לילך סבט לוגו

מה לעשות כשהתינוק שלך בוכה-2

טיפ לטיפול בתינוקות חסרי שקט ובבעיות אחרות, שגורמות לכן האימהות (וגם לאבות) הרבה קושי.

איך להקשיב במגע לתינוק ולעזור לו להרגע

הרבה פעמים, במהלך הניסיון להרגיע את התינוק, כי "כואבת הבטן/ יש עצירות", ההורה מעסה את הבטן, או טופח על גב תינוקו, אבל זה לא עוזר.

טיפ ממני:
במקום לעסות נסי לעזור לתינוק להרגיש את עצמו דרך מגע קשוב: הניחי את היד שלך בעדינות על בטנו, ללא תזוזה.
הרגישי את הנשימה שלו תחת כף היד.
תני לו להרגיש את מגע כף היד שלך.
שאלי אותו- "איך עכשיו ההרגשה, כשהיד שלי פה?" והמתיני לתשובה שלו. היא תבוא, אם תהיה לך הסבלנות לחכות לה.
הנחת היד עוזרת לתינוק להתמקד במגע, בתנועת הבטן, בנשימה, ולהתחבר למערכת הוויסות הפנימית שלו. הרבה פעמים היא תעזור לו גם להתחבר למערכת הפאראסימפטטית שלו, זו שאחראית על הרוגע בגוף.
חשוב לתת לתינוק את ההרגשה שמותר לו לבכות ולהביע קושי, ולא לנסות רק להפסיק את בכיו. ישיבה/ תנוחה נוחה שלך תעזור לך להיות נינוחה יותר, לשמור על הכוחות ולהיות במקום שבאמת יכול להקשיב ולאפשר לתינוק להרגיש את עצמו.

וטיפ דומה לעצמך, כדי להירגע, אם יש לך תינוק וגם אם אין:
הניחי את היד על הבטן שלך, עקבי אחר תנועת הנשימה שלך לאורך כ 10 נשימות. בדקי את ההרגשה שלך אחרי כדי להבין את ההשפעה של המעקב אחר הנשימה עלייך.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

קרניוסקרל – אומנות ההקשבה

סדנת התנסות והכרות 1.12.20​ לקראת פתיחת הכשרה לטיפול בקרניוסקרל בינואר 2021 מפגש הכרות המיועד לכל מי שרוצה להכיר את אומנות ההקשבה במגע, איך טיפול קרניוסקרל עוזר לריפוי כאבים, מחלות ומתח נפשי במגע קשוב וכטיפול מרחוק, בו נעזרו אנשים רבים בתקופת

להמשך קריאה »

מה לעשות כשהתינוק שלך בוכה

החל מתחילת הקורונה הרבה אימהות פונות אלי ונעזרות בי מרחוק, לטיפול בהן ובתינוק שלהן. בעקבות הטיפולים הללו החלטתי לתת כמה טיפים לטיפול בתינוקות חסרי שקט ובבעיות אחרות, שגורמות לכן האימהות (וגם לאבות) הרבה קושי. כמובן שלכל תינוק ותינוקת יש צרכים

להמשך קריאה »

מי מטפל במטפל?

האם קרה לך שבסוף יום עבודה יש תחושת עייפות, לא היה לך חשק לדבר עם אף-אחד? האם יתכן שלפעמים אין לך חשק לטפל? מדוע? כמו שבנהיגה עלינו להיות מרוכזים כדי להגיע בשלום ליעד, כך גם בטיפול. כאשר את/ה אינך מרוכז/ת –

להמשך קריאה »