אני אמא לתינוק שנולד בניתוח קיסרי. עד גיל חודשיים וחצי, ינק היטב אך באופן הדרגתי החלו בעיות בהנקה שהתבטאו באי יצירת וואקום, השמעת רעשים ונזילת חלב מהפה במהלך ההנקה. היניקות הפכו ממושכות ותכופות. התופעה הופיעה בהתחלה רק במשך היום, ועם הזמן החמירה והופיעה גם ביניקות שבלילה. נוסף על כך, היה אי שקט, בכי וגזים. השינה לא היתה רצופה ונינוחה. גם העליה במשקל נבלמה. כאם לילד שלישי, המודעת לחשיבות ההנקה, איני מעוניינת לתת תמ"ל במקום חלב אם. כך הגעתי אל יועצת הנקה של לה לצ'ה שהמליצה לנסות טיפול בקרניוסקרל.

אל לילך סבט הגענו לאחר מספר המלצות מאמהות שונות וברצוני לשתף אתכן בחוויה הטיפולית שעברנו במהלך ארבעה מפגשים בלבד!

בכל טיפול, היה לי ברור כי התינוק מגיב בשינוי התנהגות. במהלך הטיפול כמו התכנס לתוך עצמו לאט לאט, היה שקט ולרוב אף עצם את עיניו ופקחן מייד בתום הטיפול… לאחר שני הטיפולים הראשונים ניכרה עוררות כללית אצל בני: חוסר השקט גבר, יותר גזים ובכי. בכל פעם נמשך חוסר השקט כיומיים שלושה ונרגע. לאחר מכן תמיד היתה תחושה שחל איזשהו איזון חדש בתינוק: רוגע, הקלה בגזים ובבכי. השינה השתפרה מעט אך טרם ניכר שיפור בהנקה.

את השינוי המשמעותי חווינו לאחר הטיפול השלישי. מייד לאחריו חל שיפור ניכר בהנקה. מיום ליום ההנקות השתפרו: יצירת וואקום, נינוחות שלי ושל התינוק,, משך ההנקה התקצר משמעותית והתדירות ירדה.

במפגש רביעי ואחרון עם לילך, קיבלתי עצות נוספות להמשך טיפולים בתינוק אותם אוכל לעשות בעצמי ואני מרגישה את השפעתם החיובית עליו.

.אני מבקשת להודות ללילך מכל הלב על ההקשבה, הרגישות והנכונות האמיתית לעזור ולהיות שם בשבילנו.

תודה רבה

אמא של ת'

12.2009

Posted in: המלצות, המלצות מטופלים