לילך סבט לוגו

טיפולים

100_1198טיפולי קרניוסקרל בגישה הביודינמית, בשילוב SE

טיפול קרניוסקרל עוזר בהפחתת כאבים, שחרור מתחים וריפוי סימפטומים גופניים כמו מיגרנות, כאבי גב, בעיות יציבה, או כשמדובר בתינוקות – בעיות התפתחות, שינה, יניקה, אכילה ועוד…
מעבר לזה הטיפול מאפשר להגיע ולטפל גם בסיבה השורשית ולא רק בסימפטום. לרקמה יש זיכרון, טיפול עדין וקשוב עוזר לזיכרון הזה שנותר מארוע כלשהו בעבר והוא הסיבה העמוקה למתח, להתעורר ולהשתחרר.
השחרור הזה מעודד התעוררות של אנרגיית החיים, ריפוי והחלמה של הרקמה הכואבת ושל כלל הגוף.

כשאני מטפלת בקרניוסקרל אני מביאה לתוך הטיפול פן נוסף ומשלבת בו גם שיטה שנקראת SE – SOMATO EXPERIENCE.
השיטה פותחה לטיפול בטראומה והיא כוללת שיחה והנחיה שמטרתן לאפשר למטופלים להכיר ולחוש את הקשר שבין רגש ומחשבה לבין החוויה הגופנית. גיליתי שהשיטה הזו משלימה בצורה נפלאה את העבודה בקרניוסקרל. היא בעצם כמו שיקוף בשיחה של מה שמתרחש בגוף במהלך הטיפול. השילוב הזה יוצר חיבור בין המוח לבין הגוף, המודעות עולה ומשתחרר מתח הקשור למחשבות ורגשות.

בטיפול אני משלבת את כל החושים והקשבה עדינה למה שעולה מהגוף, המאפשרת דיוק טיפולי ונגיעה הדרגתית בטראומה בקצב שהמטופל יוכל להכיל את התהליך.

 הטיפולים יעילים לריפוי והקלה במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי
הטיפול משולב מגע המחזיר לגוף את היכולת לטפל בעצמו ושיחה המכוונת לתשומת לב אל תחושות הגוף ולמידת כלים לאיזון עצמי:

מאחורי הווילון – מה נעשה בטיפול קרניו סקרלי

המטופל/ת שוכב/ת בלבוש מלא על מיטת הטיפולים, המטפל/ת מניח/ה ידיים על אזורים שונים בגוף, מהרגליים ועד הראש. כל הטיפול נעשה במגע ידיים עדין. טיפול בתינוקות וילדים נמשך חצי שעה לתינוק וטיפול במבוגרים נמשך כשעה.

טיפול קרניו סקרל מבוסס על הקשבה לאדם והתהליכים העוברים עליו/ה ולא לשעון. לפעמים ייתכן שינוי באורך הטיפולים.
בתחילת הטיפול נערכת שיחה הכוללת תשאול מקיף. שיחה נוספת נערכת בסוף הטיפול ולעתים גם במהלך הטיפול, בהתאם לצורך.

אומנות ההקשבה לגוף – מה מרגישים בטיפול?

בהנחת הידיים ניתן לחוש את קצב פעימת קרניו סקרל, את איכות נשימת החיים. כאשר המטפל/ת חש/ה בתנועתיות, גם המערכת הפנימית של המטופל/ת יכולה לחוש בה. בדרך זו, עולה המודעות הפנימית למצב וכן המודעות לאפשרויות הריפוי העומדות בפני המטופל/ת.

כמה טיפולים צריך?

מספר טיפולי קרניו סקראל הדרושים שונה מאדם לאדם, ותלוי בסימפטומים שבהם המטופל/ת רוצה לטפל, פרק הזמן שהסימפטומים קיימים והגיל. יש מי שמגיעים לטיפול אחד כדי "להחליט" משהו חשוב. הטיפול עוזר להירגע ולראות את הדברים בבהירות.

לרוב האנשים מומלץ לחוות בין חמישה לששה טיפולים כדי שהגוף "יכיר את השפה", יחל תהליך ריפוי וניתן יהיה לחוש בשינויים. לרוב יש הקלה כבר קודם לכן.

לילדים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים אני ממליצה על טיפול אחת לשבוע, לפחות בהתחלה. לעתים, לאחר חודשים מספר, ניתן לרווח את המפגשים. חלק מהמפגש מוקדש להורים, על מנת לתת להם כלים לעזרה יומיומית. אצל תינוקות, הממוצע הנדרש הוא שלושה-ארבעה טיפולים.

 לקריאת המלצות מטופלים

הטיפולים מתקיימים אצלי בקליניקה בתל אביב או אצלכם בבית.
מחיר טיפול 350 ש"ח בקליניקה  450 ש"ח לביקורי בית בת"א.
לתאום טיפול נא להשאיר פרטים בקישור

הערה: יש שתי גישות לטיפולי קרניו סקרל, הגישה הביודינמית, המוצעת כאן, והגישה המכנית, שלעיתם מתורגמת בתעתיק מעט שונה – קרניו סקראל או קרניוסקראל. עוד על ענף זה של רפואה הוליסטית ועל ההבדלים בין השיטות תוכלו לקרוא כאן