לילך סבט לוגו

מה לעשות כשהתינוק שלך בוכה-2

טיפ לטיפול בתינוקות חסרי שקט ובבעיות אחרות, שגורמות לכן האימהות (וגם לאבות) הרבה קושי.

איך להקשיב במגע לתינוק ולעזור לו להרגע

הרבה פעמים, במהלך הניסיון להרגיע את התינוק, כי "כואבת הבטן/ יש עצירות", ההורה מעסה את הבטן, או טופח על גב תינוקו, אבל זה לא עוזר.

טיפ ממני:
במקום לעסות נסי לעזור לתינוק להרגיש את עצמו דרך מגע קשוב: הניחי את היד שלך בעדינות על בטנו, ללא תזוזה.
הרגישי את הנשימה שלו תחת כף היד.
תני לו להרגיש את מגע כף היד שלך.
שאלי אותו- "איך עכשיו ההרגשה, כשהיד שלי פה?" והמתיני לתשובה שלו. היא תבוא, אם תהיה לך הסבלנות לחכות לה.
הנחת היד עוזרת לתינוק להתמקד במגע, בתנועת הבטן, בנשימה, ולהתחבר למערכת הוויסות הפנימית שלו. הרבה פעמים היא תעזור לו גם להתחבר למערכת הפאראסימפטטית שלו, זו שאחראית על הרוגע בגוף.
חשוב לתת לתינוק את ההרגשה שמותר לו לבכות ולהביע קושי, ולא לנסות רק להפסיק את בכיו. ישיבה/ תנוחה נוחה שלך תעזור לך להיות נינוחה יותר, לשמור על הכוחות ולהיות במקום שבאמת יכול להקשיב ולאפשר לתינוק להרגיש את עצמו.

וטיפ דומה לעצמך, כדי להירגע, אם יש לך תינוק וגם אם אין:
הניחי את היד על הבטן שלך, עקבי אחר תנועת הנשימה שלך לאורך כ 10 נשימות. בדקי את ההרגשה שלך אחרי כדי להבין את ההשפעה של המעקב אחר הנשימה עלייך.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

איזון עצמי

כמה מילים על איזון עצמי המילים טיפול עצמי, ויסות עצמי, איזון עצמי, חוזרות בטקסטים שלי כל הזמן מבחינתי הן מהוות את מהות רעיון הריפוי כשאני שומרת על האיזון אני יותר נינוחה ורגועה, הכל עובד בתאום והרמוניה מתוך המקום המאוזן, אני

להמשך קריאה »

להקשיב לסיפור של התינוק

הבכי של התינוק, כדרך לדבר איתך. זה קורה כמה פעמים ביום, התינוק שלך מתחיל לבכות ולא מפסיק. את מנסה להרגיע אותו בכל דרך אפשרית: ציצי/ בקבוק, על הידיים, בעגלה, שרה, קופצת, יוצאת, חוזרת, אבל כלום לא עובד. את מוצאת את

להמשך קריאה »

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 להתחבר לכוח שלך לימוד ותרגול טכניקות לטיפול עצמי בכלי המשולב של קרניוסקרל-SE במפגשי זום בחודש יולי תחל סדרה חדשה בת ששה שעורי "ללמוד לטפל בעצמי" שיוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל. במפגשים ילומדו עיקרי הטיפול דרך התרגול העצמי במגוון כלים פשוטים וטובים

להמשך קריאה »