לילך סבט לוגו

פגים – חיזוק ותמיכה בהתפתחות

לידת פג הינה קשה ומסובכת עבור האם והיילוד. לרוב הלידה אינה קלה וכל הטיפול הנלווה משאיר משקעים העשויים להפריע בעתיד להתפתחות תקינה. אצל פגים מערכות הגוף אינן בשלות מספיק ולעיתים, למרות הטיפול המסור, נוצר עיכוב בהתפתחות ברבדים שונים. בעזרת תרפיית קרניוסקרל, (craniosacral) ניתן לעזור למערכות הגוף להתאושש ולהבשיל מהר יותר, לשחרר טראומות מתקופת ההריון, הלידה ולאחריה כדי לאפשר התפתחות תקינה בכל תחום.

מה היילוד מרגיש?

אין ספק שהתקדמות הטכנולוגיה מאפשרת הצלת חיי פגים רבים יותר מבעבר. פג חלש יותר מתינוק רגיל ולפעמים אפילו האכלתו אינה קלה בגלל היעדר סינכרון בין נשימה, מציצה ובליעה. לידה מוקדמת, חוסר במגע ופרוצדורות רפואיות שונות שעובר פג, עשויות לגרום בשלב מאוחר יותר לעיכוב בהתפתחות מוטורית ולעיתים גם תקשורתית, התנהגותית ורגשית ולכן הם  נמצאים תחת מעקב קפדני. למרבה הצער במערכת הרפואית הדגש הינו רק על חיזוק מערכות הגוף ללא התייחסות כללית להשלכות ולהתפתחות הנפשית של הרך הנולד.

מטפלים והורים נעשים מודעים יותר לכך שנוסף על המאמץ בטיפול הפיזי בפג, חשוב לשים לב למצבו הנפשי: בואו נחשוב רגע על פג הנמצא מבודד באינקובטור, חשוף לאור ולרעש, ללא מגע. לדוגמא, שאלו את עצמכם: איך נרגיש  בתוך קופסא חשופה לרעש ואור ללא יכולת לגעת באנשים אחרים. אין ספק שנחוש לא נוח ונרצה לצאת ממנה, להרגיש מגע יד ולשמוע קול אוהב… . השהייה באינקובטור הכרחית, אך ניתן למזער את ההשפעות השליליות שלה.

אחת הדרכים לעזור לתינוק בתחילת דרכו (וגם בשלב מאוחר יותר) הינה תרפיית קרניוסקרל (Craniosacral Therapy). קרניוסקרל- הוא טיפול במגע דרכו ניתן לחוש תנודה עדינה שמקורה במערכת העצבים המרכזית. תנודה זו קיימת בכל מקום בגוף ומראה את מצבו הבריאותי. את הקשיים בתחילת הדרך (העשויים לבוא לביטוי כחולשה, חוסר בשלות, מחלות, הפרעות אכילה, בכי, עיכוב בהתפתחות ועוד) יכול המטפל לחוש כחוסר איזון במערכת הקרניוסקרלית. בטיפול קרניוסקרל ניתן לאתר אזורים בהם יש לחץ על עצבים ורקמות. הטיפול עוזר להחזרת האיזון הפיזי ושחרור מתח רגשי מתקופת ההריון, הלידה ולאחריה.

קרניוסקרל עוזר לשיפור בעיות שונות כיניקה, פליטות, בעיות שינה, חוסר שקט ובכי. הטיפול מחזק את התינוק ואת המערכת החיסונית ועוד. בגיל מאוחר יותר, יעודד ויתמוך בהתפתחות מוטורית תקינה (הרמת הראש, התהפכות, זחילה, ישיבה) וויסות חושי. טיפול קרניוסקרל עוזר גם בשיפור יכולות התקשורת, בשחרור מתח נפשי ובבעיות רגשיות. כדאי לטפל מוקדם ככל האפשר ואף מיד לאחר הלידה! טיפול קרניוסקרל עוזר לאיזון המערכת הקרניוסקרלית (הכוללת את מערכת העצבים המרכזית) ומתוך כך, תומך בתפקוד תקין של כל מערכות הגוף. הטיפול נותן בסיס טוב יותר לתחילת החיים.

טיפול לאם

נוסף על החשיבות בקבלת הדרכה וליווי כיצד לטפל ביילוד כגון לשאוב חלב, להניק ולדאוג להתפתחות התקינה, כדאי שתחשבי ותדאגי גם לעצמך!

ההריון, הלידה המוקדמת וכל המאמצים סביב היילוד והבית מתישים ביותר. טיפולי קרניוסקרל יעזרו לך להתאושש לאחר הלידה מכאבים פיזיים בעקבות ההריון והלידה, מהעומס הרגשי המלווה אותך ולחדש את מלאי האנרגיה באופן מהיר ביותר! הטיפול מעודד גם ייצור חלב, רוגע, איזון השינה, שחרור טראומת הלידה ועוד. כן ניתן לטפל בבעיות בריאותיות שונות.

למידע  נוסף על הטיפול לאם

 

חזרה לדף טיפולים

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

איזון עצמי

כמה מילים על איזון עצמי המילים טיפול עצמי, ויסות עצמי, איזון עצמי, חוזרות בטקסטים שלי כל הזמן מבחינתי הן מהוות את מהות רעיון הריפוי כשאני שומרת על האיזון אני יותר נינוחה ורגועה, הכל עובד בתאום והרמוניה מתוך המקום המאוזן, אני

להמשך קריאה »

להקשיב לסיפור של התינוק

הבכי של התינוק, כדרך לדבר איתך. זה קורה כמה פעמים ביום, התינוק שלך מתחיל לבכות ולא מפסיק. את מנסה להרגיע אותו בכל דרך אפשרית: ציצי/ בקבוק, על הידיים, בעגלה, שרה, קופצת, יוצאת, חוזרת, אבל כלום לא עובד. את מוצאת את

להמשך קריאה »

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 להתחבר לכוח שלך לימוד ותרגול טכניקות לטיפול עצמי בכלי המשולב של קרניוסקרל-SE במפגשי זום בחודש יולי תחל סדרה חדשה בת ששה שעורי "ללמוד לטפל בעצמי" שיוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל. במפגשים ילומדו עיקרי הטיפול דרך התרגול העצמי במגוון כלים פשוטים וטובים

להמשך קריאה »