לילך סבט לוגו

על הבריאות

הבריאות אינה אובדת    Health Is Never Lost  
תרגום מתוך מאמר של ג'ם ג'לוס

 

בריאות הינה מצב קבוע. זהו ביטוי לכוח אוניברסאלי הפועל בכל אחד מאתנו. בריאות אינה אובדת או חולה. ברוב המקרים אנו רואים כמה קל למטפל להתמקד בבעיה, קיבעון, חסימה או טראומה. כל המצבים ה"חולים" ניתנים להבנה ואבחון בקלות יחסית.

בגישה הביו-דינאמית, המטפל משנה את התפישה ורואה את הבריאות הנמצאת במרכז של כל בעיה או מחלה. בגישה זו מערכת היחסים לבריאות הוא לב העבודה. על המטפל להבין שהבריאות אינה אובדת, ניתן לאבד רק את הקשר שלנו אליה. זוהי אמת עמוקה המאפשרת למערכת לרפא את עצמה. תפקיד המטפל בקרניוסקרל הוא לתמוך בתהליך ריפוי זה.

המערכת האנושית הינה תמיד שלמה ובאיזון. גם כאשר הפתולוגיה עמוקה או יש הרבה חסימות והמערכת נראית קטועה, תמיד מתקיים איזון בתוך השלם.

עוצמת נשימת החיים היא שדה פעולה אחיד. אינרציה עשויה להופיע בו אך השדה הינו  תמיד שלם ואינו קטוע. יותר מכך, השדה משמר את האיזון הטוב ביותר האפשרי עם אותו אזור אינרטי במרכזו. אחת מהצהרות החיים היא שמירה על איזון, ללא קשר עד כמה איזון זה נראה כפיצוי.

ד"ר ג'ים ג'לוס:
"ניתן להגדיר בריאות כהופעת ה – Originality* המבטאת איזון מושלם של מבנה ותפקוד עפ"י ההתכוונות בבריאת האנושות. תבונה פנימית זו (Innate wisdom)  הנותנת את הצורה לגוף ומשמרת את קיומו אינה פעולה של מערכות הגוף. בריאותנו נשלטת רק באופן משני ע"י מערכת העצבים המרכזית וגרעיני התא. קיומנו נשען באופן מוחלט על התבנית המקורית ((Original matrix המביעה את כוונתה. התבנית המקורית היא צורה הנישאת דרך העוצמה של נשימת החיים סביבה מתארגן עולם התאים והמולקולות ע"י Master Mechanic אל הדפוס המקורי."

הצהרה זו מכירה בעומק הפוטנציאל שלנו לריפוי. התהוות ה Originality – הינה הבסיס לכל הקיום האנושי. הוא מארגן ומתחזק כל דבר שיפגוש. ההתהוות היא רציפה, יצירה מתמשכת בכל רגע ורגע בחיינו. ה Originality -, כמציאות מתהווה, הוא התבונה הפנימית בגוף-נפש.

התבנית המקורית מתגלה כשדה ביו-אלקטרי מדויק, המבטא את האפיגנטיקה* או את התבנית האוניברסאלית של המערכת האנושית. תבנית זו היא הביטוי הראשוני ביותר של
ה -Originality  כשדה של עוצמה המשמרת את העיקרון היצירתי בצורה.

תבנית ראשונית זו היא העיקרון המארגן של צורה ותפקוד שלא ניתן לאבדו.  בתוך נוזלי הגוף מתחוללת טרנסמוטציה של הכוח המארגן והכוונה שנישאת ע"י התבנית המקורית מתגלמת לכוח מארגן אמיתי וכולל.

דרך וסביב כוחות אילו מתארגן עולם התאים והרקמות. ניתן לראות כי השפעה זו היא ביטוי לאינטליגנציה הגדולה בהרבה משלנו. הבריאות והתבנית המקורית, שהיא הביטוי המדויק שלה – אינה אובדת. זהו רק הקשר אליה שהתרחק ונחלש. התבנית המקורית הינה הביטוי לתבונה פנימית, המארגנת את עולם התאים והרקמות ומשמרת את קיומם.

התבנית המקורית באה לביטוי בתוך הנוזל ע"י כוח ציווי אפיגנטי. כוח זה מופיע ברגע   ההתעברות, נמצא אתנו לאורך החיים ותמיד נוכח עד למוות. הנוזלים, עולם הרקמות והתאים מתארגן סביב כוונת כוח זה. הבריאות נשמרת בגוף דרך הקשר של עוצמת נשימת החיים לכל מערכות הרקמות שבו, לא רק למצב תקין בתוך מערכת העצבים המרכזית או תפקודים גנטיים.

 

ד"ר ג'ים ג'לוס:
"הבריאות שאנו מדברים עליה באוסטאופתיה היא במרכז ההוויה שלנו, ואינה יכולה לגדול או לקטון לרמה גבוהה או נמוכה יותר. במילים אחרות, הבריאות אינה יכולה להיות חולה. הבריאות בגוף למעשה מתעלה על המוות. היא זמינה 24 שעות ביממה מההתעברות עד למוות, ואז משתנה (Transpires). היא אינה מתה, הבריאות, אותה תבנית מקורית בתוך הגוף האנושי תמצא בכל מתח מבני, פיזיולוגי או נפשי באדם".

הבריאות נמצאת "בלב ההוויה שלנו" ולעולם אינה אובדת. הבריאות היא קבועה. אינה עולה או פוחתת. היא הציווי הבסיסי ביותר והיא עמנו כל הזמן. הבריאות אינה חולה, היא מנסה להכיל ולמרכז את המצבים הלא פתורים במערכת האנושית. תבנית מקורית זו, הבריאות הפנימית הטבועה בנו, קשורה לכל  "מתח מבני, פיזיולוגי או נפשי". לכן, בלב כל המתחים הלא פתורים בגוף, נוכחת הבריאות (הממרכזת ו"מארגנת" אותם).

הבנה זו היא המפתח ליעילות בטיפול. במרכז של מתח או ציסטה אינרטית בגוף, ניתן לראות את הפעולה המארגנת של הבריאות. זוהי עבודת העוצמה ליצור קשר ולרכז את ההפרעות הפעילות בתוך המערכת. עוצמת נשימת החיים תמיד תפעל לרכז כל הפרעה ותמצא גם במצבים הנואשים ביותר. כמטפלים,  עלינו להפנים זאת וליצור קשר עם הבריאות ללא קשר לתנאים.

 

ד"ר ג'ים ג'לוס:

"העבודה המשותפת מתחילה ממש מבראשית במפגש עם הגנטיקה ונגמרת במוות עם  שינוי שדה התפישה"

המוות מוסבר כהשתנות שדה התפישה שלנו! זוהי תפישה חשובה גם ברמה האישית וגם כמטפלים בבריאות. מוות אינו תבוסה אלא מעבר טבעי, "שינוי שדה התפישה". הבנה זו הינה חלק ממערכות רוחניות ורפואיות מסורתיות רבות. כמטפלים בבריאות עלינו לקחת  חלק באחריות בהכנת מטופלים ומשפחותיהם אל המעבר הגדול הזה בחיים. ייתכן כי הצעד הראשון לכל מטפל הוא להעמיק בהבנה זו ולהתכונן אישית למעבר בלתי נמנע זה.

 

 

Originality 
מונח שנטבע ע"י ד"ר בלכשמידט, אמבריולוגיסט שטען שעל ההתפתחות לא אחראים הגנים אלא כוח זה המביא את התכוונות החיים. באנגלית  Intention of life.

אפיגנטיקה  
שינויים תורשתיים שאינם גנטיים אך יכולים להשפיע על תפקוד גנים.

שיתוף הכתבה

השאר תגובה

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

גלים ומקצבים – The Tide

  המקצב הקרניאלי      CRI – Cranio Rhythmic Impulse המקצב הקרניאלי כשמו, מיוחד לתנועה של נוזל המוח והשדרה ולתגובת הרקמות לתנועה. זהו תפקוד פיזיולוגי בתוך הגוף. תנועה זו הינה האופן בו מגיב הגוף הפיזי לנשימת החיים. ה- CRI מתבטא ביחס לציר המרכזי

להמשך קריאה »

הטבע ההולגרפי של הגל

הגל עשוי להתבטא בדרכים שונות, בהתאם לרובד או למימד שתקלוט אותו. פרנקלין סילס, מורה אוסטיאופת לקרניוסקרל באנגליה, תאר את המערכת הקרניוסקרלית כהולוגרפית. כל הרבדים של הגל והמימדים של התפקוד כרוכים אחד בשני. כל אחד יופיע בזמן שונה, בהתאם לטבע הבעיה

להמשך קריאה »

המודעות לבריאות

ב"לחוש את הבריאות" נתכוון לכמה דברים: כאשר אתה בא במגע עם לב ההוויה של אדם אחר דרך עבודה זו, תוכל לחוש את הנוכחות של רוחו מבטאה את עצמה. קיימת תנועה של אנרגיית החיים, המקיימת את הגוף או במושגים קרניאליים –

להמשך קריאה »