לילך סבט לוגו

הצעד השלישי: המפתח להצלחת הריפוי- הבנת מקור המחלה

המפתח לריפוי – הבנת מקור המחלה

הגיע אליכם מטופל המתלונן על בעיה ספציפית. איך תטפלו בו? איך תדעו מה גורם המחלה? האם הוא נפשי, אולי פיזי ובמה להתחיל לטפל?

שימו לב, כאשר אתם חושבים שאתם יודעים מה הסיבה למחלה, ותפקידכם לטפל במחלה, אתם עלולים לטעות!
כדי להבין איך להגיע לריפוי, יש להבין קודם כל מהי המחלה.

בתחילת דרכי כמטפלת, היה לי ברור שלמרות ההסתכלות "ההוליסטית", מטרת הטיפול היא להקל על הסימפטום. עם הלמידה וההתפתחות הבנתי שיש הרבה דברים שמעבר לכך. כיום יש לי הבנה חדשה למושגים חיים, בריאות וחולי החשובה ביותר לתהליכי הריפוי.

בתפיסה ההוליסטית הגוף חכם יותר מאיתנו. מחלה או כאב יופיעו כאשר אדם יוצא מאיזון ויש להם תפקיד: להפנות את תשומת ליבנו לפעילות המערכת המורכבת שלנו ולעובדה שלא נהגנו בה כראוי. זוהי תגובה בריאה של הגוף לאורח החיים כדי לחזור לאיזון. בזכותם ובעזרתם של ה"מטרדים" האדם מקבל "מוטיבציה" לשינוי של הרגלים או דפוסי חשיבה שגורמים לאותו כאב או מחלה.

טיפול בסימפטום, לפעמים אכן יעזור ויקל. אך לעיתים קרובות הפתרון יהיה זמני, כי הגורם לבעיה לא טופל והבעיה עלולה לשוב באותה צורה או אף להחריף, עד שימצא ויטופל שורש הבעיה.

אחת מהדוגמאות המוכרות לנו היא עלייה בחום הגוף, שמטרתה להרוג חיידקים שפלשו. החום הינו תגובה בריאה והוא חיוני להחלמה. הורדת החום, עלולה לגרום לאותם חיידקים להתפשט ביתר עוצמה ולהחליש את החולה עוד.
הדרך הטובה לריפוי היא להתחבר למקור החיים של האדם ממנו מגיעה הבריאות ולחזקו במקום לחפש את הבעיה ולטפל בה כמקובל בגישה המערבית.

בקורס המקצועי להכשרת מטפלים בקרניוסקרל שאני מעבירה בשבע השנים האחרונות, אנו לומדים איך להתחבר בפועל לאותו מקור חיים כדי לחזור לאיזון ולבריאות.

הטיפ שלי: רוצה לעזור באמת למטופליך, השתדל לראות את המחלה כתגובה "בריאה" של הגוף, כך תוכל לעזור לאדם להחלים מהר יותר.

כדי להתנסות יש לחשוב ולבדוק עבור כל מטופל: מה מקור הכאב? מה מקור המחלה? עם ההבנה כי לאדם ש"החליט" להיות חולה-יש סיבה וזהו ביטוי לבריאות ולכוח החיים של הגוף המחפש כיצד לטפל בעצמו. כמטפל עליך למצוא כיצד לחזק כוח זה כדי לפתור את הבעיה ולא לרפא את הסימפטום ובכך להחליש את כוח הריפוי

זהו הצעד השלישי איך לשפר את איכות הטיפול דרך ההבנה של הבריאות והחולי
יתכן ואתם רואים זאת אחרת, אשמח מאד לדעת כיצד אתם פועלים כאשר מגיעים מטופלים עם בעיות שונות
אנא השאירו  לי תגובה למטה או  שלחו  למייל

בצעד הבא, אתן טיפ פשוט ומהיר להרגעת מטופל, לשיפור תוצאות הטיפול

אהבתם את המאמר? שלחו  גם לחברים קישור להרשמה לאתר

 

למפגש העמקה ותרגול  האבחון ה קרניוסקרלי לחצ/י כאן

להרשמה לקורס השנתי לחצ/י כאן

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

מי מטפל במטפל?

האם קרה לך שבסוף יום עבודה יש תחושת עייפות, לא היה לך חשק לדבר עם אף-אחד? האם יתכן שלפעמים אין לך חשק לטפל? מדוע? כמו שבנהיגה עלינו להיות מרוכזים כדי להגיע בשלום ליעד, כך גם בטיפול. כאשר את/ה אינך מרוכז/ת –

להמשך קריאה »

איך לבחור מיטת טיפול?

נקודות למחשבה לפני קניית מיטת טיפולים שלום לך במהלך הקורס גילית שעל מטה יותר נוח, סיימת קורס והחלטת להתחיל לעבוד. והחלטת לקנות מיטה. המבחר גדול, לכן לפני הקניה ממודעות מבטיחות כלשהן, כדאי לבדוק קודם את הצרכים שלך איזו מיטה לבחור

להמשך קריאה »

תדר טיפולי

מהו התדר הטיפולי, ומה חשיבותו להצלחת הטיפול? חלק גדול מהצלחת הטיפול מושפע מהתדר בו נמצא המטפל, מצבו הרגשי והגופני. לצורך הבנת הרעיון אפשר לדמות את המטופל לתינוק: תינוק שנולד אינו יכול לווסת את עצמו ותלוי באחרים המטפלים בו, הוא לומד

להמשך קריאה »