לילך סבט לוגו

איך לטפל בקרובים לנו?

איך לטפל בקרובים לנו?

קולגות ותלמידים פונים אלי מדי פעם בשאלה, איך לטפל בקרובי משפחה (ילד, בן זוג, הורה)

הקושי לטפל בני משפחה וקרוביםיוצר לעיתים תחושה של פספוס וחוסר אונים.

מעורבות רגשית מפריעה לתהליך הטיפולי
הטיפול בחבר ו/או קרוב משפחה, אליהם יש לנו קשר רגשי, מביא עימו קשיים שונים מאשר עם מטופלים "רגילים" ודורש מאיתנו, המטפלים, תשומת לב והתייחסות מיוחדת.

האם וכיצד לטפל?
כמטפלים, עלינו לשים לב כיצד הרצון לטפל ולרפא, משפיע על הדרך בה אנו מקשיבים ומשקפים לגוף את מצבו כדי שיוכל להפעיל את כוח הריפוי העצמי.
לעיתים קרובות, הרצון למצוא ולפתור את "מחלה" יכוון מבלי משים להתמקד בדפוסי המחלה במקום בחיזוק כוח הריפוי הפנימי ונשימת החיים.
בטיפול בקרובים אלינו,  יתכן ונאבד את המקום האוביקטיבי המקבל ואת יכולת השיקוף והתמיכה ה"נקיים", המאפשרים לתהליך להתפתח ולהגיע לריפוי במלוא הפוטנציאל!

ובנוסף, האחריות על ההחלמה היא על הכתפיים שלנו, כך שאם לא תהיה הקלה – אנחנו אשמים!

אז מה עושים?

נושמים.
יושבים נוח. (כן, גם בבית חשוב לשים לב לעצמך)
מתחברים לנשימת החיים הפרטית שלנו. בודקים בהקשבה לעצמי:
האם זה נכון לי לטפל כעת?
האם יש משהו או מישהו נוסף שיכול לעזור?

"מבקשים רשות" מהמטופל.
גם כאשר הוא הילד שלך, עדיין המערכת  שלו רגישה מאוד לרצונתיך ולחששותיך (ואולי אף יותר מאחרים) ויש לזכור את הכבוד שאנו נותנים לכל מטופל, גם אם הוא ישן, או אינו יכול להגיב.

לזכור את המטרה בטיפול
גם כאן, למרות שברור שיש מה "לתקן", חשוב לזכור להתכוונן לחיזוק הבריאות
ולחפש כיצד ניתן לעזור ל"מטופל  שלנו" למצוא את האיזון שלו.

 

מה החוויה שלכם? האם הצלחתם לטפל בקרובים לכם?

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

על הבריאות

הבריאות אינה אובדת    Health Is Never Lost תרגום מתוך מאמר של ג'ם ג'לוס בריאות הינה מצב קבוע. זהו ביטוי לכוח אוניברסאלי הפועל בכל אחד מאתנו. בריאות אינה אובדת או חולה. ברוב המקרים אנו רואים כמה קל למטפל להתמקד בבעיה, קיבעון,

להמשך קריאה »

גלים ומקצבים – The Tide

  המקצב הקרניאלי      CRI – Cranio Rhythmic Impulse המקצב הקרניאלי כשמו, מיוחד לתנועה של נוזל המוח והשדרה ולתגובת הרקמות לתנועה. זהו תפקוד פיזיולוגי בתוך הגוף. תנועה זו הינה האופן בו מגיב הגוף הפיזי לנשימת החיים. ה- CRI מתבטא ביחס לציר המרכזי

להמשך קריאה »

הטבע ההולגרפי של הגל

הגל עשוי להתבטא בדרכים שונות, בהתאם לרובד או למימד שתקלוט אותו. פרנקלין סילס, מורה אוסטיאופת לקרניוסקרל באנגליה, תאר את המערכת הקרניוסקרלית כהולוגרפית. כל הרבדים של הגל והמימדים של התפקוד כרוכים אחד בשני. כל אחד יופיע בזמן שונה, בהתאם לטבע הבעיה

להמשך קריאה »