לילך סבט לוגו

איך לטפל בקרובים לנו?

איך לטפל בקרובים לנו?

קולגות ותלמידים פונים אלי מדי פעם בשאלה, איך לטפל בקרובי משפחה (ילד, בן זוג, הורה)

הקושי לטפל בני משפחה וקרוביםיוצר לעיתים תחושה של פספוס וחוסר אונים.

מעורבות רגשית מפריעה לתהליך הטיפולי
הטיפול בחבר ו/או קרוב משפחה, אליהם יש לנו קשר רגשי, מביא עימו קשיים שונים מאשר עם מטופלים "רגילים" ודורש מאיתנו, המטפלים, תשומת לב והתייחסות מיוחדת.

האם וכיצד לטפל?
כמטפלים, עלינו לשים לב כיצד הרצון לטפל ולרפא, משפיע על הדרך בה אנו מקשיבים ומשקפים לגוף את מצבו כדי שיוכל להפעיל את כוח הריפוי העצמי.
לעיתים קרובות, הרצון למצוא ולפתור את "מחלה" יכוון מבלי משים להתמקד בדפוסי המחלה במקום בחיזוק כוח הריפוי הפנימי ונשימת החיים.
בטיפול בקרובים אלינו,  יתכן ונאבד את המקום האוביקטיבי המקבל ואת יכולת השיקוף והתמיכה ה"נקיים", המאפשרים לתהליך להתפתח ולהגיע לריפוי במלוא הפוטנציאל!

ובנוסף, האחריות על ההחלמה היא על הכתפיים שלנו, כך שאם לא תהיה הקלה – אנחנו אשמים!

אז מה עושים?

נושמים.
יושבים נוח. (כן, גם בבית חשוב לשים לב לעצמך)
מתחברים לנשימת החיים הפרטית שלנו. בודקים בהקשבה לעצמי:
האם זה נכון לי לטפל כעת?
האם יש משהו או מישהו נוסף שיכול לעזור?

"מבקשים רשות" מהמטופל.
גם כאשר הוא הילד שלך, עדיין המערכת  שלו רגישה מאוד לרצונתיך ולחששותיך (ואולי אף יותר מאחרים) ויש לזכור את הכבוד שאנו נותנים לכל מטופל, גם אם הוא ישן, או אינו יכול להגיב.

לזכור את המטרה בטיפול
גם כאן, למרות שברור שיש מה "לתקן", חשוב לזכור להתכוונן לחיזוק הבריאות
ולחפש כיצד ניתן לעזור ל"מטופל  שלנו" למצוא את האיזון שלו.

 

מה החוויה שלכם? האם הצלחתם לטפל בקרובים לכם?

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 מפגשים בזום להכרת הקרניוסקרל בעזרת תרגול מודרך ולימוד תאורטי כחלק מהבסיס להכנה לטיפול. ניתן להצטרף לשעורים אלו בלבד. שלושת השעורים יוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל יחד עם תרגול עצמי:– חישת התנודה ברמה הפיזית והאנרגטית– עקרונות הטיפול בקרניוסקרל בשילוב הבנת מושגים בטראומה–

להמשך קריאה »

התפתחות אישית מודעת

התפתחות אישית מודעת היא הדרך להתחבר לכוחות שלךלחזק מודעות לכוחות הפנימיים, להתחבר לאינטואיציה ולהרמוניה בין הגוף לנפש למי הטיפול מתאים? לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחיים:בין אם זה להיפטר מכאב או מחשבות טורדניות,מתח או זיכרונות שמפריעים ובין אם יש בך

להמשך קריאה »

מיכל נתן מורה ליוגה

למדתי להקשיב בדרך חדשה, לשמוע את סיפורי החיים כפי שהם רשומים בגוף ובאנרגיית החיים. התחזקתי באמונה בכוחו של השקט, בעוצמת הנוכחות ובהבנה שהם טובים מאלף רעשים. חוויתי את כוחו של מגע עדין קשוב ומכיל לשנות באמת. לאורך כל הדרך לימדת

להמשך קריאה »