לילך סבט לוגו

נשימת החיים

נשימת  החיים

ד"ר סטרלנד, מפתח שיטת הטיפול קרניוסקרל, מצא כי קיימת תנועה בין עצמות הגולגולת.
הוא פירש את צורת חפיפת עצמות הגולגולת כזימי הדג שנועדו לנשימה.
כשגילה את התנועה בין העצמות כינה אותה "הנשימה הראשונית". לאחר מכן, כשהתחיל לפרש את ממצאיו, קרא לה "נשימת החיים".

תנודת הנוזל היא "נשימת החיים", אלמנט בלתי נראה, הנמצא בנוזל ומביא את החיות (Life Force) אל כל הגוף. נשימת החיים היא ההתגלות הראשונית של האנרגיה היוצרת אותנו, מניעה את החיים בגוף ושומרת על בריאותו.

אנרגיה זו, הבאה מהיקום, מניעה את הביצית החל מההפריה ומביאה עמה תבנית בריאות מקורית אוניברסאלית. תבנית זו הינה עיקרון עמוק המלווה את בני האדם במשך כל חייהם ושומר על הסדר הפנימי, האיזון והבריאות.

את התנועתיות העדינה הזו אפשר לחוש במגע בכל חלקי הגוף. אצל אדם בריא, תהיה הפעימה עוצמתית וסימטרית ותופיע בכל רקמה ותא בגוף. תנודה זו עדינה יותר מפעימת הלב או הנשימה ולמעשה מביעה את המצב הבריאותי, פיזית ונפשית, של האדם.

ובתנ"ך: בראשית פרק ב, 7

וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם, עָפָר מִן-הָאֲדָמָה, וַיִּפַּח בְּאַפָּיו, נִשְׁמַת חַיִּים

And the Lord God formed man of the dust of the ground, and breathed into his nostrils the breath of life; and man became a living soul.


המנגנון המכני

ד"ר וויליאם סטרלנד הגדיר חמישה ביטויים פיזיולוגיים למערכת הנשימה הראשונית:

  • תנועה בין עצמות הגולגולת
  • תנועה של עצם העצה בין עצמות האגן
  • תנודת נוזל המוח
  • פעימת מערכת העצבים המרכזית
  • מתח הדדי בקרומי המוח

 

בגישה הביודינמית (הגישה האנרגטית) מטרת הטיפול היא חיזוק כוח הריפוי הפנימי וחיזוק נשימת החיים של כל אדם, מתוך הבנה שהגוף חכם,ותפקיד המטפל הוא לאפשר מרחב בטוח ולחזק את היכולת לטפל ולאזן את עצמו.
אוסתיאופטים ומטפלים בגישה הקרניו סקראלית המכנית מתכוונים בעבודה על המנגנון לשפר את התנועה בין העצמות, קרומי המוח, תנודת הנוזל וכו'.

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

איזון עצמי

כמה מילים על איזון עצמי המילים טיפול עצמי, ויסות עצמי, איזון עצמי, חוזרות בטקסטים שלי כל הזמן מבחינתי הן מהוות את מהות רעיון הריפוי כשאני שומרת על האיזון אני יותר נינוחה ורגועה, הכל עובד בתאום והרמוניה מתוך המקום המאוזן, אני

להמשך קריאה »

להקשיב לסיפור של התינוק

הבכי של התינוק, כדרך לדבר איתך. זה קורה כמה פעמים ביום, התינוק שלך מתחיל לבכות ולא מפסיק. את מנסה להרגיע אותו בכל דרך אפשרית: ציצי/ בקבוק, על הידיים, בעגלה, שרה, קופצת, יוצאת, חוזרת, אבל כלום לא עובד. את מוצאת את

להמשך קריאה »

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 להתחבר לכוח שלך לימוד ותרגול טכניקות לטיפול עצמי בכלי המשולב של קרניוסקרל-SE במפגשי זום בחודש יולי תחל סדרה חדשה בת ששה שעורי "ללמוד לטפל בעצמי" שיוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל. במפגשים ילומדו עיקרי הטיפול דרך התרגול העצמי במגוון כלים פשוטים וטובים

להמשך קריאה »