישבת/יוצאת מישיבה רק עם עזרה

בטיפולים מעין ילדה חיכנית  ונינוחה אך כמעט לא זזה. נשימה מעט מחרחרת .מעין מאד רגישה ובקושי מאפשרת לשים ידיים על הראש. לאחר הטיפול הראשון כבר לא הסכימה לגעת בראש ולשים סרט או כל סיכה על השיער…

לאחר 4 טיפולים אחת לשבוע: התנועתיות כללית של מעין מאד גדלה, היא הפכה לילדה הרבה יותר חיונית ופעלתנית. חודש נוסף- והילדה כבר זוחלת לכל פינות הבית ומתיישבת לבדה! החרחורים בנשימה ( שהיו  החל מהלידה) פסקו לחלוטין.

בגיל שנה, מעין כבר עומדת ותחילה את צעדיה, מטפסת, עירנית  ופעילה

31.12.10

אמא של  מעין

כאבים במפרק הלסת

לאחר הלידה הבאתי את ילדתי  ללילך בגלל בעיות יניקה וחוסר שקט.

היות והטיפול היה כל כך מוצלח, ביקשתי גם אני לקבל טיפול כדי להתאושש מכל אירועי הלידה ולהפתעתי, למרות שלא סיפרתי ללילך דבר, קנקים וכאבים מהם סבלתי במפרק הלסת פשוט נעלמו!

שנים מספר לאחר מכן, במהלך היום אכלתי בעודי מדברת בטלפון . תנועה כלשהי לא נכונה ומפרק הלסת פשוט  נתקע! לא יכולתי לפהק או ללעוס והדיבור היה קשה. הגעתי ללילך לטיפול חרום ותוך מספר דקות, הכל השתחרר וחזר  מקומו

ממליצה בחום!

ע'

8.2007

כאבי גב וראש חזקים לאחר הלידה

לאחר הלידה (רגילה+ אפידורל) סבלתי מאד מכאבי גב וראש, בקושי קמתי מהמיטה ולא תפקדתי כמעט. (בעיה נפוצה למדי לאחר זריקת אפידורל, כפי שנודע לי אח"כ וההחלמה ממנה אורכת זמן רב)

יועצת ההנקה ששמעה על מצבי המליצה לי על טיפול קרניו סקראל- אותו לא הכרתי בכלל אך בגלל מצבי בו אפילו כדורים משככי כאבים לא עזרו, שבחלקם  לא מומלץ בזמן הנקה, החלטתי לנסות.
לילך הגיעה אלי ולהפתעתי מייד לאחר הטיפול הצלחתי לקום ולהסתובב והרגשתי השתפרה פלאים!

ממליצה לכל יולדת לשיקום ולהתאוששות לאחר הלידה

 

מירית

2004

טורטיקוליס + טיפול לאחר וואקום

בעקבות  המלצה של חברה הגעתי עם איילה ללילך כשהייתה בגיל  4 חדשים
איילה נולדה בלידה רגילה אבל עם  וואקום, שהשאיר את חותמו על ראשה בבליטה נראית לעין בעטיה  כבר היתה בטיפול  פיזיוטרפי כחדשיים, היות  ולא אהבה לסובב את ראשה לצד אחד.
בלילה לאחר הטיפול הראשון, איילה כבר שכבה עם הראש לצד השני!
יום  לאחר טיפול  נוסף אצל  לילך, איילה החלה להתהפך מהבטן  לגב, דבר שלא עשתה קודם לכן.

מבנה הגולגולת, התחיל  מעט  להתעדן ואנחנו  ממשיכות  לבוא למעקב וטיפול

לפני הטיפול הייתי מאד סקפטית אך לאחריו הנני (וגם איילה ) ממליצות  בחום!

חני
רמת  השרון

חגית ורדי מורה לפלדנקרייז

"בפלדנקרייז יש רבדים עדינים בהם  הקרניוסקרל משתלב נהדר
ומחזק את משמעות המושגים הקשבה ואי עשיה"

אני מורה לפלדנקריז כבר קרוב לעשר שנים בארה"ב. אחותי שהיא מורה לאלכסנדר ולמדה אצל לילך מאד המליצה לי עליה כמורה טובה ועל הקרניוסקרל כמקצוע מרתק שניתן לשלבו בטיפול.

במהלך הקורס התבהרו והתחדדו דברים רבים שאמנם הכרתי קודם. ההסתכלות של הקרניוסקרל העמיקה מאד את העבודה שלי בפלדנקריז. הרבה דברים שקודם חשבתי שאני יודעת ועושה, היום אני מבינה אחרת. עובדת יותר לעומק ומגיעה לרבדים עמוקים  יותר. זה אינו סתם טיפול שולי, אלא נושק מאד לפלדנקריז בהמון אספקטים. כיום כמורה אני "מלבישה" את הגישה הקרניוסקרלית על עבודת הפלדנקריז ותלמידים שהכירו את עבודתי קודם מדווחים על תחושה שונה וטובה בטיפול.

ההוראה של לילך מעמיקה, ובהירה ללא פשטנות
אווירת הלימודים פתוחה ונגישה, לילך מעודדת סקרנות, שאלות ודו שיח התורמים מאד לתהליך לימודי דינאמי ופורה.

חגית  וורדי
מדיסון, ויסקונסין

רחל ריקליס, אחות, מורה לטכניקת אלכסנדר 20 שנה

"בזכות הקרניוסקרל נפתח לי עולם חדש"

מאז שהכרתי את הקרניו סקרל לפני 17 שנה, היה לי ברור שאני רוצה ללמוד אותו. כשנפגשתי עם לילך היה לי ברור שהיא המורה המתאימה.

לילך מלמדת קרניו סקרל בשיטה הביודינאמית, מעבירה ומלמדת את החומר בבהירות רבה, ביסודיות עם הרבה מחשבה. הלימוד מעמיק רחב, כולל ומאפשר הפנמה טובה של החומר עם פתיחות וכלים להתפתחות.

השילוב של הכיוונים בטכניקת אלכסנדר עם העומק של הקרניוסקרל הינו שילוב מנצח.
דרך הקרניוסקרל ניתן להגיע לכל הגוף"ולעומק הגוף" כולל האיברים הפנימיים. עם הכנסת הידע של הקרניוסקרל לגוף, מתרחש במקום שינוי

מטופלים שלי מספרים על שיפור זיכרון, שיפור בשיווי משקל, שמיעה, יחסי אנוש ועוד.

מודה על כל רגע שנחשפתי לשיטה והיתה לי הזכות ללמוד אצל לילך

אחד המורים המנוסים באלכסנדר העיר לי פעם שחל בי שינוי עצום מאז ששילבתי את השיטות יחד

ממליצה בחום לכ"א ובפרט למורי אלכסנדר להיחשף לשיטה וכמובן עם לילך

רחל ריקליס
מורה לאלכסנדר
בית גוברין

תינוק חסר שקט, יניקה מוגזמת, בכי בנסיעות ובהרמת הראש (וידאו)הגעתי אל לילך כי אורי שנולד בניתוח קיסרי היה מאד חסר שקט: הוא ינק ללא אבחנה ופלט הרבה, התקשה לישון במשך היום, בכה המון בנסיעות וכן לא הרים את ראשו.

לאחר ארבעה טיפולים הילד נינוח, יונק רק כשרעב, יודע לישון, מרים  יפה את ה ראש והפך לנוסע המתמיד- הוא רגוע  ונינוח בנסיעות.
ממליצה בחום

שירה, דוקטורנטית  ומרצה לעבודה סוציאלית, אמא לשלושה מתוקים, רמת גן

 

בעיות יניקה, חוסר שקט וטיפול לאם לאחר קיסרי

התינוקת שלי היום בת חצי שנה. נולדה בניתוח קיסרי לא מתוכנן.
בחודש הראשון לחייה בכתה המון-המון-המון, בלי סיבה מיוחדת. היא לא התקפלה מכאבי בטן או כאב כלשהו ולא היו שעות קבועות לבכי. פשוט בכי חזק במשך שעות. הייתי מאוד מתוסכלת ועייפה והיה לי קשה לצאת איתה מהבית מהפחד שיתחיל הבכי ואי אפשר יהיה להרגיע אותה (או שחלילה הסבתות שלה יזדעזעו מזה "שהילדה לא מפסיקה לבכות"…).

ברגע של משבר אימא שלי הציעה לי לפנות לטיפול שנקרא קרניו סקרל – טיפול במגע (באותו זמן הבנתי שהוא טיפול במגע שמתאים לתינוקות שנולדו בניתוח קיסרי ושבוכים הרבה).

פניתי למטפלת בשם לילך סבט ונפגשתי איתה.

התינוקת שלי היתה בת חודש. לילך קיבלה אותנו בחדר טיפולים נעים בביתה. הקטנה התחילה לבכות והחלטנו שאנסה להניק אותה. הנקתי אותה ובנתיים לילך נגעה בה בנקודות שונות. הדבר הראשון שהשתפר פלאים הוא היניקה – היתה תחושה שהתינוקת מצליחה לתפוס את השד באופן נכון יותר, שמזין אותה יותר. אחרי כמה דקות היא נרדמה. לילך המשיכה בטיפול וגם דיברנו קצת והיא מאוד עזרה לי והרגיעה אותי שיש דרך לעזור לתינוקת להרגיש טוב יותר

בימים שאחרי הטיפול הרגשתי שחל אצל הקטנה שיפור קל – אבל עדיין היו הרבה עליות וירידות, לא הייתי בטוחה שזה זה.

החלטתי לקבוע טיפולי קרניו סקראל נוספים שאחריהם התינוקת בכתה הרבה פחות. למעשה, כעבור כחודש התינוקת שלי הפכה רגועה וחייכנית

מאחר שסבלתי באותה תקופה בכאבים בלסת ובגב, וכן מכאבים בצלקת שלאחר ניתוח קיסרי לילך הציע שגם אני אעבור טיפול (כי אם לי כואב, המתח בטח עובר לתינוקת) – אז גם אני עברתי את הטיפול ואני יכולה לומר שהוא מאוד עוזר – הוא מגביר את המודעות לאיזורים של הכאב ועוזר לשחרר מתחים בנקודות שבהם לא ידעתי שהם מצטברים. אומרים שלגוף יש כוח לרפא את עצמו – וקרניו סקראל מאוד מעודד את היכולת הזו.

אני חושבת שבכל תקופה בה יהיה מתח ובכי, אגש לטיפול הזה.

אני מאוד ממליצה.

ענת ריבלין

2010

גיתית שפרלינג – מטפלת הוליסטית, דולה, יועצת הנקה IBCLC

קיבלתי המון מהשעורים ומלילך.
הלימודים מקנים הרבה ידע והבנה במימדים נוספים וקיבלתי הרבה יותר ביטחון מבעבר שזה "עובד". לילך העבירה את החומר בצורה מעניינת ונפלאה

למרות שלמדתי כבר בעבר הרבה תחומים, הקרניוסקרל הינו אחד משלושת הטיפולים העיקריים בהם אני מטפלת ורואה תוצאות טובות מאד, מטופלות מספרות על הקלה ושינוי מיידי.

הידע בקרניוסקרל מחזק את יכולתי לעזור לתינוק בייעוץ בהנקה.
הטיפול עוזר מאד בזמן הלידה. במקרים רבים היולדת במתח רב והפרשת האדרנלין עוצרת את מהלך הלידה וגורמת לירידת דופק של העובר. דרך הטיפולים, היולדת נרגעת, דופק העובר מתייצב ותהליך הלידה מסתיים באופן טבעי ובקלות

ממליצה מאד לכל מי שמטפלת ברפואה טבעית ללמוד את השיטה. הקרניוסקרל מוסיף מימד נוסף וחשוב. ממליצה גם למי שרק רוצה להתחיל את דרכה בכיוון כי זהו תחום מאד עדין מאד ועם השפעה גדולה

גיתית  שפרלינג
בני  ברק
דולה, הכנה ללידה, נטרופתיה, הומיאופתיה, יועצת הנקה מוסמכת, ועוד

חווה שאול, מורה לפלדנקרייז

בעבר חוויתי טיפול קצר מחברה בפלדנקריז ומאד התרשמתי . ללילך הגעתי דרך המלצה חמה מתלמידה אחרת.
למעשה, אני חושבת שכבר השתמשתי קצת בידע קודם מבלי לדעת ולהגדיר

הלימודים משתלבים בידע הקודם בפלדנקרייז, מעבים ומעמיקים את עבודתי דך ההקשבה לתנועה גם אצלי וגם אצל התלמיד ונקודות הסתכלות חדשות
במקביל, אני מטפלת הרבה בעצמי: תוך כדי הקורס וטיפולים שאני עושה לעצמי תחושה ושליטה לאזור בלשון שנעלמה לאחר ניתוח לפני שנים בו נפגע חלק מעצבוב הלשון. מאז שלמדתי על הספנואיד, עוצמת כאבי הראש ירדה, ובחדשים האחרונים כבר אין התפתחות לכאב חזק שסבלתי ממנו שנים.

 כאחת שלמדה כבר מספר דברים, מאד נהנית מדרך ההוראה של לילך. התמיכה והתשובות ניתנות בזמן נכון, הלימוד נעשה לעומק והרחבות תורמות להבנה

חווה שאול
מורה לפלדנקרייז
אלונים

דליה אלטמן, מורה לטכניקת אלכסנדר

על הקרניוסקרל שמעתי מקולגה שלמדה. נמשכתי אל הלימודים בגלל המקצבים ששמעתי שקיימים הכוללים לא רק את מה שבאדם אלא הרבה מעבר ביקום. כי היו מקומות כאלו שחשתי בעבודתי ורציתי להבין עליהם יותר.

בעקבות הקורס, אני חשה שקיבלתי הסתכלות  משלימה ומעשירה למה שכבר הכרתי בטכניקת אלכסנדר. הקורס הוסיף לי עוד כלי בעבודה, הבנות, נקודות הסתכלות חדשות, זווית נוספת. יש הבהרה והעצמה של דברים שכבר הכרתי

אם קודם בעבודת האלכסנדר חשתי את מקצבי הגוף כמו קונצרט עם מגוון כלים, הרי שעם לימוד הקרניוסקרל נוספו כלים נוספים לתזמורת

למרות שהקרניוסקרל בא מאוסטיאופתיה שהיא מאד "עשייתית" ויש פיתוי להזיז את העצמות, המסר שלילך מעבירה הוא שמהות הטיפול היא לאפשר ולא לתקן. לאורך השנה ניתן היה לראות על תלמידים אחרים כיצד דרך העבודה שלהם השתנתה מאד במעבר בין המקום "המתקן" למקום המאפשר והמקשיב.

הסדר בו לילך מלמדת את  הנושאים  השונים, מרחיבה ומחברת מאד חשוב להסתכלות והבנה רחבה של הקרניוסקרל

דליה אלטמן,
מכבים

חלי אבן, פיזיוטרפיסטית, מורה לפלדנקרייז

 בעבר למדתי בקורס של  אפלדג'ר ומאז חיפשתי את החלק הביודינאמי שהיה לי חסר.
מאד מרוצה שעשיתי את השיטה הביודינאמית כי סוף סוף הבנתי וחשתי את הקטע האנרגטי, את הגלים והמקצבים.

לימודים אחת לשבוע מאפשרים זמן לעיכול החומר ותרגול בהשוואה ללימוד אצל אפלדג'ר שם הקורסים מאד אינטנסיבים ודוחסים כל שלב ל3-4 ימים בסוף שבוע אחד. אין כמעט זמן לשאלות ולא חוזרים בכלל על החומר. לומדים כ'כ הרבה טכניקות חדשות ביום אחד שקשה מאד לזכור אותן.

לילך כמורה נותנת הרגשה טובה ויוצרת אווירת לימוד חיובית במיוחד שאף אחד לא מרגיש ששאל שאלה מיותרת או טיפשית.

חלי אבן
פיזיותרפיסטית, מורה לפלדנקרייז
ארה"ב

ברטה קפלן- מטפלת הוליסטית

Although I have been working in the alternative field for many years I am always looking for more enrichment and for more experience in related fields.  This was one of the reasons I came to study with Lilach and in this I was rewarded to the fullest

Thanks to Lilach's  professional and thorough teachings  – all being in a pleasant and light atmosphere  –  a new world of awareness has opened up for me . The studies of cranio sacral have given me a depth and an inner knowledge that I had not experienced before in my work.

The anatomy part was just right to satisfy my interest and not too much or too dry to be able to grasp. The whole course has given me an inner peaceful and positive feeling that shows itself in the results I have with my clients.

I very much recommend studying cranio sacral with Lilach Sabath to anybody who wants to improve their own wellbeing or their work with others in the therapeutic field.

Bertha Caplan
Raanana

9/2011

סחרחורות, רעש באוזן, טנטון, ירידה בשמיעה. חשד למחלת מנייר meniere

מזה כמה חדשים סובלת מסחרחורות, רעש באוזן, טנטון, ירידה בשמיעה.
סימפטומים של מחלת מנייר meniere

כבר לאחר הטיפול הראשון, שיפור מורגש בכל הסימפטומים ומהטיפול השני- הקלה מאד גדולה, למרות שהייתי במתח רב בגלל עניני עבודה.

כיום לאחר 5 טיפולים, אני מרגישה כמו אדם חדש, הסחרחורות עברו, השמיעה תקינה וכמעט שאין רעש באזניים

כיום כאשר אני במתח, אני מרגישה את הפחד מחזרת הסימפטומים אבל קיבלתי מלילך כלים להפיג אותו ולהירגע
מאד מיוחד בטיפול, שהעבודה הינה עדינה ביותר, אך השפעת הטיפול עמוקה

שושנה, בת 35

11.2011

לילך ברקו אייזמברג- מלווה התפתחותית לתינוקות

לילך יקרה,

רציתי לאמר לך תודה. תודה על הידע יקר הערך שהעברת אליי בצורה כל כך מדויקת.
לא כל אדם יכול להיות מורה טוב – כזה שגורם לתלמידיו לאהוב את המקצוע אותו הוא מלמד.
את מורה מצוינת. שיתפת אותנו בידע הרב שלך. דייקת אותו עבורינו.
אני מאושרת שהחלטתי להרחיב את אופקיי בלימודי הקרניו-סקרל.
השילוב של הידע האנטומי – ההבנה העמוקה והמפורטת של עצמות הגולגולת, עמוד השידרה והקרומים  בשילוב העבודה על מקצבים, טראומה וכו' היו שילוב מנצח.

אני מרגישה שלא רק שהעשרתי את הידע המקצועי שלי אלא גם למדתי כיצד להבין ולרפא את עצמי ואת משפחתי האהובה.
בתור מלווה התפתחותית לתינוקות, שמטפלת בתינוקות עם עיכובים התפתחותיים וגם בתינוקות ללא עיכובים הדיוק אצלי הוא אחד הערכים החשובים ביותר.
חיזקת אצלי את ההבנה והאמונה כי יש לתת לכל גוף את היכולת להגיע למימוש הנכון שלו, בקצב ועם היכולות שלו תוך שיקוף ולא התערבות בוטה.
אני מאמינה כי עבודה עם תינוק אמורה להיות ללא בכי ומצוקה וקיבלתי ממך עוד כלי שעוזר לי להגיע לכך ומחזק את הכלים שכבר קיימים עבורי לטיפול עדין אך עוצמתי, יעיל ומדוייק.

עם הידע של הקרניוסקרל אפשר לראות ביתר בהירות את המכלול והסיבות. והתוצאה, הטיפולים יותר טובים בהסתכלות וחידוד יותר מוצלח מול ההורים, יותר עוצמתי. כיום הרבה יותר קל לי להסביר להורים את הבעיה ומה לעשות, אני מבינה יותר טוב את הסיבות לבעיה ומתוך כך, גם מתאימה את הטיפול

 

שוב תודה על כל דקה,

לילך ברקו-אייזמברג
מלווה התפתחותית לתינוקות
cadadia.co.il

11.2011

כאבי גב פתאומיים וחזקים שחלפו במהירות

הגעתי לטיפול  קרניו סקראל אצל לילך סבט בעקבות כאבי גב חזקים שהתחילו בפתאומיות ומנעו בעדי לשבת, לישון ולתפקד

בבדיקות רפואיות וצילומים לא נמצאה כל סיבה והתרופות שנתן האורטופד לא עזרו בכלל

כיומיים אחרי תחילת הכאבים הגעתי לטיפול  קרניו סקראל ראשון ומייד הורגשה הקלה. לשמחתי אחרי כל טיפול נוסף, הורגשה הקלה נוספת ולאחר השלישי (3 טיפולים  תוך 10 ימים), חלפו כל כאבי הגב!!!  חזרתי להרגיש טוב, לישון ולשבת

דרך הטיפול, הגישה והתמיכה שקבלתי מאוד עזרו לי גם להקל על המתח שנגרם כתוצאה מהכאב.

בעבר, כאשר קרה דבר דומה טופלתי בשיטה שהכאיבה מאוד. לשמחתי בטיפול קרניו סקראל,
לא היה כל כאב וההחלמה מהירה.

 

תודה רבה!!

 

יעל,
בת 36
תל  אביב

2.2012

תינוקת שלא רצתה לינוק

"כל פעם אחרי טיפול קרניוסקרל, משהו השתפר"

 הבאתי את שני אל לילך כשהיתה בת שבועיים וסירבה לינוק.
לאחר הטיפול הראשון, היא פתחה אגרופים, הפה היה רפוי ולא קפוץ וכל שפת הגוף השתנתה למשוחררת וניוחה יותר מקודםלאחר המפגש השני, שני החלה לינוק! אך הכאיבה ביניקה וינקה לעיתים מאוד קרובות.
לאחר המפגש שלישי, היה שיפור במרווחים בין ההנקות והכאב החל לרדת

תודה רבה!

ממליצה בחום

קרן 4/2012

מיגרנה, כאבי ראש מלידה אצל בת 11

 טיפול לבת  11 עם מיגרנה

נ' בת 11, מתלוננת על כאבי ראש מגיל צעיר ("מאז שהחלה לדבר"). לדברי אמה, הילדה נולדה בלידת וואקום והיתה תינוקת לא רגועה. בערך בגיל 4, כבר שמה לב ששוקולד גורם לה לכאבי ראש קשים ונמנעה מאכילתו.

בגלל הקושי והכאבים שהפריעו לה, טופלה נ' בתחומים שונים ללא הקלה משמעותית ואף הגיעה לטיפול במרפאת כאב באיכילוב, לא נמצאה סיבה והיא למדה היפנוזה עצמית להפגת הכאב, העוזרת רק בזמן התרגול.

לאחר הטיפול הראשון, סיפרה נ' כי ראשה כאב חזק מהרגיל, אך במשך כשלושה ימים לאחריו ללא כאבי ראש כלל! כאב הראש חזר לאחר קבלת חיסון (שפעת החזירים, מישהו זוכר?). לאחר טיפול נוסף, נעלמו כאבי הראש וחזרו רק לפרקי זמן קצרים של כחצי שעה לאחר אכילת שוקולד וממתקים.

כיום נ' אינה נעזרת יותר בהיפנוזה העצמית. מרגישה טוב וללא כאבי הראש שליוו אותה לאורך שנים, נהנית יותר מהלימודים והריקוד שהוא אהבת חייה.

בשיחת הסיכום נתברר כי נ' סבלה עד לפני תחילת הטיפול מבחילות והקאות בנסיעה ברכב. מאז הטיפולים, עברו כל התופעות

היפוך עובר

היפוך עובר

אל לילך הגעתי בשבוע 36 כשראש העוברית שלי, עדיין פונה למעלה.

זהו הריון שני, (והקודם הסתיים בקיסרי חירום והתאוששות קשה) מאוד רציתי הפעם ללדת לידה טבעית ורגילה והחלטתי לנסות את טיפול קרניוסקרל שבעבר עזר לי עם הכאבים בצלקת והתאוששות מהניתוח וכן לתינוקת שהיתה בכיינית ביותר.

במהלך הטיפול הקרניוסקראל  סיפרתי ללילך על נקודה בגב, הכואבת ומטרידה כשנתיים מאז הלידה הקודמת- הנקודה בה ניתנה זריקת האפידורל. הכאב בנקודה, נעלם לאחר אותו טיפול!

הטיפול בקרניוסקרל היה מאוד עדין. למעשה כמעט נרדמתי והתחושה היתה טובה אם  כי לא היה ברור איך זה עוזר ….

שבועיים לאחר הטיפול – באולטרסאונד, נתברר כי העוברית אכן התהפכה. ובסופו של דבר ילדתי בלידה רגילה.

ענת  ריבלין

2011

 

 

 

קושי להירדם וחוסר שקט

"כשנולד מתי, בני השני, לאחר החודשים הראשונים היה נראה לנו שהוא מאוד לא רגוע, בוכה בכל נסיעה ברכב גם אם זה למשך כמה דקות בלבד, נאבק כדי להירדם (גם על הידיים) ולא מצליח להרפות באופן כללי, גם תוך כדי משחק. היינו נתונים בקושי מולו, בחוסר אונים ובעייפות גדולה ושברנו את הראש לאן פונים – יעוץ שינה? ליווי התפתחותי? אבחון אחר?
בסופו של דבר ובהחלטה אינטואיטיבית של אמא פניתי ללילך (אמנם מהיכרות מוקדמת איתה, אבל לראשונה לצרכי טיפול) לאבחון וטיפול והנה, יום אחד בלבד אחרי הטיפול הראשון יצאנו לנסיעה של שעה וחצי לבקר את הוריי ומתי פשוט ישן בסלקל! בלי בכי ובלי קושי. זה היה טוב מכדי להיות אמיתי, אבל כדי להבין שזה לא היה מקרי, כשחזרנו למחרת את כל הדרך הביתה הוא שוב ישן בלי דאגה. מאז הוא פשוט נוסע איתנו כאחד האדם, לשמחתנו ואני בטוחה שגם לשמחתו זה נשמע כמו קסם, ושמעתי לא פעם מאמהות חברות על נפלאות השיטה, אבל רק כשנוכחתי לראות את התוצאות יכולתי להאמין במו עיניי. המשכנו לעוד 2 טיפולים נוספים, היה שיפור ניכר באיכות השינה ומשך זמן ההרדמה ומעל הכל זה שיפר מאוד את יחסינו עם מתי, שבקלות יכולנו להגדיר אותו כילד בעייתי או קשה… וכמה קל היה בסיכומו של עניין לפתור את המצב ולתת לקשר איתו הזדמנות נוספת, הפעם ממקום רגוע, נעים ולא בעייתי. וזאת המתנה הכי גדולה מבחינתי מעבר לעניין ה"טכני". ותודה גדולה ללילך על העדינות, הסבלנות, ההומור והמקצועיות, זה עזר פלאים לכולנו."

סשה קזנוב

1/2013

בכי בלתי פוסק, רפלוקס

אליה בת 4 חודשים הגיעה אלי לאחר שכחודשיים בוכה בכי בלתי פוסק.

בגיל חודשיים, אושפזה בשל CRV והואכלה בזונדה (חלב אם). מאז השחרור אליה לא הפסיקה לבכות. המשפחה הקרובה, מטפלות לא הצליחו לעזור ולהרגיע אותה ואמה היתה מותשת לחלוטין.
בכל הבדיקות הרפואיות, לא נמצאה סיבה ומתן זנטק מחשש לריפלוקס לא הועיל רבות. לאחר הטיפול הראשון, סיפרה האם שהיה מעט שיפור אך יתכן שהסיבה שבעלה היה יותר בבית ועזר. לאחר השני, חזרה אלי ואמרה בחיך רחב "יש לי ילדה חדשה! היא פשוט הפסיקה לבכות! מחייכת, צוחקת".

אם לא היינו קובעות- לא הייתי מגיעה!

4/2013

זירוז לידה

 אל לילך הגעתי  בשבוע 41+  של ההריון, לאחר מספר דיקורים לזירוז לידה ואיום  תקיף בזרוז ממנו מאוד חששתי אם לא תתחיל לידה השבוע.
במהלך הטיפול, נזכרתי בכאבי הלידה בקודמת וחשתי את הפחד מהם. יתכן שממהם חששתי ולכן התעכבה הלידה.

קבענו למפגש נוסף, יומיים  אחרי, אך כבר לא היה בו  צורךלמחרת ילדתי בלידה קלה ונעימה.

רוב תודות

דנה

2007

שיפור יניקה וא-סימטריה בלסת

אל לילך וטיפול הקרניו סקראל הגעתי עם המלצת יועצת ההנקה שאבחנה כי גיל אינו יונק ביעילות, יש א-סימטריה של הלסת ומאוד חסר שקט.

גיל, בן 3 שבועות, (לאחר סוכרת הריון. הלידה- לאחר זירוז ושימוש באפידורל שגרם לשיתוק זמני אצלי) כבר לאחר הטיפול ה ראשון- הטבה ביניקה

שני טיפולים נוספים הלסת נראית מאוזנת יותר, גיל תינוק נהדר, רגוע ויונק להפליא

 

ממליצה בחום

שרון

27/5/13

מתינוק "דרוך" לתינוק רגוע

מעיין נולד בניתוח קיסרי חירום לאחר צירים ארוכים בב"הח.

אלי מעיין הגיע בגיל 5.5 חדשים. ילד חייכן, אבל מאוד מתוח, מוכן לישון רק בבית בחדר חשוך ושקט וזקוק לטקס שינה ארוך.

ולפי דברי הוריו – "מאוד דרוך" – כל  רעש קטן מקפיץ ומפריע לו.

בטיפול קרניו סקראל חשתי בתנועה קרניוסקרלית קטנה מידי.

לאחר מספר טיפולים, הילד שקודם היה כל הזמן מתוח, נעשה הרבה יותר נינוח ורגוע.

"הוא כבר אינו דרוך כבעבר והרבה יותר קל להחזיק אותו. נראה שהרבה יותר נוח לו עם עצמו" – מדברי  האם

כיום, לאחר 5 טיפולים, מעיין נרדם בקלות רבה וישן טוב לאורך זמן ארוך יותר. התנועה הקרניוסקרלית מופיעה באופן ברור ומובהק יותר מאשר בהתחלה.

5/2013

טיפול לפליטות

אל לילך הגעתי עם איילה בגיל חצי שנה.

החל מגיל חודש, איילה החלה לפלוט הרבה, ממש כמויות ושלוליות ולא עלתה טוב במשקל.

בניסיון להעלות יותר במשקל, קיבלה איילה תמ"ל מסגים שונים כולל נוטרמגן ואיזומיל- ואת כולם הקיאה, כך שנותרנו עם הנקה בלבד.

לאחרמכן, הומלץ על זנטק, שאכן הקל על התופעה. בשלב זה, החלטתי לבדוק אם יש גם דרכים אחרות ומצאתי את לילך.

לאחר הטיפול הראשון, הילדה הפסיקה לפלוט! אך אז, כ4 ימים אחרי- קיבלה חיסון והפליטות  חזרו, אך חלשות יותר ומעטות.

כיום, לאחר 3 טיפולים, איילה עדיין פולטת לפעמים, לא כל כל יום  ולא כל היום ובכמויות קטנות  ביותר.

ממליצה בחום!

מ. אמא של איילה

 

8/13

דנה שלזינגר, מורה לטאי צ'י ומעצבת אינטראקציה.

הקורס של לילך סבט נתן לי את כל מה שצריך כדי להתחיל בדרכי החדשה כמטפלת קרניוסקרל. כבר בהרצאת המבוא לקורס הרגשתי את התנועה הקרניוסקרלית ובמהלך הקורס עצמו התחושות התעצמו והתחדדו וקיבלו מימדים נוספים. הקורס של לילך הוא מעמיק ביותר וכולל תרגול רב כמו גם לימוד תאורטי. לילך מביאה עמה נסיון רב בתרפיית קרניוסקרל כמו גם בתחומים משלימים נוספים (כמו SE ופולריטי) והמכלול מביא רבדים נוספים ללימוד. ללילך זוית הסתכלות שונה ומרעננת שגרמה לי לא אחת לראות דברים אחרת. בקורס הזה נולדתי מחדש, והפכתי להיות מטפלת, תודה לך לילך.

דנה שלזינגר, מורה לטאי צ'י ומעצבת אינטראקציה.

7/2013

יגאל לוז

קורס קרניוסקראל שינה לי את החיים –  ממטופל הפכתי להיות מטפל. בקורס קיבלתי כלים להסתכל על הדברים ועל החיים מהצד, להיות בכאן ועכשיו עם תגובות תואמות למצב האמיתי. כיום אני פחות שיפוטי לעולם, לאנשים, לעצמי. יותר מקבל את עצמי ואחרים גם במצבי לחץ. מוצא את עצמי ברכבת עושה מדיטציה שהיא להקשיב לסביבה ולעצמי. אפילו אם נתקע הטלפון לשים לב לתגובה שלי בגוף ואז הטלפון חוזר/דברים מתחילים להשתחרר. מרגיש שעובד על כל אבן בחיים. שדברים עובדים לי יותר. סוג של שחרור.

הלמידה ואיכות ההוראה הפכו אותי לאדם יותר מקשיב, פתאום הבנתי את השם שניתן לקורס "אומנות ההקשבה".

הקורס היה מעולה, הגישה של לילך כמורה: לפתוח לדברים אחרים את הראש ולא להיות מקובע למשהו אפשרה לי לקבל דברים בצורה נעימה. הפכתי לאדם יותר מקבל מדרך הלימוד והחשיבה.

משיחה עם המטפלת שלי באנגליה, הבנתי שלמדתי בקורס כלים רבים מאוד לטיפול ברבדים שונים וגישות רבות אותן היא לא הכירה.

ממליץ ללמוד קרניו סקראל לכל מי שמתענין בתחום מהרפואה המשלימה. לאנשים הבאים עם ראש פתוח ללמוד ולקבל דרך חדשה

2013

הילד שלא רצה לישון, בן 8.5 חדשים

לילך היקרה,
מאז הטיפול שעשינו איתך חל שיפור משמעותי בשינה של גיל (בן 8.5 חודשים):
ביום של הטיפול שנת הלילה הייתה נהדרת, כמעט ללא התעוררויות, וזו הייתה הקלה גדולה לעומת כל התקופה האחרונה. ומאז הכל הרבה יותר קל בתחום הזה.
לימדת אותנו כלי מדהים ופשוט, שעוזר לנו יום יום להשכיב את גיל לישון בקלות וברוגע. אני מניחה עליו את ידי בזמן שהוא יונק, מקשיבה לפעימה האנרגטית שלו, וגיל ממש נמס לי בידיים, גם אם קודם היה חסר שקט ותזזיתי. תוך דקות ספורות הוא נרגע וישן אח"כ שינה מתוקה.
ובאמצע הלילה אם הוא מתעורר ומתקשה להירדם, בן זוגי מניח עליו ידיים, וזה עובד כמו קסם!
המון המון תודה!!!
להתראות
נועה
2/2014

הקלה בכאב לאחר שבר

טלפון שהגיע הערב ( 27/2/14)

" את פשוט קוסמת! אני מתקשרת להגיד לך כי הטיפול  שעשית אתמול פשוט עבד כמו קסם! אני יכולה לדרוך היום, בלי כאבים כמעט!"

ד' בת 63 , לפני כשבועיים עיקמה את הרגל.
בצילום נתברר כי יש שבר קטן בקצה התחתון של,  אחת מעצמות השוק.
היות ונפיחות הרגל ירדה בחלקה והגבס נעשה רחב תוך יומיים,  קיבלה מגף שישמור על מנח הרגל והוראה לא לדרוך עליה. יום לפני הטיפול, היתה אצל רופא מומחה לקרסול שאמר שהיא יכולה להתחיל לדרוך, אך הניסיון הסתיים במהרה עם "כוכבים" מרוב כאב בדריכה. ביום  שאחרי הטיפול, כדי להגיע למפגש, היה על ד' לעלות  במדרגות. הקפיצה במעלה המדרגות, הינה קשה ביותר והיא החליטה לנסות לדרוך. להפתעתה- הכאב בדריכה, שרק יומיים לפני גרם לה "לראות כוכבים", כמעט נעלם!

טיפולים לתינוקת בוכה כל היום

טיפול קרניו סקרל לתינוקת בוכה:

סמס שקיבלתי לאחר 3 טיפולים לתינוקת  שבוכה כל  היום ולא ישנה:

" הי כל יום  אני מתלבטת אם להתקשר, ואמרתי שאחכה למחר…

וואוווו, אין לי  מילים!!!! הבדל עצום ממש, ממש!

כמויות  הבכי ירדו לכמעט אפס, הי הרבה הרבה יותר רגועה,  ואפילו נרדמת באוטו מידי פעם.

מיליון תודות!!!!

איזה אושר שהיא לא בכה כל היום. תודה!

לירן 6/2014

 

 

 

 

הפסקת נשימה אצל פעוט

הפסקת נשימה אצל פעוט

"מאז הטיפול שלך, תדירות הפסקת הנשימה ירדה באופן דרסטי"..

הגענו אליך כאשר אורי הגיע לטיפול בגיל שנה וחודשיים.
מגיל מספר חדשים, החל אורי לעצור נשימה לאורך זמן, שפתיו מכחילות  והוא חסר תנועה.
הפסקות הנשימה היו תכופות, לפחות אחת ביום. לרוב בעקבות בכי.
לאחר שהגענו למיון מספר פעמים, הוסבר לנו כי אין צורך לטפל, אלא להרגע ולהרגיע את הילד.

עכשיו, שלושה חדשים לאחר הטיפול הראשון שאורי קיבל, חשבנו לבוא שוב.
מאז הטיפול אצלך, תדירות הפסקת הנשימה ירדה באופן דרסטי- מאז שהיינו אצלך היו רק פעמיים…."

 

תודה רבה,
בשם כולנו

אורי הגיע לטיפול נוסף והפסקות הנשימה פסקו לחלוטין.

 

טיפ להורים שילדיהם עוצרים נשימה:

1. שימו לב מה היה רגע לפני? מה היה הטריגר? האם תוכלו לזהות אותו?
2 . שימו לב לעצמכם, כאשר הילד עוצר נשימה – מה אתם חשים בגוף/חושבים? בידקו והרגיעו את עצמכם כדי שתוכלו לעזור לילד
3. אצל ילדים רבים הסובלים מהפסקות נשימה אלו, יש מתח רב ברקמות אותו ניתן לשחרר בטיפול הקרניוסקרל. במידה והפסקת הנשימה חוזרת, מומלץ לגשת לטיפול

 

 

 

 

 

שלפוחית רגיזה

על לילך שמעתי כמה המלצות (בדיעבד, מאנשים שלא הכירה),

אל הטיפולים הגעתי כי החלטתי "לקחת את עצמי בידיים", כאשר מצבי הגופני אינו מזהיר:

שלל בעיות של כאבים בצוואר ובגב, שינה לא מספקת, שלפוחית רגיזה הגורמת לשינה קלה עקב קימות מרובות במהלך הלילה ותכיפות גם במהלך היום, חוסר סיפוק מהעבודה וקושי בשמירה על משקל ופעילות גופנית שהומלצה לי.

לאחר 3 מפגשים, שמתי לב שאיכות השינה השתפרה! התכיפות במתן שתן ירדה (אני קם בין פעם אחת לפעמיים לעומת 5 ויותר קודם!)

חלק גדול מהכאבים שכך, והתחלתי בפעילות גופנית יומיומית ממנה אני נהנה, מה שבעבר ממש לא הצלחתי.

2 מפגשים נוספים ואני מרגיש- כמו חדש!

יש לי כוחות שמזמן לא הכרתי, שומר על תזונה, על האמונים ומרגיש הרבה יותר מחוזק
במהלך הטיפולים קיבלתי הדרכה כיצד לשים לב למתח שעולה בעקבות ארועים וטכניקות עימן אני משתמש היום לשמור על עצמי בעתות לחץ בעבודה ובחיים האישיים.

תודה רבה,

א- (בן 65)

12/2014

גמילה מחיתול – ילד בן 5

כאשר בני היה בן 5, ילד מקסים, נבון וומפותח כבר היה גמול מחיתולים במהלך היום כבר מגיל 2.7,
רק בלילה, עדיין היה מרטיב ונאלצתי להשאירו עם חיתול.

לא עזרו ניסיונות רבים ושונים ואז במקרה שמעתי על טיפול הקרניוסקרל , שיועד למעשה עבור ביתי…

לשמחחי והפתעתי, לאחר שני טיפולים שנעשו במהלך השינה, הרטבת הלילה פסקה לחלוטין!

(הסיבה הראשונית בגללה פניתי, היתה ביתי הצעירה, בת השנתיים: גיל היתה חסרת שקט ובעלת "פתיל קצר" . גיל טופלה באותו זמן, קיבלה 3 טיפולים. ונעשתה רגועה ונינוחה עם עצמה ואיתי)

ממליצה בחום!

רונית,

תל אביב

2005

פיברומיאלגיה וכאבים בעקבות שבר

הגעתי ללילך לאחר המלצה מחברה.

אני בת 67, מאובחנת עם פיברומיאלגיה כבר כמה שנים.

3 חדשים לפני שהגעתי ללילך, נפלתי ושברתי את הזרוע.

הגבס כבר ירד, אך הכאבים נותרו והפריעו לכל מהלך החיים. לא יכולתי לעשות כלום, לא לישון ומצב הרוח – היה ירוד ביותר.

כבר בטיפול הראשון הורגשה הקלה רבה בכאב. ומאותו טיפול, שנת הלילה החלה להשתפר.

במהלך 7 טיפולים אצל לילך, חשתי כיצד אני מתחזקת, הכאבים בזרוע כמעט חלפו, חזרו אלי האנרגיות והרצון לעשות דברים, ליצור ובעיקר- להנות!

בזכות הטיפולים, הרגשתי שאני "עומדת על הרגליים". יכולתי סוף סוף לסוע שוב לחו"ל לבקר קרובים ולטייל, כפי שכבר זמן רב לא העזתי

 

(בעקבות ההצלחה הבאתי גם את בעלי ושלחתי חברות נוספות..)

תודה

נעמי

7/2014

 

ילד עם CP בגיל 10 חדשים

בני, כיום בן שנה ו- 8 חודשים אובחן עם CP. הבעיה אצלו באה לידי ביטוי בעיכוב בהתפתחות המוטורית.

הגענו ללילך סבט בהיותו קרוב ל- 10 חודשים לאחר ששמעתי המלצות על שיטת הקרניוסקרל מאמי (שטופלה באותה התקופה אצל מטפלת אחרת). התחלנו בעזרתה של המטפלת הזו לחפש מומחה לקרניו סקרל עם הכשרה לטיפול בתינוקות.

התרשמתי מלילך לטובה כבר משיחת הטלפון הראשונה בה היא גילתה אחראיות עצומה ותשאלה אותי לפרטי פרטים לגבי מקור הבעיה והשלכותיה, הברורים שעשינו עד כה והטיפולים אותם הילד מקבל (פיזיותרפיה וכו'). לילך אף חקרה בעצמה את הנושא לפני שקבענו את הפגישה הראשונה איתה.

בני התחיל לזחול (על הגחון) לאחר פגישה אחת או שתיים עם לילך (בהיותו בן 10 חודשים). עד אז הוא היה מצליח לזחול אחורה בלבד או לזוז במעגלים סביב עצמו.

לאחר סדרה של 6 מפגשים עשינו הפסקה של כחודשיים ואז עשינו עוד מספר פגישות On and Off. בני גם התיישב לראשונה בכוחות עצמו לאחר פגישה עם לילך (אז הוא היה כבר בן שנה וחודשיים). כחודש לאחר מכן הוא גם התחיל למשוך את עצמו לעמידה.

כיום (שנה ו- 8) הוא הולך מסביב לרהיטים ומסוגל קצת לצעוד קדימה עם תמיכה.

בנוסף, אציין שלילך ניחנה בסבלנות אינסופית וביכולת להמתין כמה שצריך כאשר הילד לא רגוע במהלך הטיפול לפני שהיא ממשיכה בעבודתה.

אני בטוחה שכל מי שיגיע ללילך נמצא בידיים טובות ומודה לה מכל הלבב על הטיפול המסור.

אנה

10.09

בעיות יניקה שהופיעו בגיל חדשיים

אני אמא לתינוק שנולד בניתוח קיסרי. עד גיל חודשיים וחצי, ינק היטב אך באופן הדרגתי החלו בעיות בהנקה שהתבטאו באי יצירת וואקום, השמעת רעשים ונזילת חלב מהפה במהלך ההנקה. היניקות הפכו ממושכות ותכופות. התופעה הופיעה בהתחלה רק במשך היום, ועם הזמן החמירה והופיעה גם ביניקות שבלילה. נוסף על כך, היה אי שקט, בכי וגזים. השינה לא היתה רצופה ונינוחה. גם העליה במשקל נבלמה. כאם לילד שלישי, המודעת לחשיבות ההנקה, איני מעוניינת לתת תמ"ל במקום חלב אם. כך הגעתי אל יועצת הנקה של לה לצ'ה שהמליצה לנסות טיפול בקרניוסקרל.

אל לילך סבט הגענו לאחר מספר המלצות מאמהות שונות וברצוני לשתף אתכן בחוויה הטיפולית שעברנו במהלך ארבעה מפגשים בלבד!

בכל טיפול, היה לי ברור כי התינוק מגיב בשינוי התנהגות. במהלך הטיפול כמו התכנס לתוך עצמו לאט לאט, היה שקט ולרוב אף עצם את עיניו ופקחן מייד בתום הטיפול… לאחר שני הטיפולים הראשונים ניכרה עוררות כללית אצל בני: חוסר השקט גבר, יותר גזים ובכי. בכל פעם נמשך חוסר השקט כיומיים שלושה ונרגע. לאחר מכן תמיד היתה תחושה שחל איזשהו איזון חדש בתינוק: רוגע, הקלה בגזים ובבכי. השינה השתפרה מעט אך טרם ניכר שיפור בהנקה.

את השינוי המשמעותי חווינו לאחר הטיפול השלישי. מייד לאחריו חל שיפור ניכר בהנקה. מיום ליום ההנקות השתפרו: יצירת וואקום, נינוחות שלי ושל התינוק,, משך ההנקה התקצר משמעותית והתדירות ירדה.

במפגש רביעי ואחרון עם לילך, קיבלתי עצות נוספות להמשך טיפולים בתינוק אותם אוכל לעשות בעצמי ואני מרגישה את השפעתם החיובית עליו.

.אני מבקשת להודות ללילך מכל הלב על ההקשבה, הרגישות והנכונות האמיתית לעזור ולהיות שם בשבילנו.

תודה רבה

אמא של ת'

12.2009

רבקה פרנקין, מורה לטכניקת אלכסנדר

"למרות שהטכניקות שונות הן מתחברות לאותו מקום מכיוונים שונים ומאפשרת העמקה של המודעות לעצמי ושל איכות ועומק העבודה באלכסנדר"

בעזרת הקרניוסקרל נוצרת אפשרות להתחדש וכלים ללמוד להקשיב בצורה שאתה לא מצפה שמשהו יקרה. יש הרגשה של התפתחות: העבודה נפתחת, משתנה ומובילה לאפשרויות אינסופיות

השילוב עם אלכסנדר מאד עוצמתי: באלכסנדר יש תנועה חיצונית ובק"ס התנועה פנימית ונוצרת חוויה של זרימה אורגאנית במהלך השעור.

הקרניוסקרל תורם לפתיחת תפישה ומחשבה נוספת על התהליך, הרחבת אפשרויות החקירה ומאפשר עוד זווית של עומק ומרחב בעבודה על עצמו ועם התלמיד. דרך הקרניוסקרל מקבלים כלים להקשיב בצורה שאתה לא מצפה שמשהו יקרה, הבטחון בתהליך מאפשר למורה להיות יותר חופשי, מרגיע את הנטיה לשלוט ומוביל לשעור טוב ונכון יותר לתלמיד."

החוויה שלי מלילך שההוראה שלה באה ממקום של תהליך חי אותו היא מעבירה אלי הרבה מעבר לידע טכני, שמהות הק"ס עברה אלי באופן לא מילולי ובעיני זו הלמידה האמיתית. "

2008

(רבקה פרנקין, מורה לאלכסנדר כ25 שנה)

מכתב תודה -עיינה, לאחר גלאוקומה

רציתי להגיד תודה, תודה על העידוד, התמיכה, העזרה, העצות, החיוך ובכלל הרצון העז שלך לעזור לי להחלים.

סליחה שלא עידכנתי אותך,לאחרונה פשוט קרו הרבה דברים. אני מרגישה טוב, יש שיפור ניכר במצב ואני שמחה שהיה לך חלק בזה.

תודה

עיינה
2004

דוריס ספרר, יועצת הנקה IBCLC

9.9.04

"הקרניוסקרל משלים את העבודה שלי ונותן מענה במקומות בהן התינוק
אינו מסוגל לינוק או לינוק נכון והטכניקות שלי לעידוד הנקה אינן מספקות"

 כיועצת הנקה אני פוגשת שוב ושוב מקרים של תינוקות ואמהות זקוקים לעזרה בפעולה הלכאורה פשוטה הזו. אצל חלק מהתינוקות רפלקס היניקה הטבעי משתבש ולמרות הידע הרב שצברתי בייעוץ ההנקה- יש מיקרים בהם העזרה שלי אינה מספקת.
דרך לימוד הקרניוסקרל הבנתי את עקרונות הטיפול ומתי כדאי להפנות תינוקות ואמהותיהם לקרניוסקרל .
כיום אני מפנה תינוקות רבים לטיפול ורואה שיפור רב במצב התינוק והאם ביניקה ובבעיות רבות נוספות

 לאילו תינוקות כדאי לגשת לטיפול קרניוסקרל?
טורטיקוליס, לידת וואקום, המטומות וכאבים, לאחר סקשן, תינוק שאינו מתחבר לשד, מציצה חזקה ומכאיבה, מציצה חלשה, א-סימטריה בפנים ובגולגולת, טונוס גבוה מאד או נמוך מאד, תינוק שכל הזמן בוכה ואינו מצליח להירדם.
במצב אידאלי, מומלץ שכל תינוק ואם יקבלו טיפול קרניוסקרל לאחר הלידה

לאמהות- כאשר הן מותשות, כואבות לאחר הלידה /ניתוח, כאבי גב וראש מהאפידורל, בצקות, חוסר בחלב לאם
לצערי בארץ אין מספיק מידע, מודעות ופתיחות מצד ההורים והצוות הרפואי על הקרניוסקרל
מאד ממליצה ליועצות ההנקה וכלל העוסקים בתחום ההריון, הלידה ותינוקות להכיר את הקרניוסקרל כדי שיוכלו לדעת מתי אפשר להעזר בו לשיפור מצב האם והתינוק

דוריס ספרר יועצת הנקה מוסמכת IBCLC משנת 87
עוסקת בהדרכת הנקה מעל 30 שנה לאמהות ובהוראה
מרצה להנקה בקורסים של משרד הבריאות לאחיות טיפת חלב ובת"ח בלינסון, קפלן, ליס
הרצאות לקבוצות הכנה ללידה להורים בהריון

03-7394537

ילד בן שנה וחצי (חוסר שקט, הפרעות שינה, קשיי תקשורת )

" הילד שלי הופך להיות חברותי יותר ויותר"

" הוא הרבה יותר חייכן, מצב הרוח שלו טוב יותר, נראה לי שהוא ילד יותר נינוח"

"אני מודה, בתור אדם מאוד סקפטי, אני לא מרשה לעצמי לייחס את כל השינוי לטיפול. הילד שלי גדל ומשתנה, ויכול להיות שהשינויים האלה היו קורים לבד. אבל מצד שני במשך שנה וחצי לא ראיתי שינויים כאלה קורים אצלו, ודווקא בתקופה הזו (של כארבעה חודשים), כן ראינו את השינוי קורה."

הלידה של אלון הסתיימה בוואקום. ביום למחרת הלידה אמרתי לעצמי שלא חשוב איך היתה הלידה, העיקר שהילד שלי בריא ואני בריאה. (ואני עדיין עומדת מאחורי כל מילה מאז) אבל לא ידעתי שלידת ואקום יכולה להיות טראומתית גם לילד, ושיהיו לה השלכות בהמשך החיים.
עם הלידה של אלון, נולדתי גם אני בתור אמא, ולאט לאט פיתחתי חושים של אמא.
אלון מאוד סבל מקוליק, מגיל 10 ימים ועד גיל 3.5 חודשים.
בשלב מסויים (בערך בגיל שלושה חודשים) שמתי לב שהוא ילד מאוד לא רגוע. הוא לא ישן טוב במהלך היום (הוא ישן פרקי זמן קצרים של כחצי שעה בכל פעם), כשהוא מתעורר מהשינה הוא לא רגוע, היה לו קשה מאוד להירדם, וכשהוא היה ער, הוא לרוב לא היה נינוח.
אני יודעת שכל ילד נולד עם הטמפרמנט שלו, ויש ילדים עם מזג פחות נוח, ולכן השלמתי עם המצב (הרי בכל מקרה אני אוהבת את הילד שלי).

כשאלון היה בערך בן 9 חודשים, נתקלתי בכתבה על שיטת קרניו סקראל, שסיפרה על ילד שנולד בלידת וואקום וסבל גם הוא מקוליק (לדברי הרופאים), וטופל בגיל מאוד צעיר בשיטה, שחוללה פלאים בילד ובהוריו.
הדבר הראשון שעלה לי לראש היה, שעם הילד הבא שלי אנחנו (ההורים וגם הילד) לא צריכים לסבול. כעבור זמן מה, התחלתי לחשוב שאולי זה יכול לעזור לאלון, למרות שהוא כבר מזמן עבר את תקופת הקוליק.

מה שהביא אותי לחשוב שכדאי לטפל באלון היה העובדה שהוא נשאר ילד לא שקט.
היה לו קשה להירדם, הוא היה מתעורר מספר פעמים בלילה (גם בגיל שנה וחצי), היה לו מאוד קשה להקשר לאנשים (סבים, דודים, מטפל), לאחר שהוא נגמל מההנקה היה לו צורך חזק מאוד לנשוך, ובכלל בשלב מסוים התחלנו לקרוא לו "אומפי" כי הוא היה אומר כל הזמן "אוף". הרגשנו שיש לנו ילד זועף.
מה שהטריד אותי במיוחד היה המחשבה שאלון חווה את העולם כמקום לא נעים.
שאלתי את עצמי איזו תמונה של העולם מצטיירת לו בתקופה הזו, ואיך זה ישפיע על תפיסת העולם שלו בעתיד.
בשלב הזה החלטתי לפנות לטיפול בשיטה.

התייעצתי על השיטה עם מדקר שאני סומכת עליו, והוא המליץ לי ללכת דווקא לטיפול בדיקור. במקרה הוא מצא חומר על שיטת קרניו סקראל, וציין את המקרים שבהם הטיפול מתאים. מה שאני זוכרת במיוחד היה "לידת ואקום", "חוסר שקט", "צורך בלנשוך". ואז החלטתי שאני "הולכת על זה".

אני רוצה לציין משהו שמאוד חשוב לי, הוא אולי נראה טריוויאלי, אבל בכל זאת –
אני מאוד מאוד מאוד אוהבת את הילד שלי. כמה שחשבתי שטיפול יכול לעזור לו, לרגע לא רציתי לקבל ילד אחר. רציתי שאלון יישאר הוא, אבל שיוכל לחוות את העולם בצורה יותר נעימה. שההתמודדות שלו, עם אנשים, עם חוויות, עם תסכולים תהיה יותר קלה, ותשאיר לו זיכרון חיובי.

הפעם הראשונה שנפגשנו עם לילך, היתה לא מוצלחת במיוחד. קשה להגיד שאלון קיבל טיפול, הוא היה עסוק בלברוח מלילך בכל דרך אפשרית, ואנחנו היינו עסוקות בלרדוף אחריו. הוא פשוט לא רצה שלילך תיגע בו. לא היה מה לדבר על לגעת בראש, בעורף ובגו, אבל דרך הבטן לילך הצליחה להגיע לכמה נקודות.
באותו הלילה אלון ישן גרוע, אפילו יותר גרוע מבדרך-כלל. אבל יומיים אחרי ראיתי שיפור בשנת הלילה (פחות התעוררויות, והוא קם בבוקר קצת יותר מאוחר). לקראת הטיפול הבא השינה חזרה להיות כמו פעם – כאילו שהשפעת הטיפול פגה.

גם בפעם השניה היה סיפור דומה. אלון לא רצה שלילך תיגע בו, אבל בכל זאת ראינו שיפור, הוא נתן לה לגעת בו יותר, ונתן לה לגעת לו בגו. גם הפעם בלילה לאחר הטיפול ראיתי נסיגה, ובלילות אחריו ראיתי התקדמות באיכות השינה שלו.
מהפגישה השניה התחלתי לדאוג לאלון לסביבה נעימה, כלומר סרטים במחשב שהוא אוהב לראות, וזה גרם לו להיות יותר נינוח, וכך הוא נתן ללילך להתקרב אליו.
אני חושבת שבפגישה השלישית או הרביעית ראיתי שהקרח נשבר, ואלון ממש רגוע בזמן שלילך טיפלה בו.

אני מאוד רציתי לראות שינויים בין לילה, וכל הזמן חיפשתי "מה השתנה".
בין טיפול לטיפול היה לי מאוד קשה לראות שינוי, וגם אם היה שינוי לא ידעתי אם ליחס אותו לטיפולים או להתבגרות של אלון. לאחר כחודש יכולתי לראות שאלון הפסיק לנשוך אותי, ושנת הלילה שלו הפכה להיות רציפה יותר.
זה היה שינוי משמעותי בעייני כי אלון נגמל מההנקה בגיל שנה וארבעה חודשים, ועד הגיל הזה הוא היה יונק בלילה. כשהוא נגמל, נגמרה גם הנקת הלילה, אבל הוא לא הפסיק להתעורר בלילה ולהזדקק לי כדי לחזור לישון. כשהגענו אל לילך לטיפול, אלון כבר היה 3 חודשים אחרי הגמילה, ולמרות זאת התעורר פעמיים במשך הלילה).

במהלך הטיפול היו לנו שתי הפסקות ברצף הפגישות. בכל פעם כשחזרנו לפגישות אחרי ההפסקה, אלון היה זקוק לתקופת הסתגלות מחדש, מה שהצריך מאיתנו הרבה מאמצים להושיב אותו לקבל טיפול, וזה היה מאוד מתסכל מבחינתי.
התסכול נבע מזה שלא היה מאוד ברור שאנחנו (ההורים והצוות המטפל) רואים תוצאות מהטיפול, ומעצם העובדה שאני צריכה להשקיע הרבה מאמצים על-מנת שאלון יקבל את הטיפול.
למרות הקושי לחזור לטיפול מההפסות, אני שמחה שהתעקשתי על זה, הפירות של הטיפול ניכרים בו, והיום כחודשיים אחרי גמר הטיפול, אני מוצאת את עצמי מתפלאת על הפתיחות שלו, ועד כמה זה לא היה אופייני לו.

למשל:
אלון הולך למשפחתון שבו יש זוג (בעל ואישה) שהם המטפלים, ולהם זוג בנות תאומות בנות 9. במשפחתון היו איתו כל השנה עוד שני ילדים, והתחושה שלי היתה שבאמת הוא נמצא במשפחה חלופית במהלך היום.
המטפל של אלון היה מספר לי מידי פעם, שהיום לשם שינוי אלון הסכים להתחבק איתו, או לצאת איתו לטיול וכדומה.
אחרי כ-8 פגישות עם לילך, סיפר לי המטפל שאלון הרבה יותר נפתח אליו ומתקרב אליו. זה היה מבחינתי הישג גדול, כי זה בדיוק מה שהרגשתי שאלון צריך עזרה בו.

הטיפול של אלון נמשך 11 מפגשים. בשבוע אחרי המפגש האחרון ילדתי את הבן השני שלנו. אלון היה אז בן שנה ועשרה חודשים.
העובדה שנולד לו אח, וגם שאלון מגיע לגיל שנתיים מייצרת הרבה חומר להתמודדות איתו.
כחודש אחרי שילדתי שמתי לב, שאלון נהנה להיפגש עם הסבים והסבתות שלו, נהנה לשחק בחברת הדודים שלו, מה שבעבר לא קרה. הילד שלי הופך להיות חברותי יותר ויותר.
במקביל שמתי לב שהוא הרבה יותר חייכן, מצב הרוח שלו טוב יותר (בגבולות הסביר לגיל שנתיים ), ונראה לי שהוא ילד יותר נינוח.
מידי פעם אני ואבא שלו מתפלאים מחדש עד כמה אלון מפתיע אותנו במצב הרוח הטובים שלו, איך הוא נהנה להכיר אנשים חדשים, הוא חייכן וחמוד איתם, ועוד ועוד.

אני מודה, בתור אדם מאוד סקפטי, אני לא מרשה לעצמי לייחס את כל השינוי לטיפול. הילד שלי גדל ומשתנה, ויכול להיות שהשינויים האלה היו קורים לבד. אבל מצד שני במשך שנה וחצי לא ראיתי שינויים כאלה קורים אצלו, ודווקא בתקופה הזו (של כארבעה חודשים), כן ראינו את השינוי קורה.

אמא של אלון
15.8.09

תל אביב סיטי 8.2010

הגוף והנפש קשורים ומשפיעים זה על זה. מטפלים בגוף, נוגעים בנפש ומתאחדים לשלם
נגה פסו , באה, חוותה וכתבה

מדגדג בקצה האצבעות

ליידי גלובס 31.1.07

כיצד לעזור לגוף לרפא את עצמו באמצעות מגע מרומז, הנועד לאפשר לגוף לאזן את תנודת הנוזל בעמוד השדרה.
מאת: ענת גל און.

לכתבה "נגיעה רכה" על שיטת קרניוסקראל

שיפור כאב ביניקה ורוגע, קרן בן-דב

לאחר הלידה ציפיתי שתהליך ההנקה יהיה טבעי וזורם, אבל ביתי הכאיבה ופצעה אותי בפטמות, בגלל יניקה לא נכונה וחזקה מידי.

בהמלצת יועצת הנקה הגעתי ללילך סבט ואלה ביתי עברה מספר טיפולים שמעבר לשחרור והרפיה של הפה (ושיפור יניקה מיידי), התמסרה ושחררה את כל הגוף. היא ואני נהנות עד היום מילדה רגועה ומהתחושה שגופה משוחרר.

הגישה של לילך נעימה, מקרינה רוגע ונותנת בטחון: גם בימים הראשונים כשהנטייה לגונן על התינוקת היתה מאד חזקה, הרגשתי שאני יכולה להשאיר את אלה בידי לילך בלעדי.

קרן בן דב

18.8.09

שיקום לאחר תאונת דרכים, ענת

הגעתי ללילך לאחר ששהיתי בבית עקב תאונת דרכים קשה על אופניים כולל אבוד הכרה.
שהיתי בבית שבועיים עם כאבים חולשה ועייפות.
לאחר הטיפול הראשון, התחלתי להרגיש טוב יותר. הטיפול עזר להתמקד במה שאני חשה, היכן כואב ולחשוב ולהרגיש בבהירות יתר את מצבי.
לאחר הטיפול השני- השפור כבר היה גדול יותר- הכאבים, החולשה והעייפות פחתו באופן ניכר.
לאחר שלושה טיפולים הרגשתי השתפרה וחזרתי לתפקוד
הטיפול הביא אותי לתחושה פנימית של שקט והקלה רבה בכל המישורים
ענת שבי, רוקחת
6.2009

סוף שבוע של מעריב 18.8.2001

הכתבה "בין הגולגולת לזנב" על הפן האנרגטי בקרניוסקרל.

הרצאה בכנס ליגת ללצ'ה 2008

טיפולי קרניו סקרל לתינוקות
לתמיכה בהנקה, קוליק, בכי ועוד…

הרצאה קולית על טיפול בתינוקות בקרניוסקרל

מדברי מטופלת

בהרגשה שלי לילך מחבקת אותי והחיים גם כן. השעה השבועית בין הציפורים המצייצות בחדרה הקטן נותן כוח להתמודד ולהסתכל בחיוך לתוך קשיים שפתאום נראה שאין להם באמת כוח להטביע אותי.

2.6.03

נ.מ.

תינוקת חסרת שקט ובכיינית, אם לאחר קיסרי+כאבים במפרק הלסת

התינוקת שלי היום בת חצי שנה. נולדה בניתוח קיסרי לא מתוכנן.
בחודש הראשון לחייה בכתה המון-המון-המון, בלי סיבה מיוחדת. היא לא התקפלה מכאבי בטן או כאב כלשהו ולא היו שעות קבועות לבכי. פשוט בכי חזק במשך שעות. הייתי מאוד מתוסכלת ועייפה והיה לי קשה לצאת איתה מהבית מהפחד שיתחיל הבכי ואי אפשר יהיה להרגיע אותה (או שחלילה הסבתות שלה יזדעזעו מזה "שהילדה לא מפסיקה לבכות"…).

ברגע של משבר אימא שלי הציעה לי לפנות לטיפול שנקרא קרניו סקרל – טיפול במגע (באותו זמן הבנתי שהוא טיפול במגע שמתאים לתינוקות שנולדו בניתוח קיסרי ושבוכים הרבה).

כך הגעתי ללילך ונפגשתי איתה.

התינוקת שלי היתה בת חודש. לילך קיבלה אותנו בחדר טיפולים נעים בביתה. הקטנה התחילה לבכות והחלטנו שאנסה להניק אותה. הנקתי אותה ובנתיים לילך נגעה בה בנקודות שונות. הדבר הראשון שהשתפר פלאים הוא היניקה – היתה תחושה שהתינוקת מצליחה לתפוס את השד באופן נכון יותר, שמזין אותה יותר. אחרי כמה דקות היא נרדמה. לילך המשיכה בטיפול וגם דיברנו קצת והיא מאוד עזרה לי והרגיעה אותי שיש דרך לעזור לתינוקת להרגיש טוב יותר

בימים שאחרי הטיפול הרגשתי שחל אצל הקטנה שיפור קל – אבל עדיין היו הרבה עליות וירידות, לא הייתי בטוחה שזה זה.

החלטתי לקבוע טיפולי קרניו סקראל נוספים שאחריהם התינוקת בכתה הרבה פחות. למעשה, כעבור כחודש התינוקת שלי הפכה רגועה וחייכנית

מאחר שסבלתי באותה תקופה בכאבים בלסת ובגב, וכן מכאבים בצלקת שלאחר ניתוח קיסרי לילך הציע שגם אני אעבור טיפול (כי אם לי כואב, המתח בטח עובר לתינוקת) – אז גם אני עברתי את הטיפול ואני יכולה לומר שהוא מאוד עוזר – הוא מגביר את המודעות לאיזורים של הכאב ועוזר לשחרר מתחים בנקודות שבהם לא ידעתי שהם מצטברים. אומרים שלגוף יש כוח לרפא את עצמו – וקרניו סקראל מאוד מעודד את היכולת הזו.

אני חושבת שבכל תקופה בה יהיה מתח ובכי, אגש לטיפול הזה.

אני מאוד ממליצה.

ענת ר.

10.2010

שרית חגי, מדריכת גננות של העמותה לטיפול בילדים בסיכון, רמת חן

2007

לכל המעונין

הנדון:לילך סבט, מכתב המלצה.

אני שרית חגי, ת.ז.02099513 מ ת"א,שימשתי כגננת מרכזת בגן המיוחד שליד המרפאה לבריאות הנפש ברמת חן, בין השנים 1975 ועד 2004, והיום מדריכת גננות, מאשרת בזאת כי במשך 4 שנים החל משנת 1998 עבדה בצמוד אלי בגן לילך הן כסייעת, והן כמטפלת פרטנית בשיטות קרניוסקרל ורפלקסולוגיה.

מעבר למסירותה, התמדתה והשקעתה הרבה, ניכר כי נוכחותה, המגע שלה והשימוש בשיטות הטיפול שבהן התמחתה, הביאו לרגיעה והרפיה אצל הילדים, הגדלת הקשב, הריכוז והיכולת להתמקד טוב יותר בפעילויות לימודיות. כמו כן חיבור טוב יותר לגוף שלהם וירידה בצורך בגריה עצמית.

הילדים התמסרו למגע ולטיפול, שתפו פעולה בשמחה ואף יזמו ובקשו את עזרתה בשעת צורך.

אין ספק כי נוכחותה ומקצועיותה הוסיפו הרבה לילדים ולצוות בשנות עבודתה בגן.

בכבוד רב

חגי שרית

אשכנזי 17 תל אביב

טל: 03-6475665

ריפלוקס, חוסר שקט

הגעתי לטיפול הקרניוסקרל ואל לילך בהמלצת יועצת הנקה. התינוק שלי סבל מרפלוקס, שבא לידי ביטוי באי שקט באמצע ולאחר כל הנקה. בהתחלה נתתי לו זנטק שלא עזר לו וגם לא הייתי שלמה עם נתינת התרופה לתינוק בן חודשיים, לאחר מכן עברנו לאלגיקל, אבל כבר בטיפול הראשון הרגשתי שינוי עצום אצל בני, והורדתי לאט את מינון התרופה עד לאפס.

בתום 4 טיפולים, אני יכולה להגיד שיש שינוי משמעותי, הוא יונק טוב ורגוע יותר, לא מלווה אותו האי שקט והבכי קורע הלב לאחר כל ארוחה. בנוסף בעקבות הטיפול היציאות שלו התגברו וכפועל יוצא, הבילרובין שהיה גבוה התנקה דרך הצואה וכך הרווחנו גם את העלמות הצהבת.

ממליצה בחום לפני שפונים לרפואה הקונבציונלית.

ובנימה אישית לילך, תודה על הסבלנות והרוגע

סיון יוסקוביץ

טורטיקוליס, כאבים בהנקה- ענת גלאון

טיפול קרניוסקרל על ידי לילך סבט

אני אמא לאלעד, היום בן שנה וחצי.

לאחר הולדתו, סבל אלעד מטורטוקוליס, ולא היה מסוגל להפנות את ראשו לצד ימין: היה שוכב כשראשו מופנה לצד אחד בלבד. בנוסף, בשעת היניקה היה לופת את הפטמה בכוח, מה שגרם לי לכאבים איומים ואף לחתכים. בהמלצת יועצת ההנקה דוריס ספרר פניתי ללילך. תוך טיפול אחד הסתדרה ההנקה ותוך שני טיפולים או שלושה, אלעד התחיל להזיז את הראש לשני הכיוונים. בכך חסכנו טיפול פיזיוטרפיה ממושך וכואב, כפי שהומלץ לנו.

הטיפול נראה עדין ונעים, ואלעד אפילו ישן במהלך חלק מהטיפולים.

המלצתי על הטיפול ועל לילך לכמה מחברותי שילדיהן סבלו מבעיות דומות, ואף הן הביעו שביעות רצון מלאה.

ענת גל-און – אמא של אלעד

ריפלוקס – טיפול לתינוק

הגעתי ללילך עם ג' בגיל חודש וחצי, היות ולא אהב לאכול והיה חסר שקט. אבחון הרופאים היה רפלוקס. זהו ילדי הראשון, נולד בלידה רגילה.

עקב לשון קשורה ביקרנו כבר פעמיים אצל רופא עלמנת לשחרר, שחרור שהיה כרוך בכאב רב, דימום ולא פתר את בעיית ההנקה וחוסר השקט.

כבר לאחר הטיפול הראשון ניכרה הטבה – הוא היה רגוע יותר והתחיל יותר לאכול. שני טיפולים נוספים הספיקו והילד היה רגוע ואכל כשורה

דורית

מעי רגיז, בעיות עיכול

בעיות עיכול חמורות (מעי רגיז)

במשך שנים ארוכות סבלתי מבעיות עיכול קשות. שלשולים, נפיחות, קלקולי קיבה לעיתים קרובות, עצבנות, אקנה ואנרגיות נמוכות. כיוון שלא היה שום ממצא פתולוגי הבעיה הוגדרה כ"תסמונת מעי רגיז". משמע – אין בעצם תרופה. או כמו שאחד הרופאים שאליהם פניתי אמר לי – "תחיי עם זה" .

כיוון שהמדע הרים ידיים פניתי למטפלים אלטרנטיביים וניסיתי שיטות רבות: דיקור, דמיון מודרך, דיאטות מיוחדות, רפלקסולוגיה ועוד ועוד. גם זה לא ממש עזר. היתה הקלה מסוימת בסימפטומים אבל הבעיה עצמה לא נפתרה.

לבסוף הגעתי ,בדרך לא דרך, ל"קרניוסקרל" ולמטפלת לילך סבט. כאן השיפור היה משמעותי. כל השיטות הקודמות הפחיתו אומנם את הסבל אבל רק הקרניוסקרל טיפל בשורש הבעיה.

בטיפול מאוד מאוד עדין, כמעט לא מורגש, הגיע לילך לרבדים העמוקים ביותר, והציפה את הבעיות האמיתיות על פני השטח ובעדינות אין קץ החזירה את הגוף ואת הנפש לבריאות הטבעית שלה. הרגשה שמזמן כבר לא חוויתי. מים שקטים מאוד, שמצליחים לחדור ולתקן את הרבדים העמוקים ביותר בצורה ששום שיטה אחרת לא מצליחה. והכל בצורה מאוד מאוד עדינה ולא פולשנית.

מצבי השתפר מאוד. השיפור ניכר לא רק אחרי כל טיפול, אלא בין הטיפולים. כ7 טיפולים בלבד!

הסימפטומים הלא נעימים כמעט ונעלמו ואיכות חיי השתפרה להפליא. בפעם הראשונה אני מרגישה שאני מתקדמת לקראת בריאות אמיתית.

כבונוס נוסף, גם בעיות גופניות ונפשיות אחרות השתפרו מאוד. תוצאה של איזון של כל הגוף.

בקיצור – מומלץ בחום.

רוני פרנקו

רמת גן

טל': 054-7592191

טיפול לפעוט שמאד צריך את אמא. לנער עם מיגרנה

הטיפול המופלא הקרוי קרניוסקרל הניתן על ידי לילך סבט

פגשתי את לילך לראשונה לפני כשלוש שנים, עת נעזרתי בה בטיפול בקרניוסקרל בבני הקט.

בני היה אז בן שנה ומעט, ילד מקסים ונחמד, אבל דבוק אם בצורה יוצאת דופן. לא היה מקום שהלכתי אליו שבני לא נישא עימי במנשא אליו. מרבית שעות היום דרש בני לבלות בחוץ ולא היה מוכן כלל להשאר בבית. הואיל והוא לא בן ראשון שלי, כי אם חמישי, ראיתי שהצורך שלו להיות עימי בחוץ נובע מאיזה משהו פנימי, שלא נהיר לי.

בצר לי, פניתי ליועצת הנקה לבדוק אולי נובע הדבר ממשהו בהנקה, והיא הפנתה אותי ללילך. לילך באה לביתי ביום שטוף שמש, ונגעה בילד נגיעות עלומות, ומיד לאחר המפגש הילד נרגע. נסענו אז לבית מלון למספר ימים, דבר שהיה אמור להיות עבורו טראומטי מאוד, משום שהשהיה במקום זר, אף פעם לא ערבה לחיכו. ואולם עברנו את ארבעת הימים בשקט ובשלווה. כשחזרנו, לילך באה לעוד פגישה עם הילד והוא נרגע כמעט לגמרי. מילד המולך על ידי לכל מקום, הוא הפך לילד רץ ומתרוצץ ומאוד מאוד עצמאי.

כעברו שלוש שנים, נזכרתי בלילך, בנסיבות אחרות. בני השני סבל באורח כרוני ממיגרנות מאז גיל חמש. בעת האחרונה הגיע המצב לכדי כך שהלא היה שבוע שהוא לא נעדר מבית ספר פעמיים בשל המיגרנות. היה לי ברור, שאנחנו יכולים להעזר בטיפול תרופתי, שהוצע לי בזמנו ע"י נוירולוג, או לנסות לפתור את הבעיה בדרך אחרת. החלטתי לנסות להעזר בלילך ובשיטת קרניו סקרל, ואם זה לא יעזור לפנות לנוירולוג לטיפול תרופתי. בני זה סבל מעוד תופעה – והיא נוקשות בגוף שהוותה בעיה עבורי לגעת בו, כחלק משיעורי פלדנקרייז .

לילך נפגשה איתו מספר שבועות מידי שבוע. מיד לאחר הפגישה הראשונה התחולל שינוי רב בו. והגוף שלו כמו התרכך, ומספר המיגרנות ועוצמתן הצטמצם באורח ניכר. אני לא הצעתי לבני להמשיך בטיפול, אלא הוא, מיוזמתו ביקש להפגש עם לילך שוב, כי זה עוזר לו. בתום מספר שבועות, בקש הילד שנפסיק בפגישות כי הוא מרגיש שטוב לו עם עצמו, וכאבי הראש כמעט ואינם תוקפים אותו עוד(בחודש היה לו התקף אחד, שהוא התגבר עליו במעט זמן). עוד הוא ציין בפני, שהוא מרגיש שהוא עומד יותר ישר (עובדה נכונה למראית עין) וגם יותר חופשי פיזית. כאשר נתתי לו שיעור FI, חשתי שגופו נענה לי בקלות רבה, דבר שהפתיע אותי.

אני מקווה שסיפורי זה יעיד על הצלחתה של לילך בטיפולם של שני בני. אני ממליצה עליו בכל פה.

צפי גנן, מורה לפלדנקרייז לקהל הרחב (ATM), סטונדנטית לשנה ג להוראת פלדנקרייז.

ט אדר א תשס"ה – יום שישי 18-2-2005

..

חוסר שקט אצל תינוק ויניקה לא טובה

את לילך הכרתי כבר מהילד הראשון, אז המליצה לי יועצת הנקה טיפול קרניוסקרל כדי לשפר את היניקה ואכן, תוך כשני טיפולים היניקה הסתדרה.

כשעמית נולד, ומגיל שבועיים התחיל לבכות והיה חסר שקט לאורך היום וגם בהנקה, מייד פניתי שוב ללילך. לאחר שלושה טיפולים ניכרה הטבה משמעותית: עמית נעשה רגוע, ישן טוב, היניקה היתה טובה ושנינו היינו מרוצים….

ממליצה בחום על הטיפול!

ד'

10.2010

טיפול לילד אוטיסט

שמעתי רבות על שיטת קרניוסקרל מפי חברותי, שהמליצו עליה כאחד הטיפולים המסייעים לתקשורת עם ילדים  אוטיסטים.
אל לילך סבט, הגעתי, לאחר חיפוש ארוך אחר מטפל/ת בשיטת קרניו סקרל.
חיפשתי אדם המבין ומנוסה בשיטת טיפול זו, עם המלצות, אשר יבוא אל ביתנו ויטפל בבני האוטיסט בסביבתו הטבעית, ושיהיה בעל גישה מתאימה לילדים.
בני מטופל ע"י לילך מזה כחצי שנה, מאז היה בן שלוש וחצי.
תוך מספר פעמים, חשנו בשינויים בדפוסי התנהגותו, לטובה, בימים שלאחר הטיפול.
לעיתים  אף  ישירות  לאחר סיום  הטיפול.
השינויים המשמעותיים והבולטים מבחינתנו, היו הפחתת אקולליה, רגיעה פיזית משמעותית לעומת ימים אחרים, שינויים בתאבון, ופעמים רבות גם ריכוז רב יותר ביום הלימודים; שאחרי.
כיום  כאשר לילך מגיעה, הילד שוכב על מיטתו כמעט במשך כל זמן הטיפול (פרט לשינויי תנוחה). מתמסר לחלוטין. זהו דבר שאינו  טבעי ורגיל אצלו, וגם  אצל  ילדים אוטיסטים בתפקוד זהה, מה שהמחיש לנו (היות ואינו מדבר) כי הוא נהנה משעת הטיפול ונתרם ממנה.
פעמים רבות אף הייתי עדה לסיטואציות בהן הזיז את ידיה של לילך למקומות בהם חפץ במגעה.
ללילך סבלנות רבה ונכונות רבה לזרום עם הילד על אף שלעיתים היה תזזיתי ביותר, וחסר שקט באופן מהותי. הנינוחות אותה היא משדרת והיכולת לחבור לילד אוטיסט, בכל פעילות בה הוא; עוסק (בין אם  הוא  עסוק במשחק, או אמבטיה, או  אוכל) ולאפשר לו לקיים את הטיפול באופן נעים, חשובים מאד בעינינו כהורים. שכן, צרכיו של בני הם תמיד מול עיניה.
אני ממליצה בחום על טיפוליה של לילך, ואשמח לענות על כל שאלה בנושא.
ורד

16/05/2007

המלצות בוגרים (22)

אילנה צור, מורה לטכניקת אלכסנדר

"המודעות לחיבור צוואר-ראש לא נגישה לנו (בטכניקת אלכסנדר) .הCST חידד והביא למודעות גבוהה יותר של מיקום, מקום ונפח"

ממליצה לכל מורה לאלכסנדר ולמעשה לכל מטפל הרוצה לשפר את עבודתו ללמוד תרפיית קרניוסקרל!

לימודי הקרניוסקרל מאפשרים לנו (מורי אלכסנדר) לקבל הבנה נוספת על גוף האדם, המעמיקה ומחדדת את יכולות התחושה והטיפול/הדרכה עם כל תלמיד ובכל בעיה.
קרניוסקרל מרחיב את התפישה למימדים נוספים, המחזקים את העבודה.

(אילנה, מורה לטכניקת אלכסנדר )

2006

ברטה קפלן- מטפלת הוליסטית

Although I have been working in the alternative field for many years I am always looking for more enrichment and for more experience in related fields.  This was one of the reasons I came to study with Lilach and in this I was rewarded to the fullest

Thanks to Lilach's  professional and thorough teachings  – all being in a pleasant and light atmosphere  –  a new world of awareness has opened up for me . The studies of cranio sacral have given me a depth and an inner knowledge that I had not experienced before in my work.

The anatomy part was just right to satisfy my interest and not too much or too dry to be able to grasp. The whole course has given me an inner peaceful and positive feeling that shows itself in the results I have with my clients.

I very much recommend studying cranio sacral with Lilach Sabath to anybody who wants to improve their own wellbeing or their work with others in the therapeutic field.

Bertha Caplan
Raanana

9/2011

לילך ברקו אייזמברג- מלווה התפתחותית לתינוקות

לילך יקרה,

רציתי לאמר לך תודה. תודה על הידע יקר הערך שהעברת אליי בצורה כל כך מדויקת.
לא כל אדם יכול להיות מורה טוב – כזה שגורם לתלמידיו לאהוב את המקצוע אותו הוא מלמד.
את מורה מצוינת. שיתפת אותנו בידע הרב שלך. דייקת אותו עבורינו.
אני מאושרת שהחלטתי להרחיב את אופקיי בלימודי הקרניו-סקרל.
השילוב של הידע האנטומי – ההבנה העמוקה והמפורטת של עצמות הגולגולת, עמוד השידרה והקרומים  בשילוב העבודה על מקצבים, טראומה וכו' היו שילוב מנצח.

אני מרגישה שלא רק שהעשרתי את הידע המקצועי שלי אלא גם למדתי כיצד להבין ולרפא את עצמי ואת משפחתי האהובה.
בתור מלווה התפתחותית לתינוקות, שמטפלת בתינוקות עם עיכובים התפתחותיים וגם בתינוקות ללא עיכובים הדיוק אצלי הוא אחד הערכים החשובים ביותר.
חיזקת אצלי את ההבנה והאמונה כי יש לתת לכל גוף את היכולת להגיע למימוש הנכון שלו, בקצב ועם היכולות שלו תוך שיקוף ולא התערבות בוטה.
אני מאמינה כי עבודה עם תינוק אמורה להיות ללא בכי ומצוקה וקיבלתי ממך עוד כלי שעוזר לי להגיע לכך ומחזק את הכלים שכבר קיימים עבורי לטיפול עדין אך עוצמתי, יעיל ומדוייק.

עם הידע של הקרניוסקרל אפשר לראות ביתר בהירות את המכלול והסיבות. והתוצאה, הטיפולים יותר טובים בהסתכלות וחידוד יותר מוצלח מול ההורים, יותר עוצמתי. כיום הרבה יותר קל לי להסביר להורים את הבעיה ומה לעשות, אני מבינה יותר טוב את הסיבות לבעיה ומתוך כך, גם מתאימה את הטיפול

 

שוב תודה על כל דקה,

לילך ברקו-אייזמברג
מלווה התפתחותית לתינוקות
cadadia.co.il

11.2011

יעל מלמד

 

לילך, לי – לך, שם מורה שאומר: יש לי ואתן גם לך.וכך עשתה. הכניסה אותי לעולם חדש ומופלא. בהדרכתה הטובה ובדרכה הנעימה נכנסתי לעולם קסום.

היום יש בי את היכולת לטייל בגופי פנימה, לבדוק, לתקן, לחזק ולהבריא.

החיים נראים טוב יותר גם עם היכולת לטפל בדברים קטנים כמו להעביר כאב גרון, לשחררוהתכווצות שרירים, למנוע עייפות בעיניים בזמן נהיגה ואפילו לישר קמטים בפנים ובצוואר.

הלימודים היו חוויה נהדרת ופתחו בפני דרך חדשה.

תודה.

יעל מלמד

10.2010

נ.א – מטפלת הוליסטית

לקורס קרניוסקרל של לילך סבט הגעתי כי רציתי ללמוד קרניוסקרל באופן מקצועי
ומעמיק. חיפשתי קורס שיהיה מספיק מקצועי ויכשיר אותי להיות מטפלת בתחום זה. בבתי ספר לרפואה משלימה קיימים קורסים שונים לקרניו סקרל אך כולם היו קצרים מידי וההכשרה שהם נותנים נראית מעניינת אבל לא מספקת כדי לצאת איתה לעולם הטיפולים.

מכיוון שהקורס ארוך, הדבר אפשר לנו להעמיק מאוד בתחום גם מבחינת התכנים וגם בהיבט של החיבור האישי של כל אחד מאיתנו בתחום.

במהלך הקורס, שנמשך שנה, הכרתי את היתרונות בגישת הטיפול קרניו-סקרל הביו דינאמי, גישה המעצימה את המטפל ומאפשרת לו לטפל בצורה יותר הוליסטית, עמוקה ויעילה.

במהלך השנה בה למדתי תרגלתי על אנשים מחוג מכריי ותוצאות הטיפול היו מפתיעות.

את הקורס סיימתי לפני כשנה ומאז אני מטפלת ומרגישה שאני יכולה לעזור לאנשים רבים עם מגוון רחב ביותר של בעיות. מאז סיום הקורס אני נעזרת, מתייעצת ומשתפת את לילך בהתלבטויות מקצועיות ומקבלת את מלוא התמיכה.

 

מטפלת בקרניוסקרל

 

יעל ניר, מורה לטכניקת אלכסנדר

"קרניו – סקראל לימד אותי להאזין לרמות עדינות יותר של תפקוד ולקבל משוב ממערכות רגישות יותר מאשר אלה שאלכסנדר מכוון אליהן. הבסיס של האלכסנדר תמך בתהליך של הקרניו-סקראל בהתפתחות האישית שלי ואיפשר לי לקבל את התובנות שהעבודה הציעה."

הגעתי ללימוד קרניו-סקראל לאחר שכבר הוסמכתי ללמד את טכניקת אלכסנדר והתנסיתי בהוראה.
העבודה בשיטת קרניו-סקראל מתמזגת יפה עם העבודה שלי בטכניקת אלכסנדר ומעשירה אותה. בשתי הגישות המורה/מטפל הוא כלי עזר לתלמיד/מטופל לעבוד על עצמו. בטכניקה אנחנו לומדים להיות מודעים למתחים הקיימים בגוף שלנו ונותנים לעצמנו הוראות כדי לפוגג אותם, לנשום יותר ולהיות קשובים לתנועה הטבעית שלנו על מנת לתפקד באופן בריא יותר עבורנו. ככל שהעבודה מתקדמת הגוף "מתקלף" מהמתחים, עם שהוא חווה מתחים אחרים שהיו קבורים עמוק יותר, וכך בהדרגה משתחרר גם מהם. הלמידה באלכסנדר מבוססת על הדדיות ושיקוף בין מורה ותלמיד. המורה בודק את עצמו כל הזמן מול העבודה של התלמיד. התלמיד הוא מעין מראה עבור המורה. גישה זו מביאה כבוד ושיתוף לעבודה. כמו בכל עבודה במגע, בשתי הגישות דרוש למורה ולתלמידים (למטפל ולמטופלים) זמן להתרגל למפגש בין היד והגוף ולא לחשוש ממנו. נתינת אמון לוקחת זמן. בשתי הגישות ככל שהמורה/מטפל קשוב יותר לעצמו ולתלמיד/מטופל וסבלני כלפי התהליך כך התלמיד /מטופל יתן יותר אמון במורה/מטפל ויוכל להגיע לרמה עמוקה יותר של עבודה על עצמו. הקרניו – סקראל לימד אותי להאזין לרמות עדינות יותר של תפקוד ולקבל משוב ממערכות רגישות יותר מאשר אלה שאלכסנדר מכוון אליהן. הבסיס של האלכסנדר תמך בתהליך של הקרניו-סקראל בהתפתחות האישית שלי ואיפשר לי לקבל את התובנות שהעבודה הציעה. קבלתי כלי נוסף להיכרות עם הגוף ולהבנת התהליכים שאנו עוברים בעבודה עליו.
בהשוואה לקורס המזורז של אפלדג'ר שלמדתי בעבר, אני מעדיפה לפרוש את השיעורים לאורך זמן ולא לרכז למידה מואצת בזמן קצר. זה מאפשר לי לתרגל יותר ולהטמיע את הנושאים לעומק עם השגחה מקצועית. כמו כן אני מעדיפה את הגישה הביודינאמית, שמאפשרת למטופל לבחור את קצב ההתקדמות ואינה מזרזת תהליכים ללא התחשבות ביכולת להתמודד איתם

נעמי גולדברג

I really enjoyed taking Lilach Sabath's biodynamic craniosacral course. Lilach explains things in a clear and understandable way, and provides a serious course for those interested in learning.

Naomi Goldberg

2009

ליסה שץ, יועצת הנקה IBCLC

I really enjoyed the course in biodynamic craniosacral therapy taught by Lilach Sabat. I came to this course because I had experienced Craniosacral Treatments first hand and found them to be very helpful to my overall well being. As well as an IBCLC (certified lactation consultant) I had come across a number of cases of babies whose nursing was saved by a few craniosacral treatments. My interest was peaked and I had to learn more, I learned a lot from Lilach, she is very knowledgeable and I feel like I have received a good foundation in craniosacral therapy. Her course was very broad and covered a lot of information and as a therapist at the end of the course I feel prepared to go out and treat patients. She is a patient teacher who cares to give her students the best education possible, I really felt that it was important to her train good therapists and not just to get it done as quick as possible. For anyone who is looking for a good solid course in biodynamic craniosacral therapy I would definitely recommend this course.

Lisa Schatz

יועצת הנקה , BSc, IBCLC, RLC

2009

אהרונה, כוראוגרפית ומורה למחול ולצ'י קונג

פתחת לי עולם חדש שהתחבר והשלים את התחומים שאני כבר עוסקת בהם, אהבתי את הדגש שלך להקשבה ורגישות אל המטופלים ואת העומק שהציעו השיעורים

 

אל הקרניוסקרל הגעתי כי לאחר שנים במחול ובהוראת צ'יקונג הרגשתי שאני רוצה לשלב תחום נוסף כדי לחזק את הפן הטיפולי דרך עבודה במגע וכתוספת להכנסה.

בקורס קיבלתי כלים מאד מעשיים לעבודה. במהלך הקורס ולאחריו התחלתי לטפל בהדרגה וכיום, שנה אחרי, כבר מרגישה שהכלים שלמדתי עומדים במבחן המציאות: יש לי בטחון בעבודה, יכולת חדשה לעזור ולהעניק לאנשים ומטופלים מרוצים. (ואפילו כלים ל"עזרה ראשונה", הקלה בכאבים גם לא במסגרת טיפול)

הקורס חידד את תפישת העולם שלי ואף תרם להוראה בתחומים האחרים בחיי, בציקונג ובמחול, ע"י העמקה הבנתי את גוף האדם והפנמת משמעות מטרות התרגול.

ללילך יש המון ניסיון טיפולי ומעשי שתורם רבות לאופי ההוראה. כמורה היא מאד יסודית בתשומת הלב לפרטים הטכניים ויחד עם זאת מביאה תפישת עולם מאד ברורה שאני מאד מעריכה. העבודה שהיא מלמדת מאד עדינה, קשובה ורגישה למטופל ויש בה צניעות החשובה בכל תהליך טיפולי.

אהרונה ישראל – כוריאוגרפית. מורה למחול ולצ'י קונג. מטפלת בקרניו סקראל

שלמה ברסלר – מדריך קליעה

לכבוד
לילך סבט,
במשך כל מהלך לימוד קרניוסקרל בראשותך, נחשפתי לתחום חדש ועם זאת כל כך מרתק והתחברתי לפן חווייתי ונפלא.
הקשר הבלתי מוסבר כביכול שהתגלה לי בלימודי הקרניוסקרל בהקשר למאפייני אישיותי הכולל את העיסוק שלי בספורט הקליעה. כך שבאופן מופלא נוצר המשך טבעי ומובן מאליו – לימוד תרפיית הקרניוסקרל שאליה הגעתי באופן מקרי ביותר.
כל אחת ואחד בקורס באישיותם המיוחדת תרמו את הערך המוסף מנקודת מבטם בחוויות האישיות שכלל את הפן המקצועי של עיסוקו.
נחשפתי לקרניוסקרל לגמרי במקרה. באוקטובר 0202 יצאתי לפנסיה וחיפשתי תחום לימודים מעניין. היו מספר אפשרויות שעלו בדעתי וביניהן אף נושא ניהול רפואה משלימה. תוך כדי התעניינות בתחום, לפתע ראיתי באינטרנט את המושג "קרניוסקרל". מתוך התעניינות התחלתי לקרוא במקורות שונים באינטרנט וככל שקראתי יותר הנושא ריתק אותי, ואז באופן טבעי נפלה ההחלטה.
בחיפושי אחר הקורסים המתאימים הרשים אותי המידע על המורה לילך סבט כולל קבצי שמע שמצאתי באינטרנט. באופן טבעי ביותר נפלה ההחלטה, וכך מצאתי את מקומי הטבעי לומד את תרפיית הקרניוסקרל.
בהתחלה הרעיון היה לסייע לחניכים בספורט הקליעה להביאם למצב מיטבי בביצועיהם בספורט. ככל שהזמן עבר, התברר והתבהר ההמשך הטבעי להיכנס לעומקם של דברים בלימוד הטיפול בשיטה העוצמתית שהוענקה לנו.
תודה לך לילך על ההשקעה , הסבלנות, הסובלנות והתחושה שנתת לנו וגם ממשיכה ליישם – את תמיד לרשותנו לייעץ, להמליץ, לחזק, וזו הרגשה שמקנה ביטחון שיש תמיד יד תומכת ,מסייעת ומכוונת.

בהערכה והוקרה

שלמה ברסלר

אן פיזנטה, ד"ר לביולוגיה מולקולרית

למדתי משהו לגמרי חדש ואני משלבת איתו תחומים אחרים. קרניו סקרל הוא מעין מסגרת בה משתלבים יפה מאד התחומים האחרים שאני מטפלת.

למרות שאני משוכנעת שהחלק האנטומי מאד חשוב, ולדעתי איני יודעת מספיק, איני בטוחה עד כמה הוא הכרחי… החלק המשמעותי יותר בעיני הוא הגישה האנרגטית ולימוד המקצבים העדינים. הרובד האנרגטי התחבר וחיזק את מה שידעתי קודם בקריאת הילות.

מאז לימודי קרניוסקרל, קיבלתי יותר ביטחון שלא עובדת באוויר, כי הקרניו סקרל יותר מובנה.

היות ובאתי ממקום ספקני ומדעי, למדתי לבחון כל דבר. הרובד האנרגטי בקרניוסקרל, בהיותו מבוסס חזק בתוך הגוף עצמו, הפך את הדברים האבסטרקטיים ליותר מוחשיים. במובן מסוים, ניתן להגיד שדרך הלימוד והגישה שלילך מביאה מאד מחזקות אצלי את הביטחון באי הוודאות.

ממליצה ללמוד את הקורס לכל מי שרוצה כלי חזק ועוצמתי השונה במאד מתחומים רבים הקיימים בשטח הרפואה האלטרנטיבית.

ולמי שכבר הגיע- לבוא עם ראש פתוח….

אחד היתרונות הגדולים בשיטה, לעומת רפלקסולוגיה ושיטות נוספות, בהן יש הרבה "אל תעשה" , הרי שבתרפיית קרניו סקרל, היות והגישה עדינה ביותר ופנימית ניתן לטפל במגוון רחב מאד של אנשים ובעיות.
אן פיזנטה,
ד"ר לביולוגיה מולקלרית. מטפלת גם ברדיאנס(סוג של ריקי), הילינג אנרגטי בצבעים, EFT, סאונד הילינג, ביורגונומי, רפלקסולוגיה, פרחי באך, קריאה בהילות

לאתר של אן

נאוה זיסקינד, מורה לשפות, מטפלת הוליסטית

ללילך,

כמה מילים על קורס קרניו סקרל שעברתי איתך השנה:
ראשית שמחתי מאד על ההזדמנות לעשות את הקורס בעברית.
חוברות ההסברים בעברית וההסברים בשיעורים היו ברורים והקלו עלי כישראלית את לימוד החומר שאינו פשוט להבנה. השיעורים היו מרתקים והשילוב בין תיאוריה ופרקטיקה היה מעולה.
חייבת להודות על הפתיחות שלך להערות ולהצעות שאינו כה שכיח בקורסים
זו הפעם השלישית שאני לומדת את החומר- לפחות את שלב א' ונראה לי שסוף סוף התחלתי להבין במה דברים אמורים
אהבתי מאד את חוש ההומור שלך הכנות והישירות שהוסיפו טעם וחיוך לעיסוק הרציני
תודה על הכל
נאוה זיסקינד

 

רותי צור, מיילדת

 

אני מיילדת בב"ח ובמרכז לידה פרטי. אל לימודי הקרניוסקרל באתי כדי להעשיר את הכלים סביב נושא ההריון ולידה. חיפשתי תחום הוליסטי שיוסיף לתמיכה ביולדת בהכנה ללידה, בלידה עצמה ולאחריה. כמיילדת אני מחפשת עוד כלים, כי כל אחת זקוקה למשהו אחר וחשוב לי לדעת כיצד לעזור לכל אחת. החיבור שלי לרפואה כמיילדת גרם לי לבחור בקרניוסקרל בגלל הקשר לידע הרפואי וכן כי הוא טיפול במגע ללא כאב

כעת מרגישה שקיבלתי נפח נוסף לטיפול וראיה חדשה על תהליך ההריון והלידה. נוסף לי כלי דרכו ניתן לעזור בדרך שונה מהכלים הקודמים והא מוסיף עליהם ומחזק את יכולתי כמיילדת וכמטפלת ונותן מענה לנשים רבות וגם לתינוקות.

הקורס אצל לילך פתח לי עולם חדש שלא הכרתי. קיבלתי כלים חדשים להקשבה והתבוננות פנימה. ואני מרגישה שהקרניוסקרל עוזר בצורה בלתי רגילה. כבר קיבלתי לא מעט מכתבי תודה מנשים שקיבלו טיפול ממני ושאמרו כמה זה עזר להן. אני ממליצה בחום רב על הקורס ועל ההתבוננות פנימה."

רותי צור, מיילדת

לוחשות לתינוקות הבית ללידה טבעית

11.2010

חגית ורדי מורה לפלדנקרייז

"בפלדנקרייז יש רבדים עדינים בהם  הקרניוסקרל משתלב נהדר
ומחזק את משמעות המושגים הקשבה ואי עשיה"

אני מורה לפלדנקריז כבר קרוב לעשר שנים בארה"ב. אחותי שהיא מורה לאלכסנדר ולמדה אצל לילך מאד המליצה לי עליה כמורה טובה ועל הקרניוסקרל כמקצוע מרתק שניתן לשלבו בטיפול.

במהלך הקורס התבהרו והתחדדו דברים רבים שאמנם הכרתי קודם. ההסתכלות של הקרניוסקרל העמיקה מאד את העבודה שלי בפלדנקריז. הרבה דברים שקודם חשבתי שאני יודעת ועושה, היום אני מבינה אחרת. עובדת יותר לעומק ומגיעה לרבדים עמוקים  יותר. זה אינו סתם טיפול שולי, אלא נושק מאד לפלדנקריז בהמון אספקטים. כיום כמורה אני "מלבישה" את הגישה הקרניוסקרלית על עבודת הפלדנקריז ותלמידים שהכירו את עבודתי קודם מדווחים על תחושה שונה וטובה בטיפול.

ההוראה של לילך מעמיקה, ובהירה ללא פשטנות
אווירת הלימודים פתוחה ונגישה, לילך מעודדת סקרנות, שאלות ודו שיח התורמים מאד לתהליך לימודי דינאמי ופורה.

חגית  וורדי
מדיסון, ויסקונסין

רחל ריקליס, אחות, מורה לטכניקת אלכסנדר 20 שנה

"בזכות הקרניוסקרל נפתח לי עולם חדש"

מאז שהכרתי את הקרניו סקרל לפני 17 שנה, היה לי ברור שאני רוצה ללמוד אותו. כשנפגשתי עם לילך היה לי ברור שהיא המורה המתאימה.

לילך מלמדת קרניו סקרל בשיטה הביודינאמית, מעבירה ומלמדת את החומר בבהירות רבה, ביסודיות עם הרבה מחשבה. הלימוד מעמיק רחב, כולל ומאפשר הפנמה טובה של החומר עם פתיחות וכלים להתפתחות.

השילוב של הכיוונים בטכניקת אלכסנדר עם העומק של הקרניוסקרל הינו שילוב מנצח.
דרך הקרניוסקרל ניתן להגיע לכל הגוף"ולעומק הגוף" כולל האיברים הפנימיים. עם הכנסת הידע של הקרניוסקרל לגוף, מתרחש במקום שינוי

מטופלים שלי מספרים על שיפור זיכרון, שיפור בשיווי משקל, שמיעה, יחסי אנוש ועוד.

מודה על כל רגע שנחשפתי לשיטה והיתה לי הזכות ללמוד אצל לילך

אחד המורים המנוסים באלכסנדר העיר לי פעם שחל בי שינוי עצום מאז ששילבתי את השיטות יחד

ממליצה בחום לכ"א ובפרט למורי אלכסנדר להיחשף לשיטה וכמובן עם לילך

רחל ריקליס
מורה לאלכסנדר
בית גוברין

גיתית שפרלינג – מטפלת הוליסטית, דולה, יועצת הנקה IBCLC

קיבלתי המון מהשעורים ומלילך.
הלימודים מקנים הרבה ידע והבנה במימדים נוספים וקיבלתי הרבה יותר ביטחון מבעבר שזה "עובד". לילך העבירה את החומר בצורה מעניינת ונפלאה

למרות שלמדתי כבר בעבר הרבה תחומים, הקרניוסקרל הינו אחד משלושת הטיפולים העיקריים בהם אני מטפלת ורואה תוצאות טובות מאד, מטופלות מספרות על הקלה ושינוי מיידי.

הידע בקרניוסקרל מחזק את יכולתי לעזור לתינוק בייעוץ בהנקה.
הטיפול עוזר מאד בזמן הלידה. במקרים רבים היולדת במתח רב והפרשת האדרנלין עוצרת את מהלך הלידה וגורמת לירידת דופק של העובר. דרך הטיפולים, היולדת נרגעת, דופק העובר מתייצב ותהליך הלידה מסתיים באופן טבעי ובקלות

ממליצה מאד לכל מי שמטפלת ברפואה טבעית ללמוד את השיטה. הקרניוסקרל מוסיף מימד נוסף וחשוב. ממליצה גם למי שרק רוצה להתחיל את דרכה בכיוון כי זהו תחום מאד עדין מאד ועם השפעה גדולה

גיתית  שפרלינג
בני  ברק
דולה, הכנה ללידה, נטרופתיה, הומיאופתיה, יועצת הנקה מוסמכת, ועוד

חווה שאול, מורה לפלדנקרייז

בעבר חוויתי טיפול קצר מחברה בפלדנקריז ומאד התרשמתי . ללילך הגעתי דרך המלצה חמה מתלמידה אחרת.
למעשה, אני חושבת שכבר השתמשתי קצת בידע קודם מבלי לדעת ולהגדיר

הלימודים משתלבים בידע הקודם בפלדנקרייז, מעבים ומעמיקים את עבודתי דך ההקשבה לתנועה גם אצלי וגם אצל התלמיד ונקודות הסתכלות חדשות
במקביל, אני מטפלת הרבה בעצמי: תוך כדי הקורס וטיפולים שאני עושה לעצמי תחושה ושליטה לאזור בלשון שנעלמה לאחר ניתוח לפני שנים בו נפגע חלק מעצבוב הלשון. מאז שלמדתי על הספנואיד, עוצמת כאבי הראש ירדה, ובחדשים האחרונים כבר אין התפתחות לכאב חזק שסבלתי ממנו שנים.

 כאחת שלמדה כבר מספר דברים, מאד נהנית מדרך ההוראה של לילך. התמיכה והתשובות ניתנות בזמן נכון, הלימוד נעשה לעומק והרחבות תורמות להבנה

חווה שאול
מורה לפלדנקרייז
אלונים

דליה אלטמן, מורה לטכניקת אלכסנדר

על הקרניוסקרל שמעתי מקולגה שלמדה. נמשכתי אל הלימודים בגלל המקצבים ששמעתי שקיימים הכוללים לא רק את מה שבאדם אלא הרבה מעבר ביקום. כי היו מקומות כאלו שחשתי בעבודתי ורציתי להבין עליהם יותר.

בעקבות הקורס, אני חשה שקיבלתי הסתכלות  משלימה ומעשירה למה שכבר הכרתי בטכניקת אלכסנדר. הקורס הוסיף לי עוד כלי בעבודה, הבנות, נקודות הסתכלות חדשות, זווית נוספת. יש הבהרה והעצמה של דברים שכבר הכרתי

אם קודם בעבודת האלכסנדר חשתי את מקצבי הגוף כמו קונצרט עם מגוון כלים, הרי שעם לימוד הקרניוסקרל נוספו כלים נוספים לתזמורת

למרות שהקרניוסקרל בא מאוסטיאופתיה שהיא מאד "עשייתית" ויש פיתוי להזיז את העצמות, המסר שלילך מעבירה הוא שמהות הטיפול היא לאפשר ולא לתקן. לאורך השנה ניתן היה לראות על תלמידים אחרים כיצד דרך העבודה שלהם השתנתה מאד במעבר בין המקום "המתקן" למקום המאפשר והמקשיב.

הסדר בו לילך מלמדת את  הנושאים  השונים, מרחיבה ומחברת מאד חשוב להסתכלות והבנה רחבה של הקרניוסקרל

דליה אלטמן,
מכבים

חלי אבן, פיזיוטרפיסטית, מורה לפלדנקרייז

 בעבר למדתי בקורס של  אפלדג'ר ומאז חיפשתי את החלק הביודינאמי שהיה לי חסר.
מאד מרוצה שעשיתי את השיטה הביודינאמית כי סוף סוף הבנתי וחשתי את הקטע האנרגטי, את הגלים והמקצבים.

לימודים אחת לשבוע מאפשרים זמן לעיכול החומר ותרגול בהשוואה ללימוד אצל אפלדג'ר שם הקורסים מאד אינטנסיבים ודוחסים כל שלב ל3-4 ימים בסוף שבוע אחד. אין כמעט זמן לשאלות ולא חוזרים בכלל על החומר. לומדים כ'כ הרבה טכניקות חדשות ביום אחד שקשה מאד לזכור אותן.

לילך כמורה נותנת הרגשה טובה ויוצרת אווירת לימוד חיובית במיוחד שאף אחד לא מרגיש ששאל שאלה מיותרת או טיפשית.

חלי אבן
פיזיותרפיסטית, מורה לפלדנקרייז
ארה"ב

דנה שלזינגר, מורה לטאי צ'י ומעצבת אינטראקציה.

הקורס של לילך סבט נתן לי את כל מה שצריך כדי להתחיל בדרכי החדשה כמטפלת קרניוסקרל. כבר בהרצאת המבוא לקורס הרגשתי את התנועה הקרניוסקרלית ובמהלך הקורס עצמו התחושות התעצמו והתחדדו וקיבלו מימדים נוספים. הקורס של לילך הוא מעמיק ביותר וכולל תרגול רב כמו גם לימוד תאורטי. לילך מביאה עמה נסיון רב בתרפיית קרניוסקרל כמו גם בתחומים משלימים נוספים (כמו SE ופולריטי) והמכלול מביא רבדים נוספים ללימוד. ללילך זוית הסתכלות שונה ומרעננת שגרמה לי לא אחת לראות דברים אחרת. בקורס הזה נולדתי מחדש, והפכתי להיות מטפלת, תודה לך לילך.

דנה שלזינגר, מורה לטאי צ'י ומעצבת אינטראקציה.

7/2013

יגאל לוז

קורס קרניוסקראל שינה לי את החיים –  ממטופל הפכתי להיות מטפל. בקורס קיבלתי כלים להסתכל על הדברים ועל החיים מהצד, להיות בכאן ועכשיו עם תגובות תואמות למצב האמיתי. כיום אני פחות שיפוטי לעולם, לאנשים, לעצמי. יותר מקבל את עצמי ואחרים גם במצבי לחץ. מוצא את עצמי ברכבת עושה מדיטציה שהיא להקשיב לסביבה ולעצמי. אפילו אם נתקע הטלפון לשים לב לתגובה שלי בגוף ואז הטלפון חוזר/דברים מתחילים להשתחרר. מרגיש שעובד על כל אבן בחיים. שדברים עובדים לי יותר. סוג של שחרור.

הלמידה ואיכות ההוראה הפכו אותי לאדם יותר מקשיב, פתאום הבנתי את השם שניתן לקורס "אומנות ההקשבה".

הקורס היה מעולה, הגישה של לילך כמורה: לפתוח לדברים אחרים את הראש ולא להיות מקובע למשהו אפשרה לי לקבל דברים בצורה נעימה. הפכתי לאדם יותר מקבל מדרך הלימוד והחשיבה.

משיחה עם המטפלת שלי באנגליה, הבנתי שלמדתי בקורס כלים רבים מאוד לטיפול ברבדים שונים וגישות רבות אותן היא לא הכירה.

ממליץ ללמוד קרניו סקראל לכל מי שמתענין בתחום מהרפואה המשלימה. לאנשים הבאים עם ראש פתוח ללמוד ולקבל דרך חדשה

2013

רבקה פרנקין, מורה לטכניקת אלכסנדר

"למרות שהטכניקות שונות הן מתחברות לאותו מקום מכיוונים שונים ומאפשרת העמקה של המודעות לעצמי ושל איכות ועומק העבודה באלכסנדר"

בעזרת הקרניוסקרל נוצרת אפשרות להתחדש וכלים ללמוד להקשיב בצורה שאתה לא מצפה שמשהו יקרה. יש הרגשה של התפתחות: העבודה נפתחת, משתנה ומובילה לאפשרויות אינסופיות

השילוב עם אלכסנדר מאד עוצמתי: באלכסנדר יש תנועה חיצונית ובק"ס התנועה פנימית ונוצרת חוויה של זרימה אורגאנית במהלך השעור.

הקרניוסקרל תורם לפתיחת תפישה ומחשבה נוספת על התהליך, הרחבת אפשרויות החקירה ומאפשר עוד זווית של עומק ומרחב בעבודה על עצמו ועם התלמיד. דרך הקרניוסקרל מקבלים כלים להקשיב בצורה שאתה לא מצפה שמשהו יקרה, הבטחון בתהליך מאפשר למורה להיות יותר חופשי, מרגיע את הנטיה לשלוט ומוביל לשעור טוב ונכון יותר לתלמיד."

החוויה שלי מלילך שההוראה שלה באה ממקום של תהליך חי אותו היא מעבירה אלי הרבה מעבר לידע טכני, שמהות הק"ס עברה אלי באופן לא מילולי ובעיני זו הלמידה האמיתית. "

2008

(רבקה פרנקין, מורה לאלכסנדר כ25 שנה)

המלצות מטופלים (43)

תינוקת שלא רצתה לינוק

"כל פעם אחרי טיפול קרניוסקרל, משהו השתפר"

 הבאתי את שני אל לילך כשהיתה בת שבועיים וסירבה לינוק.
לאחר הטיפול הראשון, היא פתחה אגרופים, הפה היה רפוי ולא קפוץ וכל שפת הגוף השתנתה למשוחררת וניוחה יותר מקודםלאחר המפגש השני, שני החלה לינוק! אך הכאיבה ביניקה וינקה לעיתים מאוד קרובות.
לאחר המפגש שלישי, היה שיפור במרווחים בין ההנקות והכאב החל לרדת

תודה רבה!

ממליצה בחום

קרן 4/2012

כאבי גב פתאומיים וחזקים שחלפו במהירות

הגעתי לטיפול  קרניו סקראל אצל לילך סבט בעקבות כאבי גב חזקים שהתחילו בפתאומיות ומנעו בעדי לשבת, לישון ולתפקד

בבדיקות רפואיות וצילומים לא נמצאה כל סיבה והתרופות שנתן האורטופד לא עזרו בכלל

כיומיים אחרי תחילת הכאבים הגעתי לטיפול  קרניו סקראל ראשון ומייד הורגשה הקלה. לשמחתי אחרי כל טיפול נוסף, הורגשה הקלה נוספת ולאחר השלישי (3 טיפולים  תוך 10 ימים), חלפו כל כאבי הגב!!!  חזרתי להרגיש טוב, לישון ולשבת

דרך הטיפול, הגישה והתמיכה שקבלתי מאוד עזרו לי גם להקל על המתח שנגרם כתוצאה מהכאב.

בעבר, כאשר קרה דבר דומה טופלתי בשיטה שהכאיבה מאוד. לשמחתי בטיפול קרניו סקראל,
לא היה כל כאב וההחלמה מהירה.

 

תודה רבה!!

 

יעל,
בת 36
תל  אביב

2.2012

מיגרנה, כאבי ראש מלידה אצל בת 11

 טיפול לבת  11 עם מיגרנה

נ' בת 11, מתלוננת על כאבי ראש מגיל צעיר ("מאז שהחלה לדבר"). לדברי אמה, הילדה נולדה בלידת וואקום והיתה תינוקת לא רגועה. בערך בגיל 4, כבר שמה לב ששוקולד גורם לה לכאבי ראש קשים ונמנעה מאכילתו.

בגלל הקושי והכאבים שהפריעו לה, טופלה נ' בתחומים שונים ללא הקלה משמעותית ואף הגיעה לטיפול במרפאת כאב באיכילוב, לא נמצאה סיבה והיא למדה היפנוזה עצמית להפגת הכאב, העוזרת רק בזמן התרגול.

לאחר הטיפול הראשון, סיפרה נ' כי ראשה כאב חזק מהרגיל, אך במשך כשלושה ימים לאחריו ללא כאבי ראש כלל! כאב הראש חזר לאחר קבלת חיסון (שפעת החזירים, מישהו זוכר?). לאחר טיפול נוסף, נעלמו כאבי הראש וחזרו רק לפרקי זמן קצרים של כחצי שעה לאחר אכילת שוקולד וממתקים.

כיום נ' אינה נעזרת יותר בהיפנוזה העצמית. מרגישה טוב וללא כאבי הראש שליוו אותה לאורך שנים, נהנית יותר מהלימודים והריקוד שהוא אהבת חייה.

בשיחת הסיכום נתברר כי נ' סבלה עד לפני תחילת הטיפול מבחילות והקאות בנסיעה ברכב. מאז הטיפולים, עברו כל התופעות

סחרחורות, רעש באוזן, טנטון, ירידה בשמיעה. חשד למחלת מנייר meniere

מזה כמה חדשים סובלת מסחרחורות, רעש באוזן, טנטון, ירידה בשמיעה.
סימפטומים של מחלת מנייר meniere

כבר לאחר הטיפול הראשון, שיפור מורגש בכל הסימפטומים ומהטיפול השני- הקלה מאד גדולה, למרות שהייתי במתח רב בגלל עניני עבודה.

כיום לאחר 5 טיפולים, אני מרגישה כמו אדם חדש, הסחרחורות עברו, השמיעה תקינה וכמעט שאין רעש באזניים

כיום כאשר אני במתח, אני מרגישה את הפחד מחזרת הסימפטומים אבל קיבלתי מלילך כלים להפיג אותו ולהירגע
מאד מיוחד בטיפול, שהעבודה הינה עדינה ביותר, אך השפעת הטיפול עמוקה

שושנה, בת 35

11.2011

בעיות יניקה שנפתרו כקסם!

כאשר דויד היה בן 3 שבועות, היניקה עדיין לא הסתדרה וכבר התייאשתי וחשבתי להפסיק לנסות. רגע לפני בהמלצת יועצת הנקה דוריס ספרר, הגעתי ללילך, ובתום הטיפול, דויד התחבר לשד והחל לינוק כאילו תמיד עשה זאת! המשכנו עוד כשני טיפולים שהביאו ליותר רוגע אצל דויד ולהפחתת הבכי מהגזים.

רותי רודנר

סגירת פערים אצל פגה בת 8 חדשים

כאשר פנינו לטיפול קרניוסקרל מעין כבר הגיעה לגיל  8 חדשים לאחר שנולדה פגה בשבוע 36 עקב הפסקת הגדילה בשבוע 32. 1700 ג. בילתה 3 שבועות בפגיה.

כאשר הגענו אל לילך- כבר טופלה בפיזיוטרפיה בגלל עיכוב בהתפתחות. רק לאחרונה התחילה להתהפך. נמוכה. עדיין לא זוחלת, מתישבת/יוצאת מישיבה רק עם עזרה

בטיפולים מעין ילדה חיכנית  ונינוחה אך כמעט לא זזה. נשימה מעט מחרחרת .מעין מאד רגישה ובקושי מאפשרת לשים ידיים על הראש. לאחר הטיפול הראשון כבר לא הסכימה לגעת בראש ולשים סרט או כל סיכה על השיער…

לאחר 4 טיפולים אחת לשבוע: התנועתיות כללית של מעין מאד גדלה, היא הפכה לילדה הרבה יותר חיונית ופעלתנית. חודש נוסף- והילדה כבר זוחלת לכל פינות הבית ומתיישבת לבדה! החרחורים בנשימה ( שהיו  החל מהלידה) פסקו לחלוטין.

בגיל שנה, מעין כבר עומדת ותחילה את צעדיה, מטפסת, עירנית  ופעילה

31.12.10

אמא של  מעין

כאבים במפרק הלסת

לאחר הלידה הבאתי את ילדתי  ללילך בגלל בעיות יניקה וחוסר שקט.

היות והטיפול היה כל כך מוצלח, ביקשתי גם אני לקבל טיפול כדי להתאושש מכל אירועי הלידה ולהפתעתי, למרות שלא סיפרתי ללילך דבר, קנקים וכאבים מהם סבלתי במפרק הלסת פשוט נעלמו!

שנים מספר לאחר מכן, במהלך היום אכלתי בעודי מדברת בטלפון . תנועה כלשהי לא נכונה ומפרק הלסת פשוט  נתקע! לא יכולתי לפהק או ללעוס והדיבור היה קשה. הגעתי ללילך לטיפול חרום ותוך מספר דקות, הכל השתחרר וחזר  מקומו

ממליצה בחום!

ע'

8.2007

כאבי גב וראש חזקים לאחר הלידה

לאחר הלידה (רגילה+ אפידורל) סבלתי מאד מכאבי גב וראש, בקושי קמתי מהמיטה ולא תפקדתי כמעט. (בעיה נפוצה למדי לאחר זריקת אפידורל, כפי שנודע לי אח"כ וההחלמה ממנה אורכת זמן רב)

יועצת ההנקה ששמעה על מצבי המליצה לי על טיפול קרניו סקראל- אותו לא הכרתי בכלל אך בגלל מצבי בו אפילו כדורים משככי כאבים לא עזרו, שבחלקם  לא מומלץ בזמן הנקה, החלטתי לנסות.
לילך הגיעה אלי ולהפתעתי מייד לאחר הטיפול הצלחתי לקום ולהסתובב והרגשתי השתפרה פלאים!

ממליצה לכל יולדת לשיקום ולהתאוששות לאחר הלידה

 

מירית

2004

טורטיקוליס + טיפול לאחר וואקום

בעקבות  המלצה של חברה הגעתי עם איילה ללילך כשהייתה בגיל  4 חדשים
איילה נולדה בלידה רגילה אבל עם  וואקום, שהשאיר את חותמו על ראשה בבליטה נראית לעין בעטיה  כבר היתה בטיפול  פיזיוטרפי כחדשיים, היות  ולא אהבה לסובב את ראשה לצד אחד.
בלילה לאחר הטיפול הראשון, איילה כבר שכבה עם הראש לצד השני!
יום  לאחר טיפול  נוסף אצל  לילך, איילה החלה להתהפך מהבטן  לגב, דבר שלא עשתה קודם לכן.

מבנה הגולגולת, התחיל  מעט  להתעדן ואנחנו  ממשיכות  לבוא למעקב וטיפול

לפני הטיפול הייתי מאד סקפטית אך לאחריו הנני (וגם איילה ) ממליצות  בחום!

חני
רמת  השרון

תינוק חסר שקט, יניקה מוגזמת, בכי בנסיעות ובהרמת הראש (וידאו)הגעתי אל לילך כי אורי שנולד בניתוח קיסרי היה מאד חסר שקט: הוא ינק ללא אבחנה ופלט הרבה, התקשה לישון במשך היום, בכה המון בנסיעות וכן לא הרים את ראשו.

לאחר ארבעה טיפולים הילד נינוח, יונק רק כשרעב, יודע לישון, מרים  יפה את ה ראש והפך לנוסע המתמיד- הוא רגוע  ונינוח בנסיעות.
ממליצה בחום

שירה, דוקטורנטית  ומרצה לעבודה סוציאלית, אמא לשלושה מתוקים, רמת גן

 

הפחתת מתח שיפור ביחסי אנוש ובשמחת החיים (וידאו)

ליאורה
אשת  מכירות בחברת  תקשורת  מספרת  על הסיבות  בגללן הגיעה ותוצאות טיפולי הקרניוסקרל

בעיות יניקה, חוסר שקט וטיפול לאם לאחר קיסרי

התינוקת שלי היום בת חצי שנה. נולדה בניתוח קיסרי לא מתוכנן.
בחודש הראשון לחייה בכתה המון-המון-המון, בלי סיבה מיוחדת. היא לא התקפלה מכאבי בטן או כאב כלשהו ולא היו שעות קבועות לבכי. פשוט בכי חזק במשך שעות. הייתי מאוד מתוסכלת ועייפה והיה לי קשה לצאת איתה מהבית מהפחד שיתחיל הבכי ואי אפשר יהיה להרגיע אותה (או שחלילה הסבתות שלה יזדעזעו מזה "שהילדה לא מפסיקה לבכות"…).

ברגע של משבר אימא שלי הציעה לי לפנות לטיפול שנקרא קרניו סקרל – טיפול במגע (באותו זמן הבנתי שהוא טיפול במגע שמתאים לתינוקות שנולדו בניתוח קיסרי ושבוכים הרבה).

פניתי למטפלת בשם לילך סבט ונפגשתי איתה.

התינוקת שלי היתה בת חודש. לילך קיבלה אותנו בחדר טיפולים נעים בביתה. הקטנה התחילה לבכות והחלטנו שאנסה להניק אותה. הנקתי אותה ובנתיים לילך נגעה בה בנקודות שונות. הדבר הראשון שהשתפר פלאים הוא היניקה – היתה תחושה שהתינוקת מצליחה לתפוס את השד באופן נכון יותר, שמזין אותה יותר. אחרי כמה דקות היא נרדמה. לילך המשיכה בטיפול וגם דיברנו קצת והיא מאוד עזרה לי והרגיעה אותי שיש דרך לעזור לתינוקת להרגיש טוב יותר

בימים שאחרי הטיפול הרגשתי שחל אצל הקטנה שיפור קל – אבל עדיין היו הרבה עליות וירידות, לא הייתי בטוחה שזה זה.

החלטתי לקבוע טיפולי קרניו סקראל נוספים שאחריהם התינוקת בכתה הרבה פחות. למעשה, כעבור כחודש התינוקת שלי הפכה רגועה וחייכנית

מאחר שסבלתי באותה תקופה בכאבים בלסת ובגב, וכן מכאבים בצלקת שלאחר ניתוח קיסרי לילך הציע שגם אני אעבור טיפול (כי אם לי כואב, המתח בטח עובר לתינוקת) – אז גם אני עברתי את הטיפול ואני יכולה לומר שהוא מאוד עוזר – הוא מגביר את המודעות לאיזורים של הכאב ועוזר לשחרר מתחים בנקודות שבהם לא ידעתי שהם מצטברים. אומרים שלגוף יש כוח לרפא את עצמו – וקרניו סקראל מאוד מעודד את היכולת הזו.

אני חושבת שבכל תקופה בה יהיה מתח ובכי, אגש לטיפול הזה.

אני מאוד ממליצה.

ענת ריבלין

2010

היפוך עובר

היפוך עובר

אל לילך הגעתי בשבוע 36 כשראש העוברית שלי, עדיין פונה למעלה.

זהו הריון שני, (והקודם הסתיים בקיסרי חירום והתאוששות קשה) מאוד רציתי הפעם ללדת לידה טבעית ורגילה והחלטתי לנסות את טיפול קרניוסקרל שבעבר עזר לי עם הכאבים בצלקת והתאוששות מהניתוח וכן לתינוקת שהיתה בכיינית ביותר.

במהלך הטיפול הקרניוסקראל  סיפרתי ללילך על נקודה בגב, הכואבת ומטרידה כשנתיים מאז הלידה הקודמת- הנקודה בה ניתנה זריקת האפידורל. הכאב בנקודה, נעלם לאחר אותו טיפול!

הטיפול בקרניוסקרל היה מאוד עדין. למעשה כמעט נרדמתי והתחושה היתה טובה אם  כי לא היה ברור איך זה עוזר ….

שבועיים לאחר הטיפול – באולטרסאונד, נתברר כי העוברית אכן התהפכה. ובסופו של דבר ילדתי בלידה רגילה.

ענת  ריבלין

2011

 

 

 

קושי להירדם וחוסר שקט

"כשנולד מתי, בני השני, לאחר החודשים הראשונים היה נראה לנו שהוא מאוד לא רגוע, בוכה בכל נסיעה ברכב גם אם זה למשך כמה דקות בלבד, נאבק כדי להירדם (גם על הידיים) ולא מצליח להרפות באופן כללי, גם תוך כדי משחק. היינו נתונים בקושי מולו, בחוסר אונים ובעייפות גדולה ושברנו את הראש לאן פונים – יעוץ שינה? ליווי התפתחותי? אבחון אחר?
בסופו של דבר ובהחלטה אינטואיטיבית של אמא פניתי ללילך (אמנם מהיכרות מוקדמת איתה, אבל לראשונה לצרכי טיפול) לאבחון וטיפול והנה, יום אחד בלבד אחרי הטיפול הראשון יצאנו לנסיעה של שעה וחצי לבקר את הוריי ומתי פשוט ישן בסלקל! בלי בכי ובלי קושי. זה היה טוב מכדי להיות אמיתי, אבל כדי להבין שזה לא היה מקרי, כשחזרנו למחרת את כל הדרך הביתה הוא שוב ישן בלי דאגה. מאז הוא פשוט נוסע איתנו כאחד האדם, לשמחתנו ואני בטוחה שגם לשמחתו זה נשמע כמו קסם, ושמעתי לא פעם מאמהות חברות על נפלאות השיטה, אבל רק כשנוכחתי לראות את התוצאות יכולתי להאמין במו עיניי. המשכנו לעוד 2 טיפולים נוספים, היה שיפור ניכר באיכות השינה ומשך זמן ההרדמה ומעל הכל זה שיפר מאוד את יחסינו עם מתי, שבקלות יכולנו להגדיר אותו כילד בעייתי או קשה… וכמה קל היה בסיכומו של עניין לפתור את המצב ולתת לקשר איתו הזדמנות נוספת, הפעם ממקום רגוע, נעים ולא בעייתי. וזאת המתנה הכי גדולה מבחינתי מעבר לעניין ה"טכני". ותודה גדולה ללילך על העדינות, הסבלנות, ההומור והמקצועיות, זה עזר פלאים לכולנו."

סשה קזנוב

1/2013

ריפלוקס, חוסר שקט או "איך קיבלתי תינוקת חדשה"

אל לילך הגעתי כאשר נועה הגיעה לגיל 3.5 שבועות בגלל חוסר מנוחה, בכי ושינה מעטה.

ההריון היה רגיל, לידה רגילה וטובה, ההנקה מסודרת ועליה תקינה במשקל.

נועה

הרופאה אמרה שאולי יש ריפלוקס סמוי, אך לא הציעה שום פיתרון.

כבר למחרת טיפול הקרניו סקרל נראתה הטבה ויומיים אחרי פשוט הרגשנו שקיבלנו "תינוקת חדשה": רגועה, שקטה ומחייכת. כל הקשיים חלפו.

שמחה וממליצה על טיפול הקרניוסקראל לרפלוקס

מיכל, פ"ת

3/2013

נ.ב.

לאחר חודש,  חזר חוסר שקט ובכי רב.

לפי הפרופסור המומחה לריפלוקס, נודע לי כי אצל תינוקות רבים יש חזרה של בריפלוקס בגיל מאוחר יותר .

מייד חזרתי שוב ללילך. טיפול נוסף ושוב, הילדה רגועה ושמחה.

 

בכי בלתי פוסק, רפלוקס

אליה בת 4 חודשים הגיעה אלי לאחר שכחודשיים בוכה בכי בלתי פוסק.

בגיל חודשיים, אושפזה בשל CRV והואכלה בזונדה (חלב אם). מאז השחרור אליה לא הפסיקה לבכות. המשפחה הקרובה, מטפלות לא הצליחו לעזור ולהרגיע אותה ואמה היתה מותשת לחלוטין.
בכל הבדיקות הרפואיות, לא נמצאה סיבה ומתן זנטק מחשש לריפלוקס לא הועיל רבות. לאחר הטיפול הראשון, סיפרה האם שהיה מעט שיפור אך יתכן שהסיבה שבעלה היה יותר בבית ועזר. לאחר השני, חזרה אלי ואמרה בחיך רחב "יש לי ילדה חדשה! היא פשוט הפסיקה לבכות! מחייכת, צוחקת".

אם לא היינו קובעות- לא הייתי מגיעה!

4/2013

זירוז לידה

 אל לילך הגעתי  בשבוע 41+  של ההריון, לאחר מספר דיקורים לזירוז לידה ואיום  תקיף בזרוז ממנו מאוד חששתי אם לא תתחיל לידה השבוע.
במהלך הטיפול, נזכרתי בכאבי הלידה בקודמת וחשתי את הפחד מהם. יתכן שממהם חששתי ולכן התעכבה הלידה.

קבענו למפגש נוסף, יומיים  אחרי, אך כבר לא היה בו  צורךלמחרת ילדתי בלידה קלה ונעימה.

רוב תודות

דנה

2007

שיפור יניקה וא-סימטריה בלסת

אל לילך וטיפול הקרניו סקראל הגעתי עם המלצת יועצת ההנקה שאבחנה כי גיל אינו יונק ביעילות, יש א-סימטריה של הלסת ומאוד חסר שקט.

גיל, בן 3 שבועות, (לאחר סוכרת הריון. הלידה- לאחר זירוז ושימוש באפידורל שגרם לשיתוק זמני אצלי) כבר לאחר הטיפול ה ראשון- הטבה ביניקה

שני טיפולים נוספים הלסת נראית מאוזנת יותר, גיל תינוק נהדר, רגוע ויונק להפליא

 

ממליצה בחום

שרון

27/5/13

מתינוק "דרוך" לתינוק רגוע

מעיין נולד בניתוח קיסרי חירום לאחר צירים ארוכים בב"הח.

אלי מעיין הגיע בגיל 5.5 חדשים. ילד חייכן, אבל מאוד מתוח, מוכן לישון רק בבית בחדר חשוך ושקט וזקוק לטקס שינה ארוך.

ולפי דברי הוריו – "מאוד דרוך" – כל  רעש קטן מקפיץ ומפריע לו.

בטיפול קרניו סקראל חשתי בתנועה קרניוסקרלית קטנה מידי.

לאחר מספר טיפולים, הילד שקודם היה כל הזמן מתוח, נעשה הרבה יותר נינוח ורגוע.

"הוא כבר אינו דרוך כבעבר והרבה יותר קל להחזיק אותו. נראה שהרבה יותר נוח לו עם עצמו" – מדברי  האם

כיום, לאחר 5 טיפולים, מעיין נרדם בקלות רבה וישן טוב לאורך זמן ארוך יותר. התנועה הקרניוסקרלית מופיעה באופן ברור ומובהק יותר מאשר בהתחלה.

5/2013

טיפול לפליטות

אל לילך הגעתי עם איילה בגיל חצי שנה.

החל מגיל חודש, איילה החלה לפלוט הרבה, ממש כמויות ושלוליות ולא עלתה טוב במשקל.

בניסיון להעלות יותר במשקל, קיבלה איילה תמ"ל מסגים שונים כולל נוטרמגן ואיזומיל- ואת כולם הקיאה, כך שנותרנו עם הנקה בלבד.

לאחרמכן, הומלץ על זנטק, שאכן הקל על התופעה. בשלב זה, החלטתי לבדוק אם יש גם דרכים אחרות ומצאתי את לילך.

לאחר הטיפול הראשון, הילדה הפסיקה לפלוט! אך אז, כ4 ימים אחרי- קיבלה חיסון והפליטות  חזרו, אך חלשות יותר ומעטות.

כיום, לאחר 3 טיפולים, איילה עדיין פולטת לפעמים, לא כל כל יום  ולא כל היום ובכמויות קטנות  ביותר.

ממליצה בחום!

מ. אמא של איילה

 

8/13

הילד שלא רצה לישון, בן 8.5 חדשים

לילך היקרה,
מאז הטיפול שעשינו איתך חל שיפור משמעותי בשינה של גיל (בן 8.5 חודשים):
ביום של הטיפול שנת הלילה הייתה נהדרת, כמעט ללא התעוררויות, וזו הייתה הקלה גדולה לעומת כל התקופה האחרונה. ומאז הכל הרבה יותר קל בתחום הזה.
לימדת אותנו כלי מדהים ופשוט, שעוזר לנו יום יום להשכיב את גיל לישון בקלות וברוגע. אני מניחה עליו את ידי בזמן שהוא יונק, מקשיבה לפעימה האנרגטית שלו, וגיל ממש נמס לי בידיים, גם אם קודם היה חסר שקט ותזזיתי. תוך דקות ספורות הוא נרגע וישן אח"כ שינה מתוקה.
ובאמצע הלילה אם הוא מתעורר ומתקשה להירדם, בן זוגי מניח עליו ידיים, וזה עובד כמו קסם!
המון המון תודה!!!
להתראות
נועה
2/2014

הקלה בכאב לאחר שבר

טלפון שהגיע הערב ( 27/2/14)

" את פשוט קוסמת! אני מתקשרת להגיד לך כי הטיפול  שעשית אתמול פשוט עבד כמו קסם! אני יכולה לדרוך היום, בלי כאבים כמעט!"

ד' בת 63 , לפני כשבועיים עיקמה את הרגל.
בצילום נתברר כי יש שבר קטן בקצה התחתון של,  אחת מעצמות השוק.
היות ונפיחות הרגל ירדה בחלקה והגבס נעשה רחב תוך יומיים,  קיבלה מגף שישמור על מנח הרגל והוראה לא לדרוך עליה. יום לפני הטיפול, היתה אצל רופא מומחה לקרסול שאמר שהיא יכולה להתחיל לדרוך, אך הניסיון הסתיים במהרה עם "כוכבים" מרוב כאב בדריכה. ביום  שאחרי הטיפול, כדי להגיע למפגש, היה על ד' לעלות  במדרגות. הקפיצה במעלה המדרגות, הינה קשה ביותר והיא החליטה לנסות לדרוך. להפתעתה- הכאב בדריכה, שרק יומיים לפני גרם לה "לראות כוכבים", כמעט נעלם!

טיפולים לתינוקת בוכה כל היום

טיפול קרניו סקרל לתינוקת בוכה:

סמס שקיבלתי לאחר 3 טיפולים לתינוקת  שבוכה כל  היום ולא ישנה:

" הי כל יום  אני מתלבטת אם להתקשר, ואמרתי שאחכה למחר…

וואוווו, אין לי  מילים!!!! הבדל עצום ממש, ממש!

כמויות  הבכי ירדו לכמעט אפס, הי הרבה הרבה יותר רגועה,  ואפילו נרדמת באוטו מידי פעם.

מיליון תודות!!!!

איזה אושר שהיא לא בכה כל היום. תודה!

לירן 6/2014

 

 

 

 

הפסקת נשימה אצל פעוט

הפסקת נשימה אצל פעוט

"מאז הטיפול שלך, תדירות הפסקת הנשימה ירדה באופן דרסטי"..

הגענו אליך כאשר אורי הגיע לטיפול בגיל שנה וחודשיים.
מגיל מספר חדשים, החל אורי לעצור נשימה לאורך זמן, שפתיו מכחילות  והוא חסר תנועה.
הפסקות הנשימה היו תכופות, לפחות אחת ביום. לרוב בעקבות בכי.
לאחר שהגענו למיון מספר פעמים, הוסבר לנו כי אין צורך לטפל, אלא להרגע ולהרגיע את הילד.

עכשיו, שלושה חדשים לאחר הטיפול הראשון שאורי קיבל, חשבנו לבוא שוב.
מאז הטיפול אצלך, תדירות הפסקת הנשימה ירדה באופן דרסטי- מאז שהיינו אצלך היו רק פעמיים…."

 

תודה רבה,
בשם כולנו

אורי הגיע לטיפול נוסף והפסקות הנשימה פסקו לחלוטין.

 

טיפ להורים שילדיהם עוצרים נשימה:

1. שימו לב מה היה רגע לפני? מה היה הטריגר? האם תוכלו לזהות אותו?
2 . שימו לב לעצמכם, כאשר הילד עוצר נשימה – מה אתם חשים בגוף/חושבים? בידקו והרגיעו את עצמכם כדי שתוכלו לעזור לילד
3. אצל ילדים רבים הסובלים מהפסקות נשימה אלו, יש מתח רב ברקמות אותו ניתן לשחרר בטיפול הקרניוסקרל. במידה והפסקת הנשימה חוזרת, מומלץ לגשת לטיפול

 

 

 

 

 

כאבי גב כרוניים, כתף קפואה

הגעתי ללילך עם כאבי גב תחתון כרוניים וכאב חזק בכתף.

כבר אחרי טיפול אחד היתה הקלה משמעותית בהכל!.

ממליץ

דייב

 

שלפוחית רגיזה

על לילך שמעתי כמה המלצות (בדיעבד, מאנשים שלא הכירה),

אל הטיפולים הגעתי כי החלטתי "לקחת את עצמי בידיים", כאשר מצבי הגופני אינו מזהיר:

שלל בעיות של כאבים בצוואר ובגב, שינה לא מספקת, שלפוחית רגיזה הגורמת לשינה קלה עקב קימות מרובות במהלך הלילה ותכיפות גם במהלך היום, חוסר סיפוק מהעבודה וקושי בשמירה על משקל ופעילות גופנית שהומלצה לי.

לאחר 3 מפגשים, שמתי לב שאיכות השינה השתפרה! התכיפות במתן שתן ירדה (אני קם בין פעם אחת לפעמיים לעומת 5 ויותר קודם!)

חלק גדול מהכאבים שכך, והתחלתי בפעילות גופנית יומיומית ממנה אני נהנה, מה שבעבר ממש לא הצלחתי.

2 מפגשים נוספים ואני מרגיש- כמו חדש!

יש לי כוחות שמזמן לא הכרתי, שומר על תזונה, על האמונים ומרגיש הרבה יותר מחוזק
במהלך הטיפולים קיבלתי הדרכה כיצד לשים לב למתח שעולה בעקבות ארועים וטכניקות עימן אני משתמש היום לשמור על עצמי בעתות לחץ בעבודה ובחיים האישיים.

תודה רבה,

א- (בן 65)

12/2014

גמילה מחיתול – ילד בן 5

כאשר בני היה בן 5, ילד מקסים, נבון וומפותח כבר היה גמול מחיתולים במהלך היום כבר מגיל 2.7,
רק בלילה, עדיין היה מרטיב ונאלצתי להשאירו עם חיתול.

לא עזרו ניסיונות רבים ושונים ואז במקרה שמעתי על טיפול הקרניוסקרל , שיועד למעשה עבור ביתי…

לשמחחי והפתעתי, לאחר שני טיפולים שנעשו במהלך השינה, הרטבת הלילה פסקה לחלוטין!

(הסיבה הראשונית בגללה פניתי, היתה ביתי הצעירה, בת השנתיים: גיל היתה חסרת שקט ובעלת "פתיל קצר" . גיל טופלה באותו זמן, קיבלה 3 טיפולים. ונעשתה רגועה ונינוחה עם עצמה ואיתי)

ממליצה בחום!

רונית,

תל אביב

2005

פיברומיאלגיה וכאבים בעקבות שבר

הגעתי ללילך לאחר המלצה מחברה.

אני בת 67, מאובחנת עם פיברומיאלגיה כבר כמה שנים.

3 חדשים לפני שהגעתי ללילך, נפלתי ושברתי את הזרוע.

הגבס כבר ירד, אך הכאבים נותרו והפריעו לכל מהלך החיים. לא יכולתי לעשות כלום, לא לישון ומצב הרוח – היה ירוד ביותר.

כבר בטיפול הראשון הורגשה הקלה רבה בכאב. ומאותו טיפול, שנת הלילה החלה להשתפר.

במהלך 7 טיפולים אצל לילך, חשתי כיצד אני מתחזקת, הכאבים בזרוע כמעט חלפו, חזרו אלי האנרגיות והרצון לעשות דברים, ליצור ובעיקר- להנות!

בזכות הטיפולים, הרגשתי שאני "עומדת על הרגליים". יכולתי סוף סוף לסוע שוב לחו"ל לבקר קרובים ולטייל, כפי שכבר זמן רב לא העזתי

 

(בעקבות ההצלחה הבאתי גם את בעלי ושלחתי חברות נוספות..)

תודה

נעמי

7/2014

 

ילד עם CP בגיל 10 חדשים

בני, כיום בן שנה ו- 8 חודשים אובחן עם CP. הבעיה אצלו באה לידי ביטוי בעיכוב בהתפתחות המוטורית.

הגענו ללילך סבט בהיותו קרוב ל- 10 חודשים לאחר ששמעתי המלצות על שיטת הקרניוסקרל מאמי (שטופלה באותה התקופה אצל מטפלת אחרת). התחלנו בעזרתה של המטפלת הזו לחפש מומחה לקרניו סקרל עם הכשרה לטיפול בתינוקות.

התרשמתי מלילך לטובה כבר משיחת הטלפון הראשונה בה היא גילתה אחראיות עצומה ותשאלה אותי לפרטי פרטים לגבי מקור הבעיה והשלכותיה, הברורים שעשינו עד כה והטיפולים אותם הילד מקבל (פיזיותרפיה וכו'). לילך אף חקרה בעצמה את הנושא לפני שקבענו את הפגישה הראשונה איתה.

בני התחיל לזחול (על הגחון) לאחר פגישה אחת או שתיים עם לילך (בהיותו בן 10 חודשים). עד אז הוא היה מצליח לזחול אחורה בלבד או לזוז במעגלים סביב עצמו.

לאחר סדרה של 6 מפגשים עשינו הפסקה של כחודשיים ואז עשינו עוד מספר פגישות On and Off. בני גם התיישב לראשונה בכוחות עצמו לאחר פגישה עם לילך (אז הוא היה כבר בן שנה וחודשיים). כחודש לאחר מכן הוא גם התחיל למשוך את עצמו לעמידה.

כיום (שנה ו- 8) הוא הולך מסביב לרהיטים ומסוגל קצת לצעוד קדימה עם תמיכה.

בנוסף, אציין שלילך ניחנה בסבלנות אינסופית וביכולת להמתין כמה שצריך כאשר הילד לא רגוע במהלך הטיפול לפני שהיא ממשיכה בעבודתה.

אני בטוחה שכל מי שיגיע ללילך נמצא בידיים טובות ומודה לה מכל הלבב על הטיפול המסור.

אנה

10.09

בעיות יניקה שהופיעו בגיל חדשיים

אני אמא לתינוק שנולד בניתוח קיסרי. עד גיל חודשיים וחצי, ינק היטב אך באופן הדרגתי החלו בעיות בהנקה שהתבטאו באי יצירת וואקום, השמעת רעשים ונזילת חלב מהפה במהלך ההנקה. היניקות הפכו ממושכות ותכופות. התופעה הופיעה בהתחלה רק במשך היום, ועם הזמן החמירה והופיעה גם ביניקות שבלילה. נוסף על כך, היה אי שקט, בכי וגזים. השינה לא היתה רצופה ונינוחה. גם העליה במשקל נבלמה. כאם לילד שלישי, המודעת לחשיבות ההנקה, איני מעוניינת לתת תמ"ל במקום חלב אם. כך הגעתי אל יועצת הנקה של לה לצ'ה שהמליצה לנסות טיפול בקרניוסקרל.

אל לילך סבט הגענו לאחר מספר המלצות מאמהות שונות וברצוני לשתף אתכן בחוויה הטיפולית שעברנו במהלך ארבעה מפגשים בלבד!

בכל טיפול, היה לי ברור כי התינוק מגיב בשינוי התנהגות. במהלך הטיפול כמו התכנס לתוך עצמו לאט לאט, היה שקט ולרוב אף עצם את עיניו ופקחן מייד בתום הטיפול… לאחר שני הטיפולים הראשונים ניכרה עוררות כללית אצל בני: חוסר השקט גבר, יותר גזים ובכי. בכל פעם נמשך חוסר השקט כיומיים שלושה ונרגע. לאחר מכן תמיד היתה תחושה שחל איזשהו איזון חדש בתינוק: רוגע, הקלה בגזים ובבכי. השינה השתפרה מעט אך טרם ניכר שיפור בהנקה.

את השינוי המשמעותי חווינו לאחר הטיפול השלישי. מייד לאחריו חל שיפור ניכר בהנקה. מיום ליום ההנקות השתפרו: יצירת וואקום, נינוחות שלי ושל התינוק,, משך ההנקה התקצר משמעותית והתדירות ירדה.

במפגש רביעי ואחרון עם לילך, קיבלתי עצות נוספות להמשך טיפולים בתינוק אותם אוכל לעשות בעצמי ואני מרגישה את השפעתם החיובית עליו.

.אני מבקשת להודות ללילך מכל הלב על ההקשבה, הרגישות והנכונות האמיתית לעזור ולהיות שם בשבילנו.

תודה רבה

אמא של ת'

12.2009

מדברי מטופלת

בהרגשה שלי לילך מחבקת אותי והחיים גם כן. השעה השבועית בין הציפורים המצייצות בחדרה הקטן נותן כוח להתמודד ולהסתכל בחיוך לתוך קשיים שפתאום נראה שאין להם באמת כוח להטביע אותי.

2.6.03

נ.מ.

חוסר שקט אצל תינוק ויניקה לא טובה

את לילך הכרתי כבר מהילד הראשון, אז המליצה לי יועצת הנקה טיפול קרניוסקרל כדי לשפר את היניקה ואכן, תוך כשני טיפולים היניקה הסתדרה.

כשעמית נולד, ומגיל שבועיים התחיל לבכות והיה חסר שקט לאורך היום וגם בהנקה, מייד פניתי שוב ללילך. לאחר שלושה טיפולים ניכרה הטבה משמעותית: עמית נעשה רגוע, ישן טוב, היניקה היתה טובה ושנינו היינו מרוצים….

ממליצה בחום על הטיפול!

ד'

10.2010

מעי רגיז, בעיות עיכול

בעיות עיכול חמורות (מעי רגיז)

במשך שנים ארוכות סבלתי מבעיות עיכול קשות. שלשולים, נפיחות, קלקולי קיבה לעיתים קרובות, עצבנות, אקנה ואנרגיות נמוכות. כיוון שלא היה שום ממצא פתולוגי הבעיה הוגדרה כ"תסמונת מעי רגיז". משמע – אין בעצם תרופה. או כמו שאחד הרופאים שאליהם פניתי אמר לי – "תחיי עם זה" .

כיוון שהמדע הרים ידיים פניתי למטפלים אלטרנטיביים וניסיתי שיטות רבות: דיקור, דמיון מודרך, דיאטות מיוחדות, רפלקסולוגיה ועוד ועוד. גם זה לא ממש עזר. היתה הקלה מסוימת בסימפטומים אבל הבעיה עצמה לא נפתרה.

לבסוף הגעתי ,בדרך לא דרך, ל"קרניוסקרל" ולמטפלת לילך סבט. כאן השיפור היה משמעותי. כל השיטות הקודמות הפחיתו אומנם את הסבל אבל רק הקרניוסקרל טיפל בשורש הבעיה.

בטיפול מאוד מאוד עדין, כמעט לא מורגש, הגיע לילך לרבדים העמוקים ביותר, והציפה את הבעיות האמיתיות על פני השטח ובעדינות אין קץ החזירה את הגוף ואת הנפש לבריאות הטבעית שלה. הרגשה שמזמן כבר לא חוויתי. מים שקטים מאוד, שמצליחים לחדור ולתקן את הרבדים העמוקים ביותר בצורה ששום שיטה אחרת לא מצליחה. והכל בצורה מאוד מאוד עדינה ולא פולשנית.

מצבי השתפר מאוד. השיפור ניכר לא רק אחרי כל טיפול, אלא בין הטיפולים. כ7 טיפולים בלבד!

הסימפטומים הלא נעימים כמעט ונעלמו ואיכות חיי השתפרה להפליא. בפעם הראשונה אני מרגישה שאני מתקדמת לקראת בריאות אמיתית.

כבונוס נוסף, גם בעיות גופניות ונפשיות אחרות השתפרו מאוד. תוצאה של איזון של כל הגוף.

בקיצור – מומלץ בחום.

רוני פרנקו

רמת גן

טל': 054-7592191

ילד בן שנה וחצי (חוסר שקט, הפרעות שינה, קשיי תקשורת )

" הילד שלי הופך להיות חברותי יותר ויותר"

" הוא הרבה יותר חייכן, מצב הרוח שלו טוב יותר, נראה לי שהוא ילד יותר נינוח"

"אני מודה, בתור אדם מאוד סקפטי, אני לא מרשה לעצמי לייחס את כל השינוי לטיפול. הילד שלי גדל ומשתנה, ויכול להיות שהשינויים האלה היו קורים לבד. אבל מצד שני במשך שנה וחצי לא ראיתי שינויים כאלה קורים אצלו, ודווקא בתקופה הזו (של כארבעה חודשים), כן ראינו את השינוי קורה."

הלידה של אלון הסתיימה בוואקום. ביום למחרת הלידה אמרתי לעצמי שלא חשוב איך היתה הלידה, העיקר שהילד שלי בריא ואני בריאה. (ואני עדיין עומדת מאחורי כל מילה מאז) אבל לא ידעתי שלידת ואקום יכולה להיות טראומתית גם לילד, ושיהיו לה השלכות בהמשך החיים.
עם הלידה של אלון, נולדתי גם אני בתור אמא, ולאט לאט פיתחתי חושים של אמא.
אלון מאוד סבל מקוליק, מגיל 10 ימים ועד גיל 3.5 חודשים.
בשלב מסויים (בערך בגיל שלושה חודשים) שמתי לב שהוא ילד מאוד לא רגוע. הוא לא ישן טוב במהלך היום (הוא ישן פרקי זמן קצרים של כחצי שעה בכל פעם), כשהוא מתעורר מהשינה הוא לא רגוע, היה לו קשה מאוד להירדם, וכשהוא היה ער, הוא לרוב לא היה נינוח.
אני יודעת שכל ילד נולד עם הטמפרמנט שלו, ויש ילדים עם מזג פחות נוח, ולכן השלמתי עם המצב (הרי בכל מקרה אני אוהבת את הילד שלי).

כשאלון היה בערך בן 9 חודשים, נתקלתי בכתבה על שיטת קרניו סקראל, שסיפרה על ילד שנולד בלידת וואקום וסבל גם הוא מקוליק (לדברי הרופאים), וטופל בגיל מאוד צעיר בשיטה, שחוללה פלאים בילד ובהוריו.
הדבר הראשון שעלה לי לראש היה, שעם הילד הבא שלי אנחנו (ההורים וגם הילד) לא צריכים לסבול. כעבור זמן מה, התחלתי לחשוב שאולי זה יכול לעזור לאלון, למרות שהוא כבר מזמן עבר את תקופת הקוליק.

מה שהביא אותי לחשוב שכדאי לטפל באלון היה העובדה שהוא נשאר ילד לא שקט.
היה לו קשה להירדם, הוא היה מתעורר מספר פעמים בלילה (גם בגיל שנה וחצי), היה לו מאוד קשה להקשר לאנשים (סבים, דודים, מטפל), לאחר שהוא נגמל מההנקה היה לו צורך חזק מאוד לנשוך, ובכלל בשלב מסוים התחלנו לקרוא לו "אומפי" כי הוא היה אומר כל הזמן "אוף". הרגשנו שיש לנו ילד זועף.
מה שהטריד אותי במיוחד היה המחשבה שאלון חווה את העולם כמקום לא נעים.
שאלתי את עצמי איזו תמונה של העולם מצטיירת לו בתקופה הזו, ואיך זה ישפיע על תפיסת העולם שלו בעתיד.
בשלב הזה החלטתי לפנות לטיפול בשיטה.

התייעצתי על השיטה עם מדקר שאני סומכת עליו, והוא המליץ לי ללכת דווקא לטיפול בדיקור. במקרה הוא מצא חומר על שיטת קרניו סקראל, וציין את המקרים שבהם הטיפול מתאים. מה שאני זוכרת במיוחד היה "לידת ואקום", "חוסר שקט", "צורך בלנשוך". ואז החלטתי שאני "הולכת על זה".

אני רוצה לציין משהו שמאוד חשוב לי, הוא אולי נראה טריוויאלי, אבל בכל זאת –
אני מאוד מאוד מאוד אוהבת את הילד שלי. כמה שחשבתי שטיפול יכול לעזור לו, לרגע לא רציתי לקבל ילד אחר. רציתי שאלון יישאר הוא, אבל שיוכל לחוות את העולם בצורה יותר נעימה. שההתמודדות שלו, עם אנשים, עם חוויות, עם תסכולים תהיה יותר קלה, ותשאיר לו זיכרון חיובי.

הפעם הראשונה שנפגשנו עם לילך, היתה לא מוצלחת במיוחד. קשה להגיד שאלון קיבל טיפול, הוא היה עסוק בלברוח מלילך בכל דרך אפשרית, ואנחנו היינו עסוקות בלרדוף אחריו. הוא פשוט לא רצה שלילך תיגע בו. לא היה מה לדבר על לגעת בראש, בעורף ובגו, אבל דרך הבטן לילך הצליחה להגיע לכמה נקודות.
באותו הלילה אלון ישן גרוע, אפילו יותר גרוע מבדרך-כלל. אבל יומיים אחרי ראיתי שיפור בשנת הלילה (פחות התעוררויות, והוא קם בבוקר קצת יותר מאוחר). לקראת הטיפול הבא השינה חזרה להיות כמו פעם – כאילו שהשפעת הטיפול פגה.

גם בפעם השניה היה סיפור דומה. אלון לא רצה שלילך תיגע בו, אבל בכל זאת ראינו שיפור, הוא נתן לה לגעת בו יותר, ונתן לה לגעת לו בגו. גם הפעם בלילה לאחר הטיפול ראיתי נסיגה, ובלילות אחריו ראיתי התקדמות באיכות השינה שלו.
מהפגישה השניה התחלתי לדאוג לאלון לסביבה נעימה, כלומר סרטים במחשב שהוא אוהב לראות, וזה גרם לו להיות יותר נינוח, וכך הוא נתן ללילך להתקרב אליו.
אני חושבת שבפגישה השלישית או הרביעית ראיתי שהקרח נשבר, ואלון ממש רגוע בזמן שלילך טיפלה בו.

אני מאוד רציתי לראות שינויים בין לילה, וכל הזמן חיפשתי "מה השתנה".
בין טיפול לטיפול היה לי מאוד קשה לראות שינוי, וגם אם היה שינוי לא ידעתי אם ליחס אותו לטיפולים או להתבגרות של אלון. לאחר כחודש יכולתי לראות שאלון הפסיק לנשוך אותי, ושנת הלילה שלו הפכה להיות רציפה יותר.
זה היה שינוי משמעותי בעייני כי אלון נגמל מההנקה בגיל שנה וארבעה חודשים, ועד הגיל הזה הוא היה יונק בלילה. כשהוא נגמל, נגמרה גם הנקת הלילה, אבל הוא לא הפסיק להתעורר בלילה ולהזדקק לי כדי לחזור לישון. כשהגענו אל לילך לטיפול, אלון כבר היה 3 חודשים אחרי הגמילה, ולמרות זאת התעורר פעמיים במשך הלילה).

במהלך הטיפול היו לנו שתי הפסקות ברצף הפגישות. בכל פעם כשחזרנו לפגישות אחרי ההפסקה, אלון היה זקוק לתקופת הסתגלות מחדש, מה שהצריך מאיתנו הרבה מאמצים להושיב אותו לקבל טיפול, וזה היה מאוד מתסכל מבחינתי.
התסכול נבע מזה שלא היה מאוד ברור שאנחנו (ההורים והצוות המטפל) רואים תוצאות מהטיפול, ומעצם העובדה שאני צריכה להשקיע הרבה מאמצים על-מנת שאלון יקבל את הטיפול.
למרות הקושי לחזור לטיפול מההפסות, אני שמחה שהתעקשתי על זה, הפירות של הטיפול ניכרים בו, והיום כחודשיים אחרי גמר הטיפול, אני מוצאת את עצמי מתפלאת על הפתיחות שלו, ועד כמה זה לא היה אופייני לו.

למשל:
אלון הולך למשפחתון שבו יש זוג (בעל ואישה) שהם המטפלים, ולהם זוג בנות תאומות בנות 9. במשפחתון היו איתו כל השנה עוד שני ילדים, והתחושה שלי היתה שבאמת הוא נמצא במשפחה חלופית במהלך היום.
המטפל של אלון היה מספר לי מידי פעם, שהיום לשם שינוי אלון הסכים להתחבק איתו, או לצאת איתו לטיול וכדומה.
אחרי כ-8 פגישות עם לילך, סיפר לי המטפל שאלון הרבה יותר נפתח אליו ומתקרב אליו. זה היה מבחינתי הישג גדול, כי זה בדיוק מה שהרגשתי שאלון צריך עזרה בו.

הטיפול של אלון נמשך 11 מפגשים. בשבוע אחרי המפגש האחרון ילדתי את הבן השני שלנו. אלון היה אז בן שנה ועשרה חודשים.
העובדה שנולד לו אח, וגם שאלון מגיע לגיל שנתיים מייצרת הרבה חומר להתמודדות איתו.
כחודש אחרי שילדתי שמתי לב, שאלון נהנה להיפגש עם הסבים והסבתות שלו, נהנה לשחק בחברת הדודים שלו, מה שבעבר לא קרה. הילד שלי הופך להיות חברותי יותר ויותר.
במקביל שמתי לב שהוא הרבה יותר חייכן, מצב הרוח שלו טוב יותר (בגבולות הסביר לגיל שנתיים ), ונראה לי שהוא ילד יותר נינוח.
מידי פעם אני ואבא שלו מתפלאים מחדש עד כמה אלון מפתיע אותנו במצב הרוח הטובים שלו, איך הוא נהנה להכיר אנשים חדשים, הוא חייכן וחמוד איתם, ועוד ועוד.

אני מודה, בתור אדם מאוד סקפטי, אני לא מרשה לעצמי לייחס את כל השינוי לטיפול. הילד שלי גדל ומשתנה, ויכול להיות שהשינויים האלה היו קורים לבד. אבל מצד שני במשך שנה וחצי לא ראיתי שינויים כאלה קורים אצלו, ודווקא בתקופה הזו (של כארבעה חודשים), כן ראינו את השינוי קורה.

אמא של אלון
15.8.09

שיקום לאחר תאונת דרכים, ענת

הגעתי ללילך לאחר ששהיתי בבית עקב תאונת דרכים קשה על אופניים כולל אבוד הכרה.
שהיתי בבית שבועיים עם כאבים חולשה ועייפות.
לאחר הטיפול הראשון, התחלתי להרגיש טוב יותר. הטיפול עזר להתמקד במה שאני חשה, היכן כואב ולחשוב ולהרגיש בבהירות יתר את מצבי.
לאחר הטיפול השני- השפור כבר היה גדול יותר- הכאבים, החולשה והעייפות פחתו באופן ניכר.
לאחר שלושה טיפולים הרגשתי השתפרה וחזרתי לתפקוד
הטיפול הביא אותי לתחושה פנימית של שקט והקלה רבה בכל המישורים
ענת שבי, רוקחת
6.2009

מכתב תודה -עיינה, לאחר גלאוקומה

רציתי להגיד תודה, תודה על העידוד, התמיכה, העזרה, העצות, החיוך ובכלל הרצון העז שלך לעזור לי להחלים.

סליחה שלא עידכנתי אותך,לאחרונה פשוט קרו הרבה דברים. אני מרגישה טוב, יש שיפור ניכר במצב ואני שמחה שהיה לך חלק בזה.

תודה

עיינה
2004

שיפור כאב ביניקה ורוגע, קרן בן-דב

לאחר הלידה ציפיתי שתהליך ההנקה יהיה טבעי וזורם, אבל ביתי הכאיבה ופצעה אותי בפטמות, בגלל יניקה לא נכונה וחזקה מידי.

בהמלצת יועצת הנקה הגעתי ללילך סבט ואלה ביתי עברה מספר טיפולים שמעבר לשחרור והרפיה של הפה (ושיפור יניקה מיידי), התמסרה ושחררה את כל הגוף. היא ואני נהנות עד היום מילדה רגועה ומהתחושה שגופה משוחרר.

הגישה של לילך נעימה, מקרינה רוגע ונותנת בטחון: גם בימים הראשונים כשהנטייה לגונן על התינוקת היתה מאד חזקה, הרגשתי שאני יכולה להשאיר את אלה בידי לילך בלעדי.

קרן בן דב

18.8.09

ריפלוקס – טיפול לתינוק

הגעתי ללילך עם ג' בגיל חודש וחצי, היות ולא אהב לאכול והיה חסר שקט. אבחון הרופאים היה רפלוקס. זהו ילדי הראשון, נולד בלידה רגילה.

עקב לשון קשורה ביקרנו כבר פעמיים אצל רופא עלמנת לשחרר, שחרור שהיה כרוך בכאב רב, דימום ולא פתר את בעיית ההנקה וחוסר השקט.

כבר לאחר הטיפול הראשון ניכרה הטבה – הוא היה רגוע יותר והתחיל יותר לאכול. שני טיפולים נוספים הספיקו והילד היה רגוע ואכל כשורה

דורית

טיפול לילד אוטיסט

שמעתי רבות על שיטת קרניוסקרל מפי חברותי, שהמליצו עליה כאחד הטיפולים המסייעים לתקשורת עם ילדים  אוטיסטים.
אל לילך סבט, הגעתי, לאחר חיפוש ארוך אחר מטפל/ת בשיטת קרניו סקרל.
חיפשתי אדם המבין ומנוסה בשיטת טיפול זו, עם המלצות, אשר יבוא אל ביתנו ויטפל בבני האוטיסט בסביבתו הטבעית, ושיהיה בעל גישה מתאימה לילדים.
בני מטופל ע"י לילך מזה כחצי שנה, מאז היה בן שלוש וחצי.
תוך מספר פעמים, חשנו בשינויים בדפוסי התנהגותו, לטובה, בימים שלאחר הטיפול.
לעיתים  אף  ישירות  לאחר סיום  הטיפול.
השינויים המשמעותיים והבולטים מבחינתנו, היו הפחתת אקולליה, רגיעה פיזית משמעותית לעומת ימים אחרים, שינויים בתאבון, ופעמים רבות גם ריכוז רב יותר ביום הלימודים; שאחרי.
כיום  כאשר לילך מגיעה, הילד שוכב על מיטתו כמעט במשך כל זמן הטיפול (פרט לשינויי תנוחה). מתמסר לחלוטין. זהו דבר שאינו  טבעי ורגיל אצלו, וגם  אצל  ילדים אוטיסטים בתפקוד זהה, מה שהמחיש לנו (היות ואינו מדבר) כי הוא נהנה משעת הטיפול ונתרם ממנה.
פעמים רבות אף הייתי עדה לסיטואציות בהן הזיז את ידיה של לילך למקומות בהם חפץ במגעה.
ללילך סבלנות רבה ונכונות רבה לזרום עם הילד על אף שלעיתים היה תזזיתי ביותר, וחסר שקט באופן מהותי. הנינוחות אותה היא משדרת והיכולת לחבור לילד אוטיסט, בכל פעילות בה הוא; עוסק (בין אם  הוא  עסוק במשחק, או אמבטיה, או  אוכל) ולאפשר לו לקיים את הטיפול באופן נעים, חשובים מאד בעינינו כהורים. שכן, צרכיו של בני הם תמיד מול עיניה.
אני ממליצה בחום על טיפוליה של לילך, ואשמח לענות על כל שאלה בנושא.
ורד

16/05/2007

טיפול לפעוט שמאד צריך את אמא. לנער עם מיגרנה

הטיפול המופלא הקרוי קרניוסקרל הניתן על ידי לילך סבט

פגשתי את לילך לראשונה לפני כשלוש שנים, עת נעזרתי בה בטיפול בקרניוסקרל בבני הקט.

בני היה אז בן שנה ומעט, ילד מקסים ונחמד, אבל דבוק אם בצורה יוצאת דופן. לא היה מקום שהלכתי אליו שבני לא נישא עימי במנשא אליו. מרבית שעות היום דרש בני לבלות בחוץ ולא היה מוכן כלל להשאר בבית. הואיל והוא לא בן ראשון שלי, כי אם חמישי, ראיתי שהצורך שלו להיות עימי בחוץ נובע מאיזה משהו פנימי, שלא נהיר לי.

בצר לי, פניתי ליועצת הנקה לבדוק אולי נובע הדבר ממשהו בהנקה, והיא הפנתה אותי ללילך. לילך באה לביתי ביום שטוף שמש, ונגעה בילד נגיעות עלומות, ומיד לאחר המפגש הילד נרגע. נסענו אז לבית מלון למספר ימים, דבר שהיה אמור להיות עבורו טראומטי מאוד, משום שהשהיה במקום זר, אף פעם לא ערבה לחיכו. ואולם עברנו את ארבעת הימים בשקט ובשלווה. כשחזרנו, לילך באה לעוד פגישה עם הילד והוא נרגע כמעט לגמרי. מילד המולך על ידי לכל מקום, הוא הפך לילד רץ ומתרוצץ ומאוד מאוד עצמאי.

כעברו שלוש שנים, נזכרתי בלילך, בנסיבות אחרות. בני השני סבל באורח כרוני ממיגרנות מאז גיל חמש. בעת האחרונה הגיע המצב לכדי כך שהלא היה שבוע שהוא לא נעדר מבית ספר פעמיים בשל המיגרנות. היה לי ברור, שאנחנו יכולים להעזר בטיפול תרופתי, שהוצע לי בזמנו ע"י נוירולוג, או לנסות לפתור את הבעיה בדרך אחרת. החלטתי לנסות להעזר בלילך ובשיטת קרניו סקרל, ואם זה לא יעזור לפנות לנוירולוג לטיפול תרופתי. בני זה סבל מעוד תופעה – והיא נוקשות בגוף שהוותה בעיה עבורי לגעת בו, כחלק משיעורי פלדנקרייז .

לילך נפגשה איתו מספר שבועות מידי שבוע. מיד לאחר הפגישה הראשונה התחולל שינוי רב בו. והגוף שלו כמו התרכך, ומספר המיגרנות ועוצמתן הצטמצם באורח ניכר. אני לא הצעתי לבני להמשיך בטיפול, אלא הוא, מיוזמתו ביקש להפגש עם לילך שוב, כי זה עוזר לו. בתום מספר שבועות, בקש הילד שנפסיק בפגישות כי הוא מרגיש שטוב לו עם עצמו, וכאבי הראש כמעט ואינם תוקפים אותו עוד(בחודש היה לו התקף אחד, שהוא התגבר עליו במעט זמן). עוד הוא ציין בפני, שהוא מרגיש שהוא עומד יותר ישר (עובדה נכונה למראית עין) וגם יותר חופשי פיזית. כאשר נתתי לו שיעור FI, חשתי שגופו נענה לי בקלות רבה, דבר שהפתיע אותי.

אני מקווה שסיפורי זה יעיד על הצלחתה של לילך בטיפולם של שני בני. אני ממליצה עליו בכל פה.

צפי גנן, מורה לפלדנקרייז לקהל הרחב (ATM), סטונדנטית לשנה ג להוראת פלדנקרייז.

ט אדר א תשס"ה – יום שישי 18-2-2005

..

טורטיקוליס, כאבים בהנקה- ענת גלאון

טיפול קרניוסקרל על ידי לילך סבט

אני אמא לאלעד, היום בן שנה וחצי.

לאחר הולדתו, סבל אלעד מטורטוקוליס, ולא היה מסוגל להפנות את ראשו לצד ימין: היה שוכב כשראשו מופנה לצד אחד בלבד. בנוסף, בשעת היניקה היה לופת את הפטמה בכוח, מה שגרם לי לכאבים איומים ואף לחתכים. בהמלצת יועצת ההנקה דוריס ספרר פניתי ללילך. תוך טיפול אחד הסתדרה ההנקה ותוך שני טיפולים או שלושה, אלעד התחיל להזיז את הראש לשני הכיוונים. בכך חסכנו טיפול פיזיוטרפיה ממושך וכואב, כפי שהומלץ לנו.

הטיפול נראה עדין ונעים, ואלעד אפילו ישן במהלך חלק מהטיפולים.

המלצתי על הטיפול ועל לילך לכמה מחברותי שילדיהן סבלו מבעיות דומות, ואף הן הביעו שביעות רצון מלאה.

ענת גל-און – אמא של אלעד

ריפלוקס, חוסר שקט

הגעתי לטיפול הקרניוסקרל ואל לילך בהמלצת יועצת הנקה. התינוק שלי סבל מרפלוקס, שבא לידי ביטוי באי שקט באמצע ולאחר כל הנקה. בהתחלה נתתי לו זנטק שלא עזר לו וגם לא הייתי שלמה עם נתינת התרופה לתינוק בן חודשיים, לאחר מכן עברנו לאלגיקל, אבל כבר בטיפול הראשון הרגשתי שינוי עצום אצל בני, והורדתי לאט את מינון התרופה עד לאפס.

בתום 4 טיפולים, אני יכולה להגיד שיש שינוי משמעותי, הוא יונק טוב ורגוע יותר, לא מלווה אותו האי שקט והבכי קורע הלב לאחר כל ארוחה. בנוסף בעקבות הטיפול היציאות שלו התגברו וכפועל יוצא, הבילרובין שהיה גבוה התנקה דרך הצואה וכך הרווחנו גם את העלמות הצהבת.

ממליצה בחום לפני שפונים לרפואה הקונבציונלית.

ובנימה אישית לילך, תודה על הסבלנות והרוגע

סיון יוסקוביץ

. (3)

שרית חגי, מדריכת גננות של העמותה לטיפול בילדים בסיכון, רמת חן

2007

לכל המעונין

הנדון:לילך סבט, מכתב המלצה.

אני שרית חגי, ת.ז.02099513 מ ת"א,שימשתי כגננת מרכזת בגן המיוחד שליד המרפאה לבריאות הנפש ברמת חן, בין השנים 1975 ועד 2004, והיום מדריכת גננות, מאשרת בזאת כי במשך 4 שנים החל משנת 1998 עבדה בצמוד אלי בגן לילך הן כסייעת, והן כמטפלת פרטנית בשיטות קרניוסקרל ורפלקסולוגיה.

מעבר למסירותה, התמדתה והשקעתה הרבה, ניכר כי נוכחותה, המגע שלה והשימוש בשיטות הטיפול שבהן התמחתה, הביאו לרגיעה והרפיה אצל הילדים, הגדלת הקשב, הריכוז והיכולת להתמקד טוב יותר בפעילויות לימודיות. כמו כן חיבור טוב יותר לגוף שלהם וירידה בצורך בגריה עצמית.

הילדים התמסרו למגע ולטיפול, שתפו פעולה בשמחה ואף יזמו ובקשו את עזרתה בשעת צורך.

אין ספק כי נוכחותה ומקצועיותה הוסיפו הרבה לילדים ולצוות בשנות עבודתה בגן.

בכבוד רב

חגי שרית

אשכנזי 17 תל אביב

טל: 03-6475665

דוריס ספרר, יועצת הנקה IBCLC

9.9.04

"הקרניוסקרל משלים את העבודה שלי ונותן מענה במקומות בהן התינוק
אינו מסוגל לינוק או לינוק נכון והטכניקות שלי לעידוד הנקה אינן מספקות"

 כיועצת הנקה אני פוגשת שוב ושוב מקרים של תינוקות ואמהות זקוקים לעזרה בפעולה הלכאורה פשוטה הזו. אצל חלק מהתינוקות רפלקס היניקה הטבעי משתבש ולמרות הידע הרב שצברתי בייעוץ ההנקה- יש מיקרים בהם העזרה שלי אינה מספקת.
דרך לימוד הקרניוסקרל הבנתי את עקרונות הטיפול ומתי כדאי להפנות תינוקות ואמהותיהם לקרניוסקרל .
כיום אני מפנה תינוקות רבים לטיפול ורואה שיפור רב במצב התינוק והאם ביניקה ובבעיות רבות נוספות

 לאילו תינוקות כדאי לגשת לטיפול קרניוסקרל?
טורטיקוליס, לידת וואקום, המטומות וכאבים, לאחר סקשן, תינוק שאינו מתחבר לשד, מציצה חזקה ומכאיבה, מציצה חלשה, א-סימטריה בפנים ובגולגולת, טונוס גבוה מאד או נמוך מאד, תינוק שכל הזמן בוכה ואינו מצליח להירדם.
במצב אידאלי, מומלץ שכל תינוק ואם יקבלו טיפול קרניוסקרל לאחר הלידה

לאמהות- כאשר הן מותשות, כואבות לאחר הלידה /ניתוח, כאבי גב וראש מהאפידורל, בצקות, חוסר בחלב לאם
לצערי בארץ אין מספיק מידע, מודעות ופתיחות מצד ההורים והצוות הרפואי על הקרניוסקרל
מאד ממליצה ליועצות ההנקה וכלל העוסקים בתחום ההריון, הלידה ותינוקות להכיר את הקרניוסקרל כדי שיוכלו לדעת מתי אפשר להעזר בו לשיפור מצב האם והתינוק

דוריס ספרר יועצת הנקה מוסמכת IBCLC משנת 87
עוסקת בהדרכת הנקה מעל 30 שנה לאמהות ובהוראה
מרצה להנקה בקורסים של משרד הבריאות לאחיות טיפת חלב ובת"ח בלינסון, קפלן, ליס
הרצאות לקבוצות הכנה ללידה להורים בהריון

03-7394537

כתבו עלי (3)

הרצאה בכנס ליגת ללצ'ה 2008

טיפולי קרניו סקרל לתינוקות
לתמיכה בהנקה, קוליק, בכי ועוד…

הרצאה קולית על טיפול בתינוקות בקרניוסקרל

סוף שבוע של מעריב 18.8.2001

הכתבה "בין הגולגולת לזנב" על הפן האנרגטי בקרניוסקרל.

ליידי גלובס 31.1.07

כיצד לעזור לגוף לרפא את עצמו באמצעות מגע מרומז, הנועד לאפשר לגוף לאזן את תנודת הנוזל בעמוד השדרה.
מאת: ענת גל און.

לכתבה "נגיעה רכה" על שיטת קרניוסקראל

שיתוף הכתבה

Comments are closed.

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

על הבריאות

הבריאות אינה אובדת    Health Is Never Lost תרגום מתוך מאמר של ג'ם ג'לוס בריאות הינה מצב קבוע. זהו ביטוי לכוח אוניברסאלי הפועל בכל אחד מאתנו. בריאות אינה אובדת או חולה. ברוב המקרים אנו רואים כמה קל למטפל להתמקד בבעיה, קיבעון,

להמשך קריאה »

גלים ומקצבים – The Tide

  המקצב הקרניאלי      CRI – Cranio Rhythmic Impulse המקצב הקרניאלי כשמו, מיוחד לתנועה של נוזל המוח והשדרה ולתגובת הרקמות לתנועה. זהו תפקוד פיזיולוגי בתוך הגוף. תנועה זו הינה האופן בו מגיב הגוף הפיזי לנשימת החיים. ה- CRI מתבטא ביחס לציר המרכזי

להמשך קריאה »

הטבע ההולגרפי של הגל

הגל עשוי להתבטא בדרכים שונות, בהתאם לרובד או למימד שתקלוט אותו. פרנקלין סילס, מורה אוסטיאופת לקרניוסקרל באנגליה, תאר את המערכת הקרניוסקרלית כהולוגרפית. כל הרבדים של הגל והמימדים של התפקוד כרוכים אחד בשני. כל אחד יופיע בזמן שונה, בהתאם לטבע הבעיה

להמשך קריאה »