לילך סבט לוגו

טיפולים

טיפול קרניוסקרל מגיע ומטפל בסיבה לבעיה ולא רק בסימפטום. המגע הקשוב מעודד ומשחרר זיכרון שנותר ברקמות הגוף והוא הסיבה העמוקה למתח. שחרור מתח מהרקמות מחזק את כוח הריפוי הטבעי ומביא ריפוי והחלמה אל הרקמה הכואבת ואל כל הגוף.

במפגש הטיפולי אני משלבת את הידע שרכשתי בטיפול  SE – SOMATO EXPERIENCE.
שיטה לטיפול בטראומה, הכוללת שיחה והנחיה שמטרתן לאפשר לך להכיר ולחוש את הקשר שבין רגש ומחשבה לבין החוויה הגופנית. שיטה זו משלימה בצורה נפלאה את טיפול הקרניוסקרל לחיבור בין המוח לבין הגוף, העלאת המודעות הכרה ושחרור מתח העולה ממחשבות ורגשות.

ההקשבה העדינה לגוף מאפשרת דיוק בטיפול ונגיעה הדרגתית בטראומה בקצב שתוכל/י להכיל את התהליך, להתחבר למשאבים ולהחלים.

טיפולים לתינוקות

מפגש של שעה בקליניקה בו אטפל בתינוק ואראה לך איך לעזור לתינוק/ת שלך כדי לאזן את התינוק ולשפר את הרגשתו
מתי כדאי לטפל:
טיפולי קרניוסקרל עוזרים לשיפור ההרגשה וההתנהגות של תינוקות במגוון קשיים כגון בעיות שינה, יניקה, אכילה, עיכול, בכי רב, חוסר שקט, רפלוקס, טונוס, גבוה או נמוך, עיכוב בהתפתחות, גזים וקוליק, טורטיקוליס, בכי וקשיי הסתגלות לנסיעה ברכב.
כדאי לקחת כל תינוק לטיפול קרניוסקרל לאחר הלידה, ובמיוחד אחרי לידה קשה או ניתוח קיסרי, או לידה מוקדמת של פג.
בממוצע נדרשים כ3-4 טיפולים לחזרה לאיזון
הטיפול עדין ומותאם לתינוקות ולכן אפשר לטפל כבר לאחר הלידה

 

טיפולים לילדים

הורים רבים בוחרים לשלב טיפולי קרניוסקרל לשיפור איכות החיים ופתרון קשיים של הילד.
הטיפול עוזר לשיפור בעיות התפתחות, הפרעות קשב, טיקים, הרטבת לילה, בעיות עיכול, בעיות שינה, אוטיזם, תסמונות שונות, פגיעה מוחית, מומלץ לפני ואחרי ניתוח, לאחר חבלה ולסובלים מכאבים שונים.
במפגש טיפולי של שעה ישולב טיפול במגע לילד עם הדרכת הורים כיצד יוכלו לתמוך בתהליך. לאחר מפגש התאמה ראשוני בו יהיה טיפול ותחילת הדרכה, מספר הטיפולים יקבע לפי הצורך בהתאמה אישית.

 

הדרכת הורים

הדרכה של שעה בה ילומדו דרכים להבין מה הסיבה להתנהגות של הילד ומה המענה שהוא זקוק לו. זהו מפגש בשיחה בשילוב כלים מעולם הטיפול (שיחה, מגע וקונסטלציה), כדי לפתח תשומת לב לדפוסי תגובה קיימים ורצויים.
המפגש מומלץ להורים החווים קושי עם התינוק או הילד ורוצים לקבל תמיכה איך להתמודד לשפור את החוש ההורי והביטחון בהתנהלות בבית.
הגישה מבוססת על הדרכה ללימוד תשומת הלב לעצמך כדי להבין מה מפעיל אותך, ואיך אפשר דרך איזון עצמי לתמוך ולהבין את הצורך של הילד
*מספר המפגשים יותאם אישית בהתאם לצורך

טיפולים למבוגרים

טיפול במגע ושיחה לשיפור איכות החיים בטכניקות קרניוסקרל  וSE.
שעת הטיפול תוקדש לחיזוק את כוח הריפוי הטבעי שלך דרך התפתחות אישית.
טיפול עוזר לריפוי טראומות שונות, קבלת תמיכה, הקלה וריפוי כאבים, מתח, חרדות, מחלות כרוניות, בעיות עיכול, מערכות יחסים, דפוסים, בעיות שינה, אכילה רגשית, הכנה ושיקום לאחר ניתוח, שיקום לאחר תאונה , מיגרנות ועוד.
הטיפול משלב מגע ושיחה להבנת מקור הבעיה, חיזוק כוח הריפוי הטבעי וקבלת כלים לאיזון עצמי ושחרור מתח
* אפשרות למפגש חד פעמי לברור נושא שמטריד/החלטה או כסדרה לטיפול, תמיכה והתפתחות.
* אפשרות לטיפולים אוןליין: שיחה מלווה בטיפול אנרגטי (טלפון/זום)

 

טיפול לנשים לאחר לידה קיסרית

טיפול של מגע משולב שיחה לשיקום הפיזי והרגשי מהניתוח
טיפול לאחר ניתוח קיסרי לשחרור המתח שנותר מהניתוח בין אם היה אלקטיבי או חרום וחזרה לאיזון.
גם בניתוח מתוכנן, הגוף עובר טראומה המחלישה מאוד ונדרש כוח רב כדי להתאושש ולטפל ביילוד. לצד ההתכוננות לקבלת עזרה מירבית ומיטיבה בבית, כדאי גם לטפל בעצמך ולתמוך בריפוי החתך ושיקום הגוף.
בעזרת טיפול קרניוסקרל אפשר לזרז את ירידת בצקת, להקל על כאבי גב וראש מההרדמה ועל הכאבים באזור הניתוח. הטיפול תומך במניקות ומשפר יצור החלב, ירגיע ויאפשר שינה טובה ותורם לחיזוק תחושת החיבור לתינוק. טיפול יעזור גם בתחושת דכדוך שלעתים מלווה מסיבות  שונות.

למי שמתכננת ניתוח אלקטיבי, מומלץ להגיע לטיפול לפני הניתוח, כדי לעזור לגוף ולנפש להתכונן, טיפול לפני ניתוח יפחית מתח, יעזור לבהירות ודיוק בצרכים וברצונות כדי לשפר את החוויה
לקריאה נוספת – טיפול לאם וביילוד לאחר הלידה
פריון הריון ולידה

מאחורי הווילון – מה נעשה בטיפול קרניו סקרלי

המטופל/ת שוכב/ת בלבוש מלא על מיטת הטיפולים, המטפל/ת מניח/ה ידיים על אזורים שונים בגוף, מהרגליים ועד הראש. כל הטיפול נעשה במגע ידיים עדין. טיפול בתינוקות וילדים נמשך חצי שעה לתינוק וטיפול במבוגרים נמשך כשעה.

טיפול קרניו סקרל מבוסס על הקשבה לאדם והתהליכים העוברים עליו/ה ולא לשעון. לפעמים ייתכן שינוי באורך הטיפולים.
בתחילת הטיפול נערכת שיחה הכוללת תשאול מקיף. שיחה נוספת נערכת בסוף הטיפול ולעתים גם במהלך הטיפול, בהתאם לצורך.

אומנות ההקשבה לגוף – מה מרגישים בטיפול?

בהנחת הידיים ניתן לחוש את קצב פעימת קרניו סקרל, את איכות נשימת החיים. כאשר המטפל/ת חש/ה בתנועתיות, גם המערכת הפנימית של המטופל/ת יכולה לחוש בה. בדרך זו, עולה המודעות הפנימית למצב וכן המודעות לאפשרויות הריפוי העומדות בפני המטופל/ת.

כמה טיפולים צריך?

מספר טיפולי קרניו סקראל הדרושים שונה מאדם לאדם, ותלוי בסימפטומים שבהם המטופל/ת רוצה לטפל, פרק הזמן שהסימפטומים קיימים והגיל. יש מי שמגיעים לטיפול אחד כדי "להחליט" משהו חשוב. הטיפול עוזר להירגע ולראות את הדברים בבהירות.

לרוב האנשים מומלץ לחוות בין חמישה לששה טיפולים כדי שהגוף "יכיר את השפה", יחל תהליך ריפוי וניתן יהיה לחוש בשינויים. לרוב יש הקלה כבר קודם לכן.

לילדים ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים אני ממליצה על טיפול אחת לשבוע, לפחות בהתחלה. לעתים, לאחר חודשים מספר, ניתן לרווח את המפגשים. חלק מהמפגש מוקדש להורים, על מנת לתת להם כלים לעזרה יומיומית. אצל תינוקות, הממוצע הנדרש הוא שלושה-ארבעה טיפולים.

 לקריאת המלצות מטופלים

הטיפולים מתקיימים אצלי בקליניקה בתל אביב או אצלכם בבית.
מחיר טיפול 350 ש"ח בקליניקה  450 ש"ח לביקורי בית בת"א.
לתאום טיפול נא להשאיר פרטים בקישור או להתקשר  0547915946

הערה: יש שתי גישות לטיפולי קרניו סקרל, הגישה הביודינמית, המוצעת כאן, והגישה המכנית, שלעיתם מתורגמת בתעתיק מעט שונה – קרניו סקראל או קרניוסקראל. עוד על ענף זה של רפואה הוליסטית ועל ההבדלים בין השיטות תוכלו לקרוא כאןיו