לילך סבט לוגו

מה לעשות כשהתינוק שלך בוכה-2

טיפ לטיפול בתינוקות חסרי שקט ובבעיות אחרות, שגורמות לכן האימהות (וגם לאבות) הרבה קושי.

איך להקשיב במגע לתינוק ולעזור לו להרגע

הרבה פעמים, במהלך הניסיון להרגיע את התינוק, כי "כואבת הבטן/ יש עצירות", ההורה מעסה את הבטן, או טופח על גב תינוקו, אבל זה לא עוזר.

טיפ ממני:
במקום לעסות נסי לעזור לתינוק להרגיש את עצמו דרך מגע קשוב: הניחי את היד שלך בעדינות על בטנו, ללא תזוזה.
הרגישי את הנשימה שלו תחת כף היד.
תני לו להרגיש את מגע כף היד שלך.
שאלי אותו- "איך עכשיו ההרגשה, כשהיד שלי פה?" והמתיני לתשובה שלו. היא תבוא, אם תהיה לך הסבלנות לחכות לה.
הנחת היד עוזרת לתינוק להתמקד במגע, בתנועת הבטן, בנשימה, ולהתחבר למערכת הוויסות הפנימית שלו. הרבה פעמים היא תעזור לו גם להתחבר למערכת הפאראסימפטטית שלו, זו שאחראית על הרוגע בגוף.
חשוב לתת לתינוק את ההרגשה שמותר לו לבכות ולהביע קושי, ולא לנסות רק להפסיק את בכיו. ישיבה/ תנוחה נוחה שלך תעזור לך להיות נינוחה יותר, לשמור על הכוחות ולהיות במקום שבאמת יכול להקשיב ולאפשר לתינוק להרגיש את עצמו.

וטיפ דומה לעצמך, כדי להירגע, אם יש לך תינוק וגם אם אין:
הניחי את היד על הבטן שלך, עקבי אחר תנועת הנשימה שלך לאורך כ 10 נשימות. בדקי את ההרגשה שלך אחרי כדי להבין את ההשפעה של המעקב אחר הנשימה עלייך.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 מפגשים בזום להכרת הקרניוסקרל בעזרת תרגול מודרך ולימוד תאורטי כחלק מהבסיס להכנה לטיפול. ניתן להצטרף לשעורים אלו בלבד. שלושת השעורים יוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל יחד עם תרגול עצמי:– חישת התנודה ברמה הפיזית והאנרגטית– עקרונות הטיפול בקרניוסקרל בשילוב הבנת מושגים בטראומה–

להמשך קריאה »

התפתחות אישית מודעת

התפתחות אישית מודעת היא הדרך להתחבר לכוחות שלךלחזק מודעות לכוחות הפנימיים, להתחבר לאינטואיציה ולהרמוניה בין הגוף לנפש למי הטיפול מתאים? לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחיים:בין אם זה להיפטר מכאב או מחשבות טורדניות,מתח או זיכרונות שמפריעים ובין אם יש בך

להמשך קריאה »

מיכל נתן מורה ליוגה

למדתי להקשיב בדרך חדשה, לשמוע את סיפורי החיים כפי שהם רשומים בגוף ובאנרגיית החיים. התחזקתי באמונה בכוחו של השקט, בעוצמת הנוכחות ובהבנה שהם טובים מאלף רעשים. חוויתי את כוחו של מגע עדין קשוב ומכיל לשנות באמת. לאורך כל הדרך לימדת

להמשך קריאה »