הטיפול המופלא הקרוי קרניוסקרל הניתן על ידי לילך סבט

פגשתי את לילך לראשונה לפני כשלוש שנים, עת נעזרתי בה בטיפול בקרניוסקרל בבני הקט.

בני היה אז בן שנה ומעט, ילד מקסים ונחמד, אבל דבוק אם בצורה יוצאת דופן. לא היה מקום שהלכתי אליו שבני לא נישא עימי במנשא אליו. מרבית שעות היום דרש בני לבלות בחוץ ולא היה מוכן כלל להשאר בבית. הואיל והוא לא בן ראשון שלי, כי אם חמישי, ראיתי שהצורך שלו להיות עימי בחוץ נובע מאיזה משהו פנימי, שלא נהיר לי.

בצר לי, פניתי ליועצת הנקה לבדוק אולי נובע הדבר ממשהו בהנקה, והיא הפנתה אותי ללילך. לילך באה לביתי ביום שטוף שמש, ונגעה בילד נגיעות עלומות, ומיד לאחר המפגש הילד נרגע. נסענו אז לבית מלון למספר ימים, דבר שהיה אמור להיות עבורו טראומטי מאוד, משום שהשהיה במקום זר, אף פעם לא ערבה לחיכו. ואולם עברנו את ארבעת הימים בשקט ובשלווה. כשחזרנו, לילך באה לעוד פגישה עם הילד והוא נרגע כמעט לגמרי. מילד המולך על ידי לכל מקום, הוא הפך לילד רץ ומתרוצץ ומאוד מאוד עצמאי.

כעברו שלוש שנים, נזכרתי בלילך, בנסיבות אחרות. בני השני סבל באורח כרוני ממיגרנות מאז גיל חמש. בעת האחרונה הגיע המצב לכדי כך שהלא היה שבוע שהוא לא נעדר מבית ספר פעמיים בשל המיגרנות. היה לי ברור, שאנחנו יכולים להעזר בטיפול תרופתי, שהוצע לי בזמנו ע"י נוירולוג, או לנסות לפתור את הבעיה בדרך אחרת. החלטתי לנסות להעזר בלילך ובשיטת קרניו סקרל, ואם זה לא יעזור לפנות לנוירולוג לטיפול תרופתי. בני זה סבל מעוד תופעה – והיא נוקשות בגוף שהוותה בעיה עבורי לגעת בו, כחלק משיעורי פלדנקרייז .

לילך נפגשה איתו מספר שבועות מידי שבוע. מיד לאחר הפגישה הראשונה התחולל שינוי רב בו. והגוף שלו כמו התרכך, ומספר המיגרנות ועוצמתן הצטמצם באורח ניכר. אני לא הצעתי לבני להמשיך בטיפול, אלא הוא, מיוזמתו ביקש להפגש עם לילך שוב, כי זה עוזר לו. בתום מספר שבועות, בקש הילד שנפסיק בפגישות כי הוא מרגיש שטוב לו עם עצמו, וכאבי הראש כמעט ואינם תוקפים אותו עוד(בחודש היה לו התקף אחד, שהוא התגבר עליו במעט זמן). עוד הוא ציין בפני, שהוא מרגיש שהוא עומד יותר ישר (עובדה נכונה למראית עין) וגם יותר חופשי פיזית. כאשר נתתי לו שיעור FI, חשתי שגופו נענה לי בקלות רבה, דבר שהפתיע אותי.

אני מקווה שסיפורי זה יעיד על הצלחתה של לילך בטיפולם של שני בני. אני ממליצה עליו בכל פה.

צפי גנן, מורה לפלדנקרייז לקהל הרחב (ATM), סטונדנטית לשנה ג להוראת פלדנקרייז.

ט אדר א תשס"ה – יום שישי 18-2-2005

..

Posted in: המלצות מטופלים