לילך סבט לוגו

צעד חמישי: מהי הדרך הבטוחה לזיהוי וטיפול בטראומה?

 מהי הדרך הבטוחה לזיהוי וטיפול בטראומה?

עצמו עיניים ודמיינו לרגע איום כלשהו שחוויתם בעבר: כמעט תאונה,
מישהוכעס או הפחיד אתכם, יתכן אפילו זיכרון מתקופת הילדות. כעת, שימו לב מה קורה בגוף? האם חשתם משהו? רובנו יחוש בכיווץ או מתח באזור מסוים כמעט כל אדם עבר חוויות קשות בחיים ולעיתים קרובות מגיע מטופל כזה גם אליך.

הגוף כל הזמן מספר לנו סיפורים בשפה משלו כתנועתיות הנראית לעין חיצוניות, תנועתיות פנימית, צבע, צלילים(רעשים), טמפרטורה
כדי לתת טיפול נכון, חשוב ללמוד להבין את אותה שפה ייחודית -שפת הגוף.
כל חוויה, פיזית או נפשית מטביעה חותמה ברקמות הגוף. נוכל להבחין בשינוי זה דרך שינוי באיכות הפעימה הקרניוסרקלית. גוף חולה, דומה קצת לתינוק שאינו מדבר וזקוק לעזרה בלמלל את עצמו. דרך המגע בקרניוסקרל ניתן ל"הקשיב" לו, "לקרוא אותו" וע"י כך לעזור לו להבין את עצמו.
לעיתים, בעקבות המגע, הזיכרון שברקמה, יביא את האירוע שגרם למתח ולבעיה.

כמטפלי קרניוסקרל תוכלו לחוש את ביטוי חוויות העבר שנלכדו ברקמות כתגובה פיזית של הגוף לפי השינוי באיכות פעימת הקרניוסקרל ולסייע לזיהוי ושחרור המתחים גם מבלי לדעת מה הסיבה לבעיה.

במהלך טיפול באישה בת 60 שבאה בגלל דורבן ברגל, עלה זיכרון של אירוע מילדותה. עם עיבוד הארוע בזמן הטיפול פחתו הכאבים באופן ניכר ולא שבו.
במקרים אחרים כמו אצל התינוק שהגיע בכיין וחסר שקט ונרגע  בעקבות  הטיפול. אצל כולם, ניתן לחוש לפי איכות הפעימה הקרניוסקרלית היכן הרקמות המתוחות וע"י המגע לשחררן.

טיפול הקרניוסקרל תומך בריפוי מטראומות שונות מכל גיל, גם ללא ידיעת מקור הבעיה.
בכל טיפול תמיד נחפש את התנועתיות של הפעימה הקרניוסקרלית ונעזור לה להתחזק. כך ניתן לעזור גם לכאבים כרוניים כמיגרנות ארוכות שנים, כאבי מפרקים ועוד.

" כאשר כבר היה לי הרבה ניסיון וכמה כלים, ראיתי שלמעשה כל מי שבא אלי עם בעיה פיזית, בשלב מסוים הטיפול הוביל לבעיה רגשית או נפשית" נעמי דלאל, מטפלת רב תחומית

 

בקורס להכשרת מטפלים נלמדים כלים בטוחים ועדינים לטיפול בטראומה דרך מגע ובדיבור אותם ניתן לשלב בטיפול
להרשמה לקורס השנתי לחצ/י כאן

 

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 מפגשים בזום להכרת הקרניוסקרל בעזרת תרגול מודרך ולימוד תאורטי כחלק מהבסיס להכנה לטיפול. ניתן להצטרף לשעורים אלו בלבד. שלושת השעורים יוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל יחד עם תרגול עצמי:– חישת התנודה ברמה הפיזית והאנרגטית– עקרונות הטיפול בקרניוסקרל בשילוב הבנת מושגים בטראומה–

להמשך קריאה »

התפתחות אישית מודעת

התפתחות אישית מודעת היא הדרך להתחבר לכוחות שלךלחזק מודעות לכוחות הפנימיים, להתחבר לאינטואיציה ולהרמוניה בין הגוף לנפש למי הטיפול מתאים? לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחיים:בין אם זה להיפטר מכאב או מחשבות טורדניות,מתח או זיכרונות שמפריעים ובין אם יש בך

להמשך קריאה »

מיכל נתן מורה ליוגה

למדתי להקשיב בדרך חדשה, לשמוע את סיפורי החיים כפי שהם רשומים בגוף ובאנרגיית החיים. התחזקתי באמונה בכוחו של השקט, בעוצמת הנוכחות ובהבנה שהם טובים מאלף רעשים. חוויתי את כוחו של מגע עדין קשוב ומכיל לשנות באמת. לאורך כל הדרך לימדת

להמשך קריאה »