לילך סבט לוגו

קרניוסקרל לתינוקות

תינוקות

מהרגע שנולד ע., בני הצעיר, ממליץ לי חבר לקחת אותו לטיפול קרניו סקרל:
"אצלנו כל תינוק ויש כבר שלושה, קודם כל מקבל טפול קרניו סקרל לאחר הלידה – ואז אין בעיות יניקה, בכי או גזים".

'aa-s

ע. כבר בן חודשיים. הוא נולד בניתוח קיסרי מתוכנן ולכאורה הכל היה תקין.

אבל ע. בוכה. אמנם הוא אוכל טוב, היציאות תקינות והוא מעלה במשקל, אך רוב היום והלילה – בוכה ואינו רגוע. גם היניקה אינה מרגיעה אותו. אין זה ברור האם אלו הגזים או משהו אחר שמציק.

בטיפול הראשון, ע. היה חסר שקט. באותו יום, הוא בכה אף יותר מהרגיל. לשמחת כולם, למחרת נעשה רגוע יותר מאשר בכל השבועות מאז הלידה. לאחר שבוע, הגיע לטיפול נוסף שלאחריו – חשו הוריו שהתינוק רגוע, נינוח ושליו.

שיטת קרניו סקראל
קרניו סקראל הינו תחום טיפולי ברפואה משלימה שפותח לפני כ 80 שנה ע"י האוסטאופת דר' ו. סטרלנד בארה"ב. ד"ר סטרלנד גילה כי יש תנודה פנימית בגולגולת. את התנודה נוכל לתאר כפעימה השונה מפעימת הלב. מקור הפעימה במערכת העצבים המרכזית- המוח וחוט השדרה. הפעימה עוברת דרך כל הרקמות לכל תא ואיבר ומשקפת את מצב הבריאות של הגוף. המטפל בקרניו סקראל, חש במגע עדין את התנודה. הטיפול עוזר לשחרור אזורים מתוחים, משפר תפקוד המערכות השונות בגוף והתיאום ביניהן.

טיפול קרניו סקראל לאחר לידה 

25-1

 בלידה רגילה: בבוא העת מגיעים צירים, המתחזקים עד לצירי הלחץ וללידה. העובר, חש בצירים על גופו, הוא עובר בתעלת הלידה ומעט  נלחץ, מסתובב ונדחס. לעיתים לאחר הלידה נותרות רקמות דחוסות או מתוחות שיתבטאו בהתנהגות שונות כבכי, חוסר שקט, קושי להרדם, יניקה לא טובה, גזים, קושי ביציאות, טונוס גבוה או נמוך, פליטות ועוד.
בניתוח קיסרי
: למרות הצירים הלוחצים והמאמץ בלידה רגילה, המעבר הטבעי בתעלת הלידה הינו חשוב לתחילת החיים. הלחץ על הגוף והראש מעורר את התנודתיות בין עצמות הגולגולת ופעילות פנימית, טבעית ותקינה. תינוק שנולד בניתוח קיסרי אינו עובר את התהליך בתעלת הלידה ולכן לפעמים תפגע תנודת הקרניוסקרל הפנימית. נוסף על כך העובר עובר במהירות מהרחם אל האוויר בחוץ מבלי שיהיה מוכן לכך.

לאחר ניתוח קיסרי, מומלץ לכל יילוד טיפול קרניו סקראל כדי לחזק את התנודה, לנקות ממנו את שארית התרופות שקיבל דרך דם אמו ומכל מתח וטראומה שעבר עלמנת להתחיל את החיים באופן הטוב ביותר.

הטיפול מומלץ לכל תינוק לאחר כל לידה ובמיוחד לאחר ניתוח קיסרי, וואקום, מלקחיים, לידה מאד ארוכה או מאד קצרה.

הטיפול מומלץ גם לאם בזמן ההיריון, לזירוז לידה, לשיקום מהיר לאחר לידה קשה, שיפור זרימת החלב, בצקות ועוד.
לקבלת פרטים נוספים אפשר להתקשר 0547915946
או לשלוח הודעה

חזרה לדף מאמרים

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

מי מטפל במטפל?

האם קרה לך שבסוף יום עבודה יש תחושת עייפות, לא היה לך חשק לדבר עם אף-אחד? האם יתכן שלפעמים אין לך חשק לטפל? מדוע? כמו שבנהיגה עלינו להיות מרוכזים כדי להגיע בשלום ליעד, כך גם בטיפול. כאשר את/ה אינך מרוכז/ת –

להמשך קריאה »

איך לבחור מיטת טיפול?

נקודות למחשבה לפני קניית מיטת טיפולים שלום לך במהלך הקורס גילית שעל מטה יותר נוח, סיימת קורס והחלטת להתחיל לעבוד. והחלטת לקנות מיטה. המבחר גדול, לכן לפני הקניה ממודעות מבטיחות כלשהן, כדאי לבדוק קודם את הצרכים שלך איזו מיטה לבחור

להמשך קריאה »

תדר טיפולי

מהו התדר הטיפולי, ומה חשיבותו להצלחת הטיפול? חלק גדול מהצלחת הטיפול מושפע מהתדר בו נמצא המטפל, מצבו הרגשי והגופני. לצורך הבנת הרעיון אפשר לדמות את המטופל לתינוק: תינוק שנולד אינו יכול לווסת את עצמו ותלוי באחרים המטפלים בו, הוא לומד

להמשך קריאה »