לילך סבט לוגו

נשימת החיים

נשימת  החיים

ד"ר סטרלנד, מפתח שיטת הטיפול קרניוסקרל, מצא כי קיימת תנועה בין עצמות הגולגולת.
הוא פירש את צורת חפיפת עצמות הגולגולת כזימי הדג שנועדו לנשימה.
כשגילה את התנועה בין העצמות כינה אותה "הנשימה הראשונית". לאחר מכן, כשהתחיל לפרש את ממצאיו, קרא לה "נשימת החיים".

תנודת הנוזל היא "נשימת החיים", אלמנט בלתי נראה, הנמצא בנוזל ומביא את החיות (Life Force) אל כל הגוף. נשימת החיים היא ההתגלות הראשונית של האנרגיה היוצרת אותנו, מניעה את החיים בגוף ושומרת על בריאותו.

אנרגיה זו, הבאה מהיקום, מניעה את הביצית החל מההפריה ומביאה עמה תבנית בריאות מקורית אוניברסאלית. תבנית זו הינה עיקרון עמוק המלווה את בני האדם במשך כל חייהם ושומר על הסדר הפנימי, האיזון והבריאות.

את התנועתיות העדינה הזו אפשר לחוש במגע בכל חלקי הגוף. אצל אדם בריא, תהיה הפעימה עוצמתית וסימטרית ותופיע בכל רקמה ותא בגוף. תנודה זו עדינה יותר מפעימת הלב או הנשימה ולמעשה מביעה את המצב הבריאותי, פיזית ונפשית, של האדם.

ובתנ"ך: בראשית פרק ב, 7

וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם, עָפָר מִן-הָאֲדָמָה, וַיִּפַּח בְּאַפָּיו, נִשְׁמַת חַיִּים

And the Lord God formed man of the dust of the ground, and breathed into his nostrils the breath of life; and man became a living soul.


המנגנון המכני

ד"ר וויליאם סטרלנד הגדיר חמישה ביטויים פיזיולוגיים למערכת הנשימה הראשונית:

  • תנועה בין עצמות הגולגולת
  • תנועה של עצם העצה בין עצמות האגן
  • תנודת נוזל המוח
  • פעימת מערכת העצבים המרכזית
  • מתח הדדי בקרומי המוח

 

בגישה הביודינמית (הגישה האנרגטית) מטרת הטיפול היא חיזוק כוח הריפוי הפנימי וחיזוק נשימת החיים של כל אדם, מתוך הבנה שהגוף חכם,ותפקיד המטפל הוא לאפשר מרחב בטוח ולחזק את היכולת לטפל ולאזן את עצמו.
אוסתיאופטים ומטפלים בגישה הקרניו סקראלית המכנית מתכוונים בעבודה על המנגנון לשפר את התנועה בין העצמות, קרומי המוח, תנודת הנוזל וכו'.

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 מפגשים בזום להכרת הקרניוסקרל בעזרת תרגול מודרך ולימוד תאורטי כחלק מהבסיס להכנה לטיפול. ניתן להצטרף לשעורים אלו בלבד. שלושת השעורים יוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל יחד עם תרגול עצמי:– חישת התנודה ברמה הפיזית והאנרגטית– עקרונות הטיפול בקרניוסקרל בשילוב הבנת מושגים בטראומה–

להמשך קריאה »

התפתחות אישית מודעת

התפתחות אישית מודעת היא הדרך להתחבר לכוחות שלךלחזק מודעות לכוחות הפנימיים, להתחבר לאינטואיציה ולהרמוניה בין הגוף לנפש למי הטיפול מתאים? לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחיים:בין אם זה להיפטר מכאב או מחשבות טורדניות,מתח או זיכרונות שמפריעים ובין אם יש בך

להמשך קריאה »

מיכל נתן מורה ליוגה

למדתי להקשיב בדרך חדשה, לשמוע את סיפורי החיים כפי שהם רשומים בגוף ובאנרגיית החיים. התחזקתי באמונה בכוחו של השקט, בעוצמת הנוכחות ובהבנה שהם טובים מאלף רעשים. חוויתי את כוחו של מגע עדין קשוב ומכיל לשנות באמת. לאורך כל הדרך לימדת

להמשך קריאה »