לילך סבט לוגו

צעד חמישי: מהי הדרך הבטוחה לזיהוי וטיפול בטראומה?

 מהי הדרך הבטוחה לזיהוי וטיפול בטראומה?

עצמו עיניים ודמיינו לרגע איום כלשהו שחוויתם בעבר: כמעט תאונה,
מישהוכעס או הפחיד אתכם, יתכן אפילו זיכרון מתקופת הילדות. כעת, שימו לב מה קורה בגוף? האם חשתם משהו? רובנו יחוש בכיווץ או מתח באזור מסוים כמעט כל אדם עבר חוויות קשות בחיים ולעיתים קרובות מגיע מטופל כזה גם אליך.

הגוף כל הזמן מספר לנו סיפורים בשפה משלו כתנועתיות הנראית לעין חיצוניות, תנועתיות פנימית, צבע, צלילים(רעשים), טמפרטורה
כדי לתת טיפול נכון, חשוב ללמוד להבין את אותה שפה ייחודית -שפת הגוף.
כל חוויה, פיזית או נפשית מטביעה חותמה ברקמות הגוף. נוכל להבחין בשינוי זה דרך שינוי באיכות הפעימה הקרניוסרקלית. גוף חולה, דומה קצת לתינוק שאינו מדבר וזקוק לעזרה בלמלל את עצמו. דרך המגע בקרניוסקרל ניתן ל"הקשיב" לו, "לקרוא אותו" וע"י כך לעזור לו להבין את עצמו.
לעיתים, בעקבות המגע, הזיכרון שברקמה, יביא את האירוע שגרם למתח ולבעיה.

כמטפלי קרניוסקרל תוכלו לחוש את ביטוי חוויות העבר שנלכדו ברקמות כתגובה פיזית של הגוף לפי השינוי באיכות פעימת הקרניוסקרל ולסייע לזיהוי ושחרור המתחים גם מבלי לדעת מה הסיבה לבעיה.

במהלך טיפול באישה בת 60 שבאה בגלל דורבן ברגל, עלה זיכרון של אירוע מילדותה. עם עיבוד הארוע בזמן הטיפול פחתו הכאבים באופן ניכר ולא שבו.
במקרים אחרים כמו אצל התינוק שהגיע בכיין וחסר שקט ונרגע  בעקבות  הטיפול. אצל כולם, ניתן לחוש לפי איכות הפעימה הקרניוסקרלית היכן הרקמות המתוחות וע"י המגע לשחררן.

טיפול הקרניוסקרל תומך בריפוי מטראומות שונות מכל גיל, גם ללא ידיעת מקור הבעיה.
בכל טיפול תמיד נחפש את התנועתיות של הפעימה הקרניוסקרלית ונעזור לה להתחזק. כך ניתן לעזור גם לכאבים כרוניים כמיגרנות ארוכות שנים, כאבי מפרקים ועוד.

" כאשר כבר היה לי הרבה ניסיון וכמה כלים, ראיתי שלמעשה כל מי שבא אלי עם בעיה פיזית, בשלב מסוים הטיפול הוביל לבעיה רגשית או נפשית" נעמי דלאל, מטפלת רב תחומית

 

בקורס להכשרת מטפלים נלמדים כלים בטוחים ועדינים לטיפול בטראומה דרך מגע ובדיבור אותם ניתן לשלב בטיפול
להרשמה לקורס השנתי לחצ/י כאן

 

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

על הבריאות

הבריאות אינה אובדת    Health Is Never Lost תרגום מתוך מאמר של ג'ם ג'לוס בריאות הינה מצב קבוע. זהו ביטוי לכוח אוניברסאלי הפועל בכל אחד מאתנו. בריאות אינה אובדת או חולה. ברוב המקרים אנו רואים כמה קל למטפל להתמקד בבעיה, קיבעון,

להמשך קריאה »

גלים ומקצבים – The Tide

  המקצב הקרניאלי      CRI – Cranio Rhythmic Impulse המקצב הקרניאלי כשמו, מיוחד לתנועה של נוזל המוח והשדרה ולתגובת הרקמות לתנועה. זהו תפקוד פיזיולוגי בתוך הגוף. תנועה זו הינה האופן בו מגיב הגוף הפיזי לנשימת החיים. ה- CRI מתבטא ביחס לציר המרכזי

להמשך קריאה »

הטבע ההולגרפי של הגל

הגל עשוי להתבטא בדרכים שונות, בהתאם לרובד או למימד שתקלוט אותו. פרנקלין סילס, מורה אוסטיאופת לקרניוסקרל באנגליה, תאר את המערכת הקרניוסקרלית כהולוגרפית. כל הרבדים של הגל והמימדים של התפקוד כרוכים אחד בשני. כל אחד יופיע בזמן שונה, בהתאם לטבע הבעיה

להמשך קריאה »