לילך סבט לוגו

איך לעזור במגע לתינוק שלך כשהוא בוכה

טיפ לטיפול בתינוקות חסרי שקט ובבעיות אחרות, שגורמות לכן האימהות (וגם לאבות) הרבה קושי.

איך להקשיב במגע לתינוק ולעזור לו להרגע

הרבה פעמים, במהלך הניסיון להרגיע את התינוק, כי "כואבת הבטן/ יש עצירות", ההורה מעסה את הבטן, או טופח על גב תינוקו, אבל זה לא עוזר.

טיפ ממני:
במקום לעסות נסי לעזור לתינוק להרגיש את עצמו דרך מגע קשוב: הניחי את היד שלך בעדינות על בטנו, ללא תזוזה.
הרגישי את הנשימה שלו תחת כף היד.
תני לו להרגיש את מגע כף היד שלך.
שאלי אותו- "איך עכשיו ההרגשה, כשהיד שלי פה?" והמתיני לתשובה שלו. היא תבוא, אם תהיה לך הסבלנות לחכות לה.
הנחת היד עוזרת לתינוק להתמקד במגע, בתנועת הבטן, בנשימה, ולהתחבר למערכת הוויסות הפנימית שלו. הרבה פעמים היא תעזור לו גם להתחבר למערכת הפאראסימפטטית שלו, זו שאחראית על הרוגע בגוף.
חשוב לתת לתינוק את ההרגשה שמותר לו לבכות ולהביע קושי, ולא לנסות רק להפסיק את בכיו. ישיבה/ תנוחה נוחה שלך תעזור לך להיות נינוחה יותר, לשמור על הכוחות ולהיות במקום שבאמת יכול להקשיב ולאפשר לתינוק להרגיש את עצמו.

וטיפ דומה לעצמך, כדי להירגע, אם יש לך תינוק וגם אם אין:
הניחי את היד על הבטן שלך, עקבי אחר תנועת הנשימה שלך לאורך כ 10 נשימות. בדקי את ההרגשה שלך אחרי כדי להבין את ההשפעה של המעקב אחר הנשימה עלייך.

מאמרים שעשויים לעניין אותך

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

על הבריאות

הבריאות אינה אובדת    Health Is Never Lost תרגום מתוך מאמר של ג'ם ג'לוס בריאות הינה מצב קבוע. זהו ביטוי לכוח אוניברסאלי הפועל בכל אחד מאתנו. בריאות אינה אובדת או חולה. ברוב המקרים אנו רואים כמה קל למטפל להתמקד בבעיה, קיבעון,

להמשך קריאה »

גלים ומקצבים – The Tide

  המקצב הקרניאלי      CRI – Cranio Rhythmic Impulse המקצב הקרניאלי כשמו, מיוחד לתנועה של נוזל המוח והשדרה ולתגובת הרקמות לתנועה. זהו תפקוד פיזיולוגי בתוך הגוף. תנועה זו הינה האופן בו מגיב הגוף הפיזי לנשימת החיים. ה- CRI מתבטא ביחס לציר המרכזי

להמשך קריאה »

הטבע ההולגרפי של הגל

הגל עשוי להתבטא בדרכים שונות, בהתאם לרובד או למימד שתקלוט אותו. פרנקלין סילס, מורה אוסטיאופת לקרניוסקרל באנגליה, תאר את המערכת הקרניוסקרלית כהולוגרפית. כל הרבדים של הגל והמימדים של התפקוד כרוכים אחד בשני. כל אחד יופיע בזמן שונה, בהתאם לטבע הבעיה

להמשך קריאה »