לילך סבט לוגו

איך לטפל בקרובים לנו?

איך לטפל בקרובים לנו?

קולגות ותלמידים פונים אלי מדי פעם בשאלה, איך לטפל בקרובי משפחה (ילד, בן זוג, הורה)

הקושי לטפל בני משפחה וקרוביםיוצר לעיתים תחושה של פספוס וחוסר אונים.

מעורבות רגשית מפריעה לתהליך הטיפולי
הטיפול בחבר ו/או קרוב משפחה, אליהם יש לנו קשר רגשי, מביא עימו קשיים שונים מאשר עם מטופלים "רגילים" ודורש מאיתנו, המטפלים, תשומת לב והתייחסות מיוחדת.

האם וכיצד לטפל?
כמטפלים, עלינו לשים לב כיצד הרצון לטפל ולרפא, משפיע על הדרך בה אנו מקשיבים ומשקפים לגוף את מצבו כדי שיוכל להפעיל את כוח הריפוי העצמי.
לעיתים קרובות, הרצון למצוא ולפתור את "מחלה" יכוון מבלי משים להתמקד בדפוסי המחלה במקום בחיזוק כוח הריפוי הפנימי ונשימת החיים.
בטיפול בקרובים אלינו,  יתכן ונאבד את המקום האוביקטיבי המקבל ואת יכולת השיקוף והתמיכה ה"נקיים", המאפשרים לתהליך להתפתח ולהגיע לריפוי במלוא הפוטנציאל!

ובנוסף, האחריות על ההחלמה היא על הכתפיים שלנו, כך שאם לא תהיה הקלה – אנחנו אשמים!

אז מה עושים?

נושמים.
יושבים נוח. (כן, גם בבית חשוב לשים לב לעצמך)
מתחברים לנשימת החיים הפרטית שלנו. בודקים בהקשבה לעצמי:
האם זה נכון לי לטפל כעת?
האם יש משהו או מישהו נוסף שיכול לעזור?

"מבקשים רשות" מהמטופל.
גם כאשר הוא הילד שלך, עדיין המערכת  שלו רגישה מאוד לרצונתיך ולחששותיך (ואולי אף יותר מאחרים) ויש לזכור את הכבוד שאנו נותנים לכל מטופל, גם אם הוא ישן, או אינו יכול להגיב.

לזכור את המטרה בטיפול
גם כאן, למרות שברור שיש מה "לתקן", חשוב לזכור להתכוונן לחיזוק הבריאות
ולחפש כיצד ניתן לעזור ל"מטופל  שלנו" למצוא את האיזון שלו.

 

מה החוויה שלכם? האם הצלחתם לטפל בקרובים לכם?

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

מי מטפל במטפל?

האם קרה לך שבסוף יום עבודה יש תחושת עייפות, לא היה לך חשק לדבר עם אף-אחד? האם יתכן שלפעמים אין לך חשק לטפל? מדוע? כמו שבנהיגה עלינו להיות מרוכזים כדי להגיע בשלום ליעד, כך גם בטיפול. כאשר את/ה אינך מרוכז/ת –

להמשך קריאה »

איך לבחור מיטת טיפול?

נקודות למחשבה לפני קניית מיטת טיפולים שלום לך במהלך הקורס גילית שעל מטה יותר נוח, סיימת קורס והחלטת להתחיל לעבוד. והחלטת לקנות מיטה. המבחר גדול, לכן לפני הקניה ממודעות מבטיחות כלשהן, כדאי לבדוק קודם את הצרכים שלך איזו מיטה לבחור

להמשך קריאה »

תדר טיפולי

מהו התדר הטיפולי, ומה חשיבותו להצלחת הטיפול? חלק גדול מהצלחת הטיפול מושפע מהתדר בו נמצא המטפל, מצבו הרגשי והגופני. לצורך הבנת הרעיון אפשר לדמות את המטופל לתינוק: תינוק שנולד אינו יכול לווסת את עצמו ותלוי באחרים המטפלים בו, הוא לומד

להמשך קריאה »