לילך סבט לוגו

התפתחות הקרניוסקרל

שיטת קרניוסקרל פותחה בשנת 1930 על ידי האוסטיאופת ד"ר ווילאם סטרלנד, שבהיותו סטודנט מצא כי נסיונו מתנגש עם "עובדה" שנלמדה אז בבית הספר לרפואה – לפיה אין תנועה בין עצמות הגולגולת. ד"ר סטרלנד המשיך במחקריו עד שמצא כי התנועה קיימת, ותדירותה ואיכותה מעידות על מצבם הבריאותי, נפשית ופיזית, של בני אדם.

בהמשך התפצלה השיטה ודרכי הטיפול בה לשתי גישות. הגישה המוכרת יותר של קרניו סקראל היא הגישה המכנית בראשותו של ד"ר ג'ון אפלדג'ר, הדוגלת בכיוונון מחדש של התנועה במערכת הקרניו סקראלית, באמצעות מניפולציות עדינות.

את הגישה השנייה, קרניו סקרל ביודינמי (המכונה גם הגישה האנרגטית), מובילים פרנקלין סילס, ה. מילן ורונלד בייקר.

הדגש בשיטה האנרגטית הוא בהקשבה ובמתן האפשרות למערכת הפנימית להתחבר למקור החיים ביקום, שהוא גם כוח הריפוי הפנימי, על מנת למצוא את האיזון והבריאות, וכך לחזור לקו הבריאות.

הטיפולים המוצעים באתר זה הם טיפולי קרניו סקרל בגישה הביודינמית.

הקורס להכשרת מטפלי קרניוסקרל מכשיר מטפלות ומטפלים בגישה זו, המחייבת לימוד מעמיק של אמנות ההקשבה, על מנת לעורר בגוף את כושר הריפוי הטבעי מבלי להפעיל עליו מניפולציות.

הולדת השיטה

אביה של שיטת קרניו סקראל הוא האוסטיאופת ד"ר ווילאם סטרלנד (William Garner Sutherland

1873-1954), תלמידו של ד"ר אנדראו טיילור סטיל, מפתח האוסתיאופטיה. בהיותו סטודנט לאוסתיאופטיה, למד סטרלנד שאין תנועה בין עצמות הגולגולת והן מאוחות. אולם במהלך עבודתו הוא גילה שדבר זה אינו נכון בהכרח. מתוך התבוננות בצורת עצמות הגולגולת למד שיש ביניהן חפיפה מסוימת, שהזכירה לו זימי דג. סטרלנד הסיק שייתכן שהמטרה של צורה זו היא לאפשר תנועת נשימה בין העצמות.

הוא הניח כי חוסר תנועה עלול לגרום לבעיות שונות. כדי לבדוק ולהוכיח את קיום התנועה, ערך ניסוי, בו הרכיב על ראשו קסדה מיוחדת, אותה הידק על ראשו כך שבכל פעם לחצה על מקום (אזור) שונה בגולגולתו. הוא מצא שלחץ במקומות שונים מביא לשינויים פיזיים, ובהם הפרעות עיכול, נשימה או כאבי ראש ולשינויים מנטליים – חוסר שקט, כעס, ירידה בזיכרון וביכולת הדיבור ועוד.

ד"ר סטרלנד המשיך לערוך ניסויים וגילה כי התנועה של מערכת העצמות בגולגולת היא תנועה עדינה של התכווצות והתרחבות, אשר עובדת בתנועה מחזורית ובלתי רצונית. כל הגוף נע עם תנועה זו, והיא אינה תלויה בקצב הלב או הנשימה.

בעקבות ממצאיו טבע ד"ר סטרלנד את המונח נשימת החיים, ופיתח את שיטת הטיפול על מנת לאפשר לגוף לחזור לבריאות.

מידע נוסף על קרניוסקרל ראו בעמוד מונחים

כדי להרגיש את נשימת החיים ולהתנסות בטיפול קרניו סקרל צרו קשר עם לילך 054-7915946

כדי ללמוד את אמנות ההקשבה על מנת לחוש את נשימת החיים אצל אחרים קרא מידע על קורס הכשרת מטפלי קרניוסקרל

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

איזון עצמי

כמה מילים על איזון עצמי המילים טיפול עצמי, ויסות עצמי, איזון עצמי, חוזרות בטקסטים שלי כל הזמן מבחינתי הן מהוות את מהות רעיון הריפוי כשאני שומרת על האיזון אני יותר נינוחה ורגועה, הכל עובד בתאום והרמוניה מתוך המקום המאוזן, אני

להמשך קריאה »

להקשיב לסיפור של התינוק

הבכי של התינוק, כדרך לדבר איתך. זה קורה כמה פעמים ביום, התינוק שלך מתחיל לבכות ולא מפסיק. את מנסה להרגיע אותו בכל דרך אפשרית: ציצי/ בקבוק, על הידיים, בעגלה, שרה, קופצת, יוצאת, חוזרת, אבל כלום לא עובד. את מוצאת את

להמשך קריאה »

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 להתחבר לכוח שלך לימוד ותרגול טכניקות לטיפול עצמי בכלי המשולב של קרניוסקרל-SE במפגשי זום בחודש יולי תחל סדרה חדשה בת ששה שעורי "ללמוד לטפל בעצמי" שיוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל. במפגשים ילומדו עיקרי הטיפול דרך התרגול העצמי במגוון כלים פשוטים וטובים

להמשך קריאה »