לילך סבט לוגו

הצעד השלישי: המפתח להצלחת הריפוי- הבנת מקור המחלה

המפתח לריפוי – הבנת מקור המחלה

הגיע אליכם מטופל המתלונן על בעיה ספציפית. איך תטפלו בו? איך תדעו מה גורם המחלה? האם הוא נפשי, אולי פיזי ובמה להתחיל לטפל?

שימו לב, כאשר אתם חושבים שאתם יודעים מה הסיבה למחלה, ותפקידכם לטפל במחלה, אתם עלולים לטעות!
כדי להבין איך להגיע לריפוי, יש להבין קודם כל מהי המחלה.

בתחילת דרכי כמטפלת, היה לי ברור שלמרות ההסתכלות "ההוליסטית", מטרת הטיפול היא להקל על הסימפטום. עם הלמידה וההתפתחות הבנתי שיש הרבה דברים שמעבר לכך. כיום יש לי הבנה חדשה למושגים חיים, בריאות וחולי החשובה ביותר לתהליכי הריפוי.

בתפיסה ההוליסטית הגוף חכם יותר מאיתנו. מחלה או כאב יופיעו כאשר אדם יוצא מאיזון ויש להם תפקיד: להפנות את תשומת ליבנו לפעילות המערכת המורכבת שלנו ולעובדה שלא נהגנו בה כראוי. זוהי תגובה בריאה של הגוף לאורח החיים כדי לחזור לאיזון. בזכותם ובעזרתם של ה"מטרדים" האדם מקבל "מוטיבציה" לשינוי של הרגלים או דפוסי חשיבה שגורמים לאותו כאב או מחלה.

טיפול בסימפטום, לפעמים אכן יעזור ויקל. אך לעיתים קרובות הפתרון יהיה זמני, כי הגורם לבעיה לא טופל והבעיה עלולה לשוב באותה צורה או אף להחריף, עד שימצא ויטופל שורש הבעיה.

אחת מהדוגמאות המוכרות לנו היא עלייה בחום הגוף, שמטרתה להרוג חיידקים שפלשו. החום הינו תגובה בריאה והוא חיוני להחלמה. הורדת החום, עלולה לגרום לאותם חיידקים להתפשט ביתר עוצמה ולהחליש את החולה עוד.
הדרך הטובה לריפוי היא להתחבר למקור החיים של האדם ממנו מגיעה הבריאות ולחזקו במקום לחפש את הבעיה ולטפל בה כמקובל בגישה המערבית.

בקורס המקצועי להכשרת מטפלים בקרניוסקרל שאני מעבירה בשבע השנים האחרונות, אנו לומדים איך להתחבר בפועל לאותו מקור חיים כדי לחזור לאיזון ולבריאות.

הטיפ שלי: רוצה לעזור באמת למטופליך, השתדל לראות את המחלה כתגובה "בריאה" של הגוף, כך תוכל לעזור לאדם להחלים מהר יותר.

כדי להתנסות יש לחשוב ולבדוק עבור כל מטופל: מה מקור הכאב? מה מקור המחלה? עם ההבנה כי לאדם ש"החליט" להיות חולה-יש סיבה וזהו ביטוי לבריאות ולכוח החיים של הגוף המחפש כיצד לטפל בעצמו. כמטפל עליך למצוא כיצד לחזק כוח זה כדי לפתור את הבעיה ולא לרפא את הסימפטום ובכך להחליש את כוח הריפוי

זהו הצעד השלישי איך לשפר את איכות הטיפול דרך ההבנה של הבריאות והחולי
יתכן ואתם רואים זאת אחרת, אשמח מאד לדעת כיצד אתם פועלים כאשר מגיעים מטופלים עם בעיות שונות
אנא השאירו  לי תגובה למטה או  שלחו  למייל

בצעד הבא, אתן טיפ פשוט ומהיר להרגעת מטופל, לשיפור תוצאות הטיפול

אהבתם את המאמר? שלחו  גם לחברים קישור להרשמה לאתר

 

למפגש העמקה ותרגול  האבחון ה קרניוסקרלי לחצ/י כאן

להרשמה לקורס השנתי לחצ/י כאן

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

איזון עצמי

כמה מילים על איזון עצמי המילים טיפול עצמי, ויסות עצמי, איזון עצמי, חוזרות בטקסטים שלי כל הזמן מבחינתי הן מהוות את מהות רעיון הריפוי כשאני שומרת על האיזון אני יותר נינוחה ורגועה, הכל עובד בתאום והרמוניה מתוך המקום המאוזן, אני

להמשך קריאה »

להקשיב לסיפור של התינוק

הבכי של התינוק, כדרך לדבר איתך. זה קורה כמה פעמים ביום, התינוק שלך מתחיל לבכות ולא מפסיק. את מנסה להרגיע אותו בכל דרך אפשרית: ציצי/ בקבוק, על הידיים, בעגלה, שרה, קופצת, יוצאת, חוזרת, אבל כלום לא עובד. את מוצאת את

להמשך קריאה »

ללמוד קרניוסקרל מהבית

 להתחבר לכוח שלך לימוד ותרגול טכניקות לטיפול עצמי בכלי המשולב של קרניוסקרל-SE במפגשי זום בחודש יולי תחל סדרה חדשה בת ששה שעורי "ללמוד לטפל בעצמי" שיוקדשו להכרות עם הקרניוסקרל. במפגשים ילומדו עיקרי הטיפול דרך התרגול העצמי במגוון כלים פשוטים וטובים

להמשך קריאה »