לילך סבט לוגו

א – סימטריה של הגולגולת

א-סימטריה בגולגולת ובעצמות הפנים של התינוק

איך לטפל בראש א-סימטרי אצל תינוק

אצל חלק מהתינוקות הגולגולת עקומה / א – סימטרית.
א-סימטריה בגולגולת ובעצמות הפנים של התינוק נפוצה למדי ויש לה סיבות שונות.
גולגולת התינוק מורכבת ממספר עצמות רכות ובעלות מרווחים (תפרים ומרפסים) ולעיתים אאפשר לראות א-סימטריה במבנה הפנים או הגולגולת.
סיבות הנפוצות לא-סימטריה בגולגולת: מנח העובר ברחם, לידה ארוכה מאוד, שימוש בוואקום או מלקחיים במהלך הלידה, השכבת התינוק במנח קבוע, קיצור של צד אחד בשרירי הצוואר הגורם להעדפת צד (טורטיקוליס) ועוד.
נוסף על הבעיה האסטטית, מבנה הגולגולת עשוי לשקף חוסר איזון/מתח פנימי שלפעמים גם יתבטא בבעיות שונות ביניקה, בכי, שינה, ריפלוקס, טורטיקוליס, בעיות התפתחות שונות שחלקן יתגלו בגיל מבוגר יותר.

טיפול קרניוסקרל, מחזיר את הגמישות לרקמות, משחרר את המתח הפנימי ומאפשר למבנה עצמות הגולגולת לחזור לאיזון וסימטריה, בד בבד יש שיפור בסימפטומים השונים.

אצל תינוקות וילדים המגיעים אל הקליניקה בגין ה א-סימטריה, אפשר לראות שיפור גם בבעיות אחרות כגון יניקה, אכילה, שינה, עיכול, חוסר שקט, וטורטיקוליס.

טיפול קרניוסקראל מומלץ לאחר ניתוח קיסרי:

המעבר בתעלת הלידה מכין את התינוק לחיים שמחוץ לרחם: הצירים מגמישים ומכינים את הגוף למגע, ויוצרים את סחיטת הנוזלים בריאות כהכנה לנשימה.
בניתוח קיסרי, התינוק מדלג על שלב חשוב זה המפעיל את שרשרת התארגנות מערכות הגוף.
לעיתים השינוי המהיר בין השהות ברחם לתנאים השונים מאוד שבחוץ, מקשה על ההסתגלות ועלול לגרום לקשיים שונים אצל התינוק. טיפול הקרניוסקרל יעזור לתינוק לשחרור המתח ולהרגשה טובה יותר.

היקף ראש קטן

כדאי להיעזר בטיפול הקרניוסקרל גם כאשר היקף הראש קטן מידי (מיקרוצפלוס), וקיים חשש למרפסים הנסגרים מוקדם מידי.
פעמים רבות הטיפול יכול למנוע שימוש באמצעים קיצוניים יותר כקסדה או ניתוח. אפשר לעשות גם במקביל או לאחר התערבות לשיפור התוצאות.

המלצות להורים:
כדי למנוע השטחת הראש בשכיבת התינוק, כדאי לשים לב ולהשכיב את התינוק במגוון תנוחות.
תינוק המעדיף צד אחד בלבד/גב – מומלץ לעודד אותו להיות בתנוחות אחרות. בהתחלה עליכם ולאחר מכן גם לבדו

לפרטים נוספים והתייעצות
לילך סבט 054-7915946

שיתוף הכתבה

Comments are closed.

שיטת קרניוסקרל

טיפולים הוליסטיים שמטרתם להעצים את נשימת החיים בגוף כדי לחזור לקו הבריאות. הטיפולים יעילים לטיפול במחלות ובעיות שונות ברובד הפיזי והנפשי.

לקריאה נוספת >>

עקבו אחרינו

כתבות אחרונות:

בלוג

לורם איפסום

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה. כתוב את הכותרת כאן לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח.

להמשך קריאה »

הדרכת הורים

תקשורת עם הילד מתחילה מהקשב לעצמך כאשר התינוק שלך בוכה ללא הפסק, מתקשה להירדם, רגיש מאוד לרעש ולמגע. ההתנהלות  היומיומית אתו קשה ומתסכלת ומשפיעה לרעה גם על הביטחון בהורות. במפגשים אעזור לך לחזור ולהרגיש את הביטחון בהורות, להכיל את הקושי

להמשך קריאה »

מיגרנות וכאבי ראש

טיפול קרניוסקרל נותן מענה במקרים רבים שתרופות וטיפולים אחרים לא עזרו ומשפר את איכות החיים ! מיגרנות וכאבי ראש הם תופעה שכיחה למדי הפוגעת באיכות החיים של אנשים ונשים רבים. גם ילדים סובלים מכאבי ראש, לפעמים כרוניים. סיבות שונות קיימות

להמשך קריאה »