לילך סבט לוגו

המלצות בוגרים

מה כותבים תלמידי קורס קרניוסקרל ?

אני מיילדת בב"ח ובמרכז לידה פרטי. אל לימודי הקרניוסקרל באתי כדי להעשיר את הכלים סביב נושא ההריון ולידה. חיפשתי תחום הוליסטי שיוסיף לתמיכה ביולדת בהכנה ללידה, בלידה עצמה ולאחריה. כמיילדת אני מחפשת עוד כלים, כי כל אחת זקוקה למשהו אחר וחשוב לי לדעת כיצד לעזור לכל אחת. החיבור שלי לרפואה כמיילדת גרם לי לבחור בקרניוסקרל בגלל הקשר לידע הרפואי וכן כי הוא טיפול במגע ללא כאב

כעת מרגישה שקיבלתי נפח נוסף לטיפול וראיה חדשה על תהליך ההריון והלידה. נוסף לי כלי דרכו ניתן לעזור בדרך שונה מהכלים הקודמים והא מוסיף עליהם ומחזק את יכולתי כמיילדת וכמטפלת ונותן מענה לנשים רבות וגם לתינוקות.

הקורס אצל לילך פתח לי עולם חדש שלא הכרתי. קיבלתי כלים חדשים להקשבה והתבוננות פנימה. ואני מרגישה שהקרניוסקרל עוזר בצורה בלתי רגילה. כבר קיבלתי לא מעט מכתבי תודה מנשים שקיבלו טיפול ממני ושאמרו כמה זה עזר להן. אני ממליצה בחום רב על הקורס ועל ההתבוננות פנימה."

רותי צור, מיילדת 11.2010

______________

 

enjoyed the course in biodynamic craniosacral therapy taught by Lilach Sabat. I came to this course because I had experienced Craniosacral Treatments first hand and found them to be very helpful to my overall well being. As well as an IBCLC (certified lactation consultant) I had come across a number of cases of babies whose nursing was saved by a few craniosacral treatments. My interest was peaked and I had to learn more, I learned a lot from Lilach, she is very knowledgeable and I feel like I have received a good foundation in craniosacral therapy. Her course was very broad and covered a lot of information and as a therapist at the end of the course I feel prepared to go out and treat patients. She is a patient teacher who cares to give her students the best education possible, I really felt that it was important to her train good therapists and not just to get it done as quick as possible. For anyone who is looking for a good solid course in biodynamic craniosacral therapy I would definitely recommend this course.

Lisa Schatz יועצת הנקה , IBCLC

______________

הלימודים מקנים הרבה ידע והבנה במימדים נוספים וקיבלתי הרבה יותר ביטחון מבעבר שזה "עובד". לילך העבירה את החומר בצורה מעניינת ונפלאה

למרות שלמדתי כבר בעבר הרבה תחומים, הקרניוסקרל הינו אחד משלושת הטיפולים העיקריים בהם אני מטפלת ורואה תוצאות טובות מאד, מטופלות מספרות על הקלה ושינוי מיידי.

הידע בקרניוסקרל מחזק את יכולתי לעזור לתינוק בייעוץ בהנקה.
הטיפול עוזר מאד בזמן הלידה. במקרים רבים היולדת במתח רב והפרשת האדרנלין עוצרת את מהלך הלידה וגורמת לירידת דופק של העובר. דרך הטיפולים, היולדת נרגעת, דופק העובר מתייצב ותהליך הלידה מסתיים באופן טבעי ובקלות

ממליצה מאד לכל מי שמטפלת ברפואה טבעית ללמוד את השיטה. הקרניוסקרל מוסיף מימד נוסף וחשוב. ממליצה גם למי שרק רוצה להתחיל את דרכה בכיוון כי זהו תחום מאד עדין מאד ועם השפעה גדולה

גיתית שפרלינג
בני ברק
דולה, הכנה ללידה, נטורופתיה, הומיאופתיה, עוצמת הרכות, יועצת הנקה, אירידיוליגה, קריאת כף יד ועוד

______________

לילך יקרה,

רציתי לאמר לך תודה. תודה על הידע יקר הערך שהעברת אליי בצורה כל כך מדויקת.
לא כל אדם יכול להיות מורה טוב – כזה שגורם לתלמידיו לאהוב את המקצוע אותו הוא מלמד.
את מורה מצוינת. שיתפת אותנו בידע הרב שלך. דייקת אותו עבורינו.
אני מאושרת שהחלטתי להרחיב את אופקיי בלימודי הקרניו-סקרל.
השילוב של הידע האנטומי – ההבנה העמוקה והמפורטת של עצמות הגולגולת, עמוד השידרה והקרומים  בשילוב העבודה על מקצבים, טראומה וכו' היו שילוב מנצח.

אני מרגישה שלא רק שהעשרתי את הידע המקצועי שלי אלא גם למדתי כיצד להבין ולרפא את עצמי ואת משפחתי האהובה.
בתור מלווה התפתחותית לתינוקות, שמטפלת בתינוקות עם עיכובים התפתחותיים וגם בתינוקות ללא עיכובים הדיוק אצלי הוא אחד הערכים החשובים ביותר.
חיזקת אצלי את ההבנה והאמונה כי יש לתת לכל גוף את היכולת להגיע למימוש הנכון שלו, בקצב ועם היכולות שלו תוך שיקוף ולא התערבות בוטה.
אני מאמינה כי עבודה עם תינוק אמורה להיות ללא בכי ומצוקה וקיבלתי ממך עוד כלי שעוזר לי להגיע לכך ומחזק את הכלים שכבר קיימים עבורי לטיפול עדין אך עוצמתי, יעיל ומדוייק.

עם הידע של הקרניוסקרל אפשר לראות ביתר בהירות את המכלול והסיבות. והתוצאה, הטיפולים יותר טובים בהסתכלות וחידוד יותר מוצלח מול ההורים, יותר עוצמתי. כיום הרבה יותר קל לי להסביר להורים את הבעיה ומה לעשות, אני מבינה יותר טוב את הסיבות לבעיה ומתוך כך, גם מתאימה את הטיפול

שוב תודה על כל דקה,

לילך ברקו-אייזמברג
מלווה התפתחותית לתינוקות

cadadia.co.il

11.2011

______________

בעזרת הקרניוסקרל נוצרת אפשרות להתחדש וכלים ללמוד להקשיב בצורה שאתה לא מצפה שמשהו יקרה. יש הרגשה של התפתחות: העבודה נפתחת, משתנה ומובילה לאפשרויות אינסופיות

השילוב עם אלכסנדר מאד עוצמתי: באלכסנדר יש תנועה חיצונית ובק"ס התנועה פנימית ונוצרת חוויה של זרימה אורגאנית במהלך השעור.
הקרניוסקרל תורם לפתיחת תפישה ומחשבה נוספת על התהליך, הרחבת אפשרויות החקירה ומאפשר עוד זווית של עומק ומרחב בעבודה על עצמו ועם התלמיד. דרך הקרניוסקרל מקבלים כלים להקשיב בצורה שאתה לא מצפה שמשהו יקרה, הבטחון בתהליך מאפשר למורה להיות יותר חופשי, מרגיע את הנטיה לשלוט ומוביל לשעור טוב ונכון יותר לתלמיד."
החוויה שלי מלילך שההוראה שלה באה ממקום של תהליך חי אותו היא מעבירה אלי הרבה מעבר לידע טכני, שמהות הק"ס עברה אלי באופן לא מילולי ובעיני זו הלמידה האמיתית. "
2008
(רבקה פרנקין, מורה לאלכסנדר כ25 שנה)

______________

"קרניו – סקראל לימד אותי להאזין לרמות עדינות יותר של תפקוד ולקבל משוב ממערכות רגישות יותר מאשר אלה שאלכסנדר מכוון אליהן. הבסיס של האלכסנדר תמך בתהליך של הקרניו-סקראל בהתפתחות האישית שלי ואיפשר לי לקבל את התובנות שהעבודה הציעה."

הגעתי ללימוד קרניו-סקראל לאחר שכבר הוסמכתי ללמד את טכניקת אלכסנדר והתנסיתי בהוראה.
העבודה בשיטת קרניו-סקראל מתמזגת יפה עם העבודה שלי בטכניקת אלכסנדר ומעשירה אותה. בשתי הגישות המורה/מטפל הוא כלי עזר לתלמיד/מטופל לעבוד על עצמו. בטכניקה אנחנו לומדים להיות מודעים למתחים הקיימים בגוף שלנו ונותנים לעצמנו הוראות כדי לפוגג אותם, לנשום יותר ולהיות קשובים לתנועה הטבעית שלנו על מנת לתפקד באופן בריא יותר עבורנו. ככל שהעבודה מתקדמת הגוף "מתקלף" מהמתחים, עם שהוא חווה מתחים אחרים שהיו קבורים עמוק יותר, וכך בהדרגה משתחרר גם מהם. הלמידה באלכסנדר מבוססת על הדדיות ושיקוף בין מורה ותלמיד. המורה בודק את עצמו כל הזמן מול העבודה של התלמיד. התלמיד הוא מעין מראה עבור המורה. גישה זו מביאה כבוד ושיתוף לעבודה. כמו בכל עבודה במגע, בשתי הגישות דרוש למורה ולתלמידים (למטפל ולמטופלים) זמן להתרגל למפגש בין היד והגוף ולא לחשוש ממנו. נתינת אמון לוקחת זמן. בשתי הגישות ככל שהמורה/מטפל קשוב יותר לעצמו ולתלמיד/מטופל וסבלני כלפי התהליך כך התלמיד /מטופל יתן יותר אמון במורה/מטפל ויוכל להגיע לרמה עמוקה יותר של עבודה על עצמוהקרניו – סקראל לימד אותי להאזין לרמות עדינות יותר של תפקוד ולקבל משוב ממערכות רגישות יותר מאשר אלה שאלכסנדר מכוון אליהן. הבסיס של האלכסנדר תמך בתהליך של הקרניו-סקראל בהתפתחות האישית שלי ואיפשר לי לקבל את התובנות שהעבודה הציעה. קבלתי כלי נוסף להיכרות עם הגוף ולהבנת התהליכים שאנו עוברים בעבודה עליו.
בהשוואה לקורס המזורז של אפלדג'ר שלמדתי בעבראני מעדיפה לפרוש את השיעורים לאורך זמן ולא לרכז למידה מואצת בזמן קצר. זה מאפשר לי לתרגל יותר ולהטמיע את הנושאים לעומק עם השגחה מקצועית. כמו כן אני מעדיפה את הגישה הביודינאמית, שמאפשרת למטופל לבחור את קצב ההתקדמות ואינה מזרזת תהליכים ללא התחשבות ביכולת להתמודד איתם

______________

"בזכות הקרניוסקרל נפתח לי עולם חדש"
מאז שהכרתי את הקרניו סקרל לפני 17 שנה, היה לי ברור שאני רוצה ללמוד אותו. כשנפגשתי עם לילך היה לי ברור שהיא המורה המתאימה.

לילך מלמדת קרניו סקרל בשיטה הביודינאמית, מעבירה ומלמדת את החומר בבהירות רבה, ביסודיות עם הרבה מחשבה. הלימוד מעמיק רחב, כולל ומאפשר הפנמה טובה של החומר עם פתיחות וכלים להתפתחות.

השילוב של הכיוונים בטכניקת אלכסנדר עם העומק של הקרניוסקרל הינו שילוב מנצח.
דרך הקרניוסקרל ניתן להגיע לכל הגוף"ולעומק הגוף" כולל האיברים הפנימיים. עם הכנסת הידע של הקרניוסקרל לגוף, מתרחש במקום שינוי

מטופלים שלי מספרים על שיפור זיכרון, שיפור בשיווי משקל, שמיעה, יחסי אנוש ועוד.

מודה על כל רגע שנחשפתי לשיטה והיתה לי הזכות ללמוד אצל לילך

אחד המורים המנוסים באלכסנדר העיר לי פעם שחל בי שינוי עצום מאז ששילבתי את השיטות יחד

ממליצה בחום לכ"א ובפרט למורי אלכסנדר להיחשף לשיטה וכמובן עם לילך

רחל ריקליס
מורה לאלכסנדר
בית גוברין

______________

ממליצה לכל מורה לאלכסנדר ולמעשה לכל מטפל הרוצה לשפר את עבודתו ללמוד תרפיית קרניוסקרל!

לימודי הקרניוסקרל מאפשרים לנו (מורי אלכסנדר) לקבל הבנה נוספת על גוף האדם, המעמיקה ומחדדת את יכולות התחושה והטיפול/הדרכה עם כל תלמיד ובכל בעיה.
קרניוסקרל מרחיב את התפישה למימדים נוספים, המחזקים את העבודה.

אילנה צור, מורה לטכניקת אלכסנדר

2006

______________

על הקרניוסקרל שמעתי מקולגה שלמדה. נמשכתי אל הלימודים בגלל המקצבים ששמעתי שקיימים הכוללים לא רק את מה שבאדם אלא הרבה מעבר ביקום. כי היו מקומות כאלו שחשתי בעבודתי ורציתי להבין עליהם יותר.

בעקבות הקורס, אני חשה שקיבלתי הסתכלות  משלימה ומעשירה למה שכבר הכרתי בטכניקת אלכסנדר. הקורס הוסיף לי עוד כלי בעבודה, הבנות, נקודות הסתכלות חדשות, זווית נוספת. יש הבהרה והעצמה של דברים שכבר הכרתי

אם קודם בעבודת האלכסנדר חשתי את מקצבי הגוף כמו קונצרט עם מגוון כלים, הרי שעם לימוד הקרניוסקרל נוספו כלים נוספים לתזמורת

למרות שהקרניוסקרל בא מאוסטיאופתיה שהיא מאד "עשייתית" ויש פיתוי להזיז את העצמות, המסר שלילך מעבירה הוא שמהות הטיפול היא לאפשר ולא לתקן. לאורך השנה ניתן היה לראות על תלמידים אחרים כיצד דרך העבודה שלהם השתנתה מאד במעבר בין המקום "המתקן" למקום המאפשר והמקשיב.

הסדר בו לילך מלמדת את  הנושאים  השונים, מרחיבה ומחברת מאד חשוב להסתכלות והבנה רחבה של הקרניוסקרל

דליה אלטמן,
מורה לאלכסנדר
מכבים

______________

בפלדנקרייז יש רבדים עדינים בהם הקרניוסקרל משתלב נהדר
ומחזק את משמעות המושגים הקשבה ואי עשיה"
אני מורה לפלדנקריז כבר קרוב לעשר שנים בארה"ב. אחותי שהיא מורה לאלכסנדר ולמדה אצל לילך מאד המליצה לי עליה כמורה טובה ועל הקרניוסקרל כמקצוע מרתק שניתן לשלבו בטיפול.
במהלך הקורס התבהרו והתחדדו דברים רבים שאמנם הכרתי קודם. ההסתכלות של הקרניוסקרל העמיקה מאד את העבודה שלי בפלדנקריז. הרבה דברים שקודם חשבתי שאני יודעת ועושה, היום אני מבינה אחרת. עובדת יותר לעומק ומגיעה לרבדים עמוקים יותר. זה אינו סתם טיפול שולי, אלא נושק מאד לפלדנקריז בהמון אספקטים. כיום כמורה אני "מלבישה" את הגישה הקרניוסקרלית על עבודת הפלדנקריז ותלמידים שהכירו את עבודתי קודם מדווחים על תחושה שונה וטובה בטיפול.
ההוראה של לילך מעמיקה, ובהירה ללא פשטנות
אווירת הלימודים פתוחה ונגישה, לילך מעודדת סקרנות, שאלות ודו שיח התורמים מאד לתהליך לימודי דינאמי ופורה.

חגית וורדי
מדיסון, ויסקונסין
______________

בעבר חוויתי טיפול קצר מחברה בפלדנקריז ומאד התרשמתי . ללילך הגעתי דרך המלצה חמה של אחותי שלמדה אצלה. למעשה, אני חושבת שכבר השתמשתי קצת בידע קודם מבלי לדעת ולהגדיר
הלימודים משתלבים בידע הקודם בפלדנקרייז, מעבים ומעמיקים את עבודתי דך ההקשבה לתנועה גם אצלי וגם אצל התלמיד ונקודות הסתכלות חדשות
במקביל, אני מטפלת הרבה בעצמי: תוך כדי הקורס וטיפולים שאני עושה לעצמי תחושה ושליטה לאזור בלשון שנעלמה לאחר ניתוח לפני שנים בו נפגע חלק מעצבוב הלשון. מאז שלמדתי על הספנואיד, עוצמת כאבי הראש ירדה, ובחדשים האחרונים כבר אין התפתחות לכאב חזק שסבלתי ממנו שנים.
כאחת שלמדה כבר מספר דברים, מאד נהנית מדרך ההוראה של לילך. התמיכה והתשובות ניתנות בזמן נכון, הלימוד נעשה לעומק והרחבות תורמות להבנה.

חווה שאול
מורה לפלדנקרייז
אלונים
______________

בעבר למדתי בקורס של אפלדג'ר ומאז חיפשתי את החלק הביודינאמי שהיה לי חסר.
מאד מרוצה שעשיתי את השיטה הביודינאמית כי סוף סוף הבנתי וחשתי את הקטע האנרגטי, את הגלים והמקצבים.
לימודים אחת לשבוע מאפשרים זמן לעיכול החומר ותרגול בהשוואה ללימוד אצל אפלדג'ר שם הקורסים מאד אינטנסיבים ודוחסים כל שלב ל3-4 ימים בסוף שבוע אחד. אין כמעט זמן לשאלות ולא חוזרים בכלל על החומר. לומדים כ'כ הרבה טכניקות חדשות ביום אחד שקשה מאד לזכור אותן.
לילך כמורה נותנת הרגשה טובה ויוצרת אווירת לימוד חיובית במיוחד שאף אחד לא מרגיש ששאל שאלה מיותרת או טיפשית.

חלי אבן
פיזיותרפיסטית, מורה לפלדנקרייז
ארה"ב

______________

למדתי משהו לגמרי חדש ואני משלבת איתו תחומים אחרים. קרניו סקרל הוא מעין מסגרת בה משתלבים יפה מאד התחומים האחרים שאני מטפלת.

למרות שאני משוכנעת שהחלק האנטומי מאד חשוב, ולדעתי איני יודעת מספיק, איני בטוחה עד כמה הוא הכרחי… החלק המשמעותי יותר בעיני הוא הגישה האנרגטית ולימוד המקצבים העדינים. הרובד האנרגטי התחבר וחיזק את מה שידעתי קודם בקריאת הילות.

מאז לימודי קרניוסקרל, קיבלתי יותר ביטחון שלא עובדת באוויר, כי הקרניו סקרל יותר מובנה.

היות ובאתי ממקום ספקני ומדעי, למדתי לבחון כל דברהרובד האנרגטי בקרניוסקרל, בהיותו מבוסס חזק בתוך הגוף עצמו, הפך את הדברים האבסטרקטיים ליותר מוחשייםבמובן מסוים, ניתן להגיד שדרך הלימוד והגישה שלילך מביאה מאד מחזקות אצלי את הביטחון באי הוודאות.

ממליצה ללמוד את הקורס לכל מי שרוצה כלי חזק ועוצמתי השונה במאד מתחומים רבים הקיימים בשטח הרפואה האלטרנטיבית.

ולמי שכבר הגיע- לבוא עם ראש פתוח….

אחד היתרונות הגדולים בשיטה, לעומת רפלקסולוגיה ושיטות נוספות, בהן יש הרבה "אל תעשה" , הרי שבתרפיית קרניו סקרל, היות והגישה עדינה ביותר ופנימית ניתן לטפל במגוון רחב מאד של אנשים ובעיות.
אן פיזנטה,
ד"ר לביולוגיה מולקלרית. מטפלת גם ברדיאנס (סוג של ריקי), הילינג אנרגטי בצבעים, EFT, סאונד הילינג, ביורגונומי, רפלקסולוגיה, פרחי באך, קריאה בהילות.

אן פיזנטה דר לביולוגיה מולקולרית
לאתר של אן

__________________

פתחת לי עולם חדש שהתחבר והשלים את התחומים שאני כבר עוסקת בהם, אהבתי את הדגש שלך להקשבה ורגישות אל המטופלים ואת העומק שהציעו השיעורים

אל הקרניוסקרל הגעתי כי לאחר שנים במחול ובהוראת צ'יקונג הרגשתי שאני רוצה לשלב תחום נוסף כדי לחזק את הפן הטיפולי דרך עבודה במגע וכתוספת להכנסה.

בקורס קיבלתי כלים מאד מעשיים לעבודה. במהלך הקורס ולאחריו התחלתי לטפל בהדרגה וכיום, שנה אחרי, כבר מרגישה שהכלים שלמדתי עומדים במבחן המציאות: יש לי בטחון בעבודה, יכולת חדשה לעזור ולהעניק לאנשים ומטופלים מרוצים. (ואפילו כלים ל"עזרה ראשונה", הקלה בכאבים גם לא במסגרת טיפול)

הקורס חידד את תפישת העולם שלי ואף תרם להוראה בתחומים האחרים בחיי, בציקונג ובמחול, ע"י העמקה הבנתי את גוף האדם והפנמת משמעות מטרות התרגול.

ללילך יש המון ניסיון טיפולי ומעשי שתורם רבות לאופי ההוראה. כמורה היא מאד יסודית בתשומת הלב לפרטים הטכניים ויחד עם זאת מביאה תפישת עולם מאד ברורה שאני מאד מעריכה. העבודה שהיא מלמדת מאד עדינה, קשובה ורגישה למטופל ויש בה צניעות החשובה בכל תהליך טיפולי.

אהרונה ישראל – כוריאוגרפית. מורה למחול ולצ'י קונג. מטפלת בקרניו סקראל

__________________

הקורס שינה לי את החיים ממטופל הפכתי להיות מטפל. בקורס קיבלתי כלים להסתכל על הדברים ועל החיים מהצד, להיות בכאן ועכשיו עם תגובות תואמות למצב האמיתי. כיום אני פחות שיפוטי לעולם, לאנשים, לעצמי. יותר מקבל את עצמי ואחרים גם במצבי לחץ. מוצא את עצמי ברכבת עושה מדיטציה שהיא להקשיב לסביבה ולעצמי. אפילו אם נתקע הטלפון לשים לב לתגובה שלי בגוף ואז הטלפון חוזר/דברים מתחילים להשתחרר. מרגיש שעובד על כל אבן בחיים. שדברים עובדים לי יותר. סוג של שחרור.

הלמידה ואיכות ההוראה הפכו אותי לאדם יותר מקשיב, פתאום הבנתי את השם שניתן לקורס "אומנות ההקשבה".

הקורס היה מעולה, הגישה של לילך כמורה: לפתוח לדברים אחרים את הראש ולא להיות מקובע למשהו אפשרה לי לקבל דברים בצורה נעימה. הפכתי לאדם יותר מקבל מדרך הלימוד והחשיבה.

משיחה עם המטפלת שלי באנגליה, הבנתי שלמדתי בקורס כלים רבים מאוד לטיפול ברבדים שונים וגישות רבות אותן היא לא הכירה.

ממליץ ללמוד לכל מי שמתענין בתחום מהרפואה המשלימה. לאנשים הבאים עם ראש פתוח ללמוד ולקבל דרך חדשה

יגאל לוז
2013

__________________

כמה מילים על קורס קרניו סקרל שעברתי איתך השנה:

ראשית שמחתי מאד על ההזדמנות לעשות את הקורס בעברית.

חוברות ההסברים בעברית וההסברים בשיעורים היו ברורים והקלו עלי כישראלית את לימוד החומר שאינו פשוט להבנה. השיעורים היו מרתקים והשילוב בין תיאוריה ופרקטיקה היה מעולה.

חייבת להודות על הפתיחות שלך להערות ולהצעות שאינו כה שכיח בקורסים

זו הפעם השלישית שאני לומדת את החומר- לפחות את שלב א' ונראה לי שסוף סוף התחלתי להבין במה דברים אמורים

אהבתי מאד את חוש ההומור שלך הכנות והישירות שהוסיפו טעם וחיוך לעיסוק הרציני

תודה על הכל

נאוה זיסקינד

__________________

Although I have been working in the alternative field for many years I am always looking for more enrichment and for more experience in related fields.  This was one of the reasons I came to study with Lilach and in this I was rewarded to the fullest

Thanks to Lilach's  professional and thorough teachings  – all being in a pleasant and light atmosphere  –  a new world of awareness has opened up for me . The studies of cranio sacral have given me a depth and an inner knowledge that I had not experienced before in my work.

The anatomy part was just right to satisfy my interest and not too much or too dry to be able to grasp. The whole course has given me an inner peaceful and positive feeling that shows itself in the results I have with my clients.

I very much recommend studying cranio sacral with Lilach Sabath to anybody who wants to improve their own wellbeing or their work with others in the therapeutic field.

Bertha Caplan
Raanana

9/2011

__________________

לקורס קרניוסקרל של לילך סבט הגעתי כי רציתי ללמוד קרניוסקרל באופן מקצועי
ומעמיק. חיפשתי קורס שיהיה מספיק מקצועי ויכשיר אותי להיות מטפלת בתחום זה. בבתי ספר לרפואה משלימה קיימים קורסים שונים לקרניו סקרל אך כולם היו קצרים מידי וההכשרה שהם נותנים נראית מעניינת אבל לא מספקת כדי לצאת איתה לעולם הטיפולים.

מכיוון שהקורס ארוך, הדבר אפשר לנו להעמיק מאוד בתחום גם מבחינת התכנים וגם בהיבט של החיבור האישי של כל אחד מאיתנו בתחום.

במהלך הקורס, שנמשך שנה, הכרתי את היתרונות בגישת הטיפול קרניו-סקרל הביו דינאמי, גישה המעצימה את המטפל ומאפשרת לו לטפל בצורה יותר הוליסטית, עמוקה ויעילה.

במהלך השנה בה למדתי תרגלתי על אנשים מחוג מכריי ותוצאות הטיפול היו מפתיעות.

את הקורס סיימתי לפני כשנה ומאז אני מטפלת ומרגישה שאני יכולה לעזור לאנשים רבים עם מגוון רחב ביותר של בעיות. מאז סיום הקורס אני נעזרת, מתייעצת ומשתפת את לילך בהתלבטויות מקצועיות ומקבלת את מלוא התמיכה.

נופית אהרונסון – מטפלת הוליסטית

__________________

הקורס של לילך סבט נתן לי את כל מה שצריך כדי להתחיל בדרכי החדשה כמטפלת קרניוסקרל. כבר בהרצאת המבוא לקורס הרגשתי את התנועה הקרניוסקרלית ובמהלך הקורס עצמו התחושות התעצמו והתחדדו וקיבלו מימדים נוספים. הקורס של לילך הוא מעמיק ביותר וכולל תרגול רב כמו גם לימוד תאורטי. לילך מביאה עמה נסיון רב בתרפיית קרניוסקרל כמו גם בתחומים משלימים נוספים (כמו SE ופולריטי) והמכלול מביא רבדים נוספים ללימוד. ללילך זוית הסתכלות שונה ומרעננת שגרמה לי לא אחת לראות דברים אחרת. בקורס הזה נולדתי מחדש, והפכתי להיות מטפלת, תודה לך לילך.

דנה שלזינגר, מורה לטאי צ'י ומעצבת אינטראקציה.

__________________

לילך, לי – לך, שם מורה שאומר: יש לי ואתן גם לך.וכך עשתה. הכניסה אותי לעולם חדש ומופלא. בהדרכתה הטובה ובדרכה הנעימה נכנסתי לעולם קסום.

היום יש בי את היכולת לטייל בגופי פנימה, לבדוק, לתקן, לחזק ולהבריא.

החיים נראים טוב יותר גם עם היכולת לטפל בדברים קטנים כמו להעביר כאב גרון, לשחררוהתכווצות שרירים, למנוע עייפות בעיניים בזמן נהיגה ואפילו לישר קמטים בפנים ובצוואר.

הלימודים היו חוויה נהדרת ופתחו בפני דרך חדשה.

תודה.

יעל מלמד

10.2010

__________________

במשך כל מהלך לימוד קרניוסקרל בראשותך, נחשפתי לתחום חדש ועם זאת כל כך מרתק והתחברתי לפן חווייתי ונפלא.
הקשר הבלתי מוסבר כביכול שהתגלה לי בלימודי הקרניוסקרל בהקשר למאפייני אישיותי הכולל את העיסוק שלי בספורט הקליעה. כך שבאופן מופלא נוצר המשך טבעי ומובן מאליו – לימוד תרפיית הקרניוסקרל שאליה הגעתי באופן מקרי ביותר.
כל אחת ואחד בקורס באישיותם המיוחדת תרמו את הערך המוסף מנקודת מבטם בחוויות האישיות שכלל את הפן המקצועי של עיסוקו.
נחשפתי לקרניוסקרל לגמרי במקרה. באוקטובר 0202 יצאתי לפנסיה וחיפשתי תחום לימודים מעניין. היו מספר אפשרויות שעלו בדעתי וביניהן אף נושא ניהול רפואה משלימה. תוך כדי התעניינות בתחום, לפתע ראיתי באינטרנט את המושג "קרניוסקרל". מתוך התעניינות התחלתי לקרוא במקורות שונים באינטרנט וככל שקראתי יותר הנושא ריתק אותי, ואז באופן טבעי נפלה ההחלטה.
בחיפושי אחר הקורסים המתאימים הרשים אותי המידע על המורה לילך סבט כולל קבצי שמע שמצאתי באינטרנט. באופן טבעי ביותר נפלה ההחלטה, וכך מצאתי את מקומי הטבעי לומד את תרפיית הקרניוסקרל.
בהתחלה הרעיון היה לסייע לחניכים בספורט הקליעה להביאם למצב מיטבי בביצועיהם בספורט. ככל שהזמן עבר, התברר והתבהר ההמשך הטבעי להיכנס לעומקם של דברים בלימוד הטיפול בשיטה העוצמתית שהוענקה לנו.
תודה לך לילך על ההשקעה , הסבלנות, הסובלנות והתחושה שנתת לנו וגם ממשיכה ליישם – את תמיד לרשותנו לייעץ, להמליץ, לחזק, וזו הרגשה שמקנה ביטחון שיש תמיד יד תומכת ,מסייעת ומכוונת.

בהערכה והוקרה

שלמה ברסלר – מדריך קליעה

__________________

שיתוף הכתבה

Comments are closed.

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

על הבריאות

הבריאות אינה אובדת    Health Is Never Lost תרגום מתוך מאמר של ג'ם ג'לוס בריאות הינה מצב קבוע. זהו ביטוי לכוח אוניברסאלי הפועל בכל אחד מאתנו. בריאות אינה אובדת או חולה. ברוב המקרים אנו רואים כמה קל למטפל להתמקד בבעיה, קיבעון,

להמשך קריאה »

גלים ומקצבים – The Tide

  המקצב הקרניאלי      CRI – Cranio Rhythmic Impulse המקצב הקרניאלי כשמו, מיוחד לתנועה של נוזל המוח והשדרה ולתגובת הרקמות לתנועה. זהו תפקוד פיזיולוגי בתוך הגוף. תנועה זו הינה האופן בו מגיב הגוף הפיזי לנשימת החיים. ה- CRI מתבטא ביחס לציר המרכזי

להמשך קריאה »

הטבע ההולגרפי של הגל

הגל עשוי להתבטא בדרכים שונות, בהתאם לרובד או למימד שתקלוט אותו. פרנקלין סילס, מורה אוסטיאופת לקרניוסקרל באנגליה, תאר את המערכת הקרניוסקרלית כהולוגרפית. כל הרבדים של הגל והמימדים של התפקוד כרוכים אחד בשני. כל אחד יופיע בזמן שונה, בהתאם לטבע הבעיה

להמשך קריאה »