טראומה

חולי או פגע בגוף, יכול להופיע בצורה פתאומית, אך לעיתים קרובות זוהי תוצאה של נזק/עומס מצטבר מאירועים בעבר שהגוף והנפש "זוכרים", או אורח חיים לא מאוזן.
לכולנו מוכרים הביטויים השגורים "התהפכה לי הבטן", " פיק בירכיים", "זיעה קרה". כולם תיאורים פיזיים המספרים על רגשות כלשהם שלרוב מופיעים לפני אירוע בעל חשיבות כגון מבחן חשוב, ראיון עבודה וכד' . לעיתים, תחושות בגוף עולות גם בעקבות מקרה ששמענו עליו.

במציאות חיינו יש למתח הנפשי ביטוי פיזי ברור.

יש מי שחש את ההשפעה על גופו באופן מיידי. אצל אחרים, יופיעו הפרעות כנדודי שינה, כאב או חולי בגוף שהתפתחו מאוחר יותר וסיבתם אינה ידועה.

הרקמות "זוכרות"

כל חוויה, פיזית או נפשית שלא ידענו כיצד להתמודד עמה, מטביעה חותמה ברקמות הגוף. המתח משנה את תכונות הרקמה ומשבש פעילות תקינה של חילוף חומרים, גמישות הרקמה באותו אזור ובאיברים קשורים אליו. לאחר זמן מה יפגע תפקוד מערכות הגוף, החל מזרימת דם לקויה, ניקוז לימפה ירוד ועד הופעת סימפטומים ככאבים ומחלות. בטיפול קרניוסקרל נחוש כיצד איכות תנודת קרניוסקרל משתנה.

תנודת קרניוסקרל

תנודת קרניוסקרל קיימת לאורך כל החיים. אצל האדם הבריא זוהי תנודה המופיעה באופן רציף, עוצמה טובה וסימטרית המשקפת את הבריאות. התנודה עדינה יותר מהנשימה, דופק הלב וזרימת הדם. איכות תנודת קרניוסקרל מושפעת ומשתנה בעקבות אירועים וחוויות עימם התקשינו להתמודד החל מההתעברות ועד היום.

איך מטפלים בטראומה בעזרת קרניוסקרל

טיפול קרניוסקרל משלב לעיתים מגע עם דיבור. בזמן טיפול, המטפל חש את איכות פעימת קרניוסקרל בכל איזור בגוף. התנודה המשקפת את הבריאות של המטופל. במגע ניתן לחוש את התגובה הפיזית לחוויות בעבר שנלכדו ברקמות. נחוש הבדלים באיכות תנודת קרניוסקרל בחלקי הגוף השונים. המגע- מעלה את המודעות הפנימית למתחים ברקמה ובכך מסייע לזיהוי ושחרור המתחים.

בטיפול אני משלבת שיחה, ע"פ המודל  של  פיטר לוין (somato experience) המחזקת את המודעות לתחושות והרגשות, לזהות דפוסי חשיבה, לתת הכרה למתח כדי לאפשר לו להשתחרר לקבל כלים לוויסות ואיזון עצמי.
בסיומה של סדרת טיפולים, לצד הריפוי וההקלה שתחוו, תרכשו כלים לשמור על האיזון העצמי בחיי היומיום.


  פריון, הריון ולידה      פגים     ילדים ותינוקות      בעלי צרכים מיוחדים      תאונות וחבלות  

חזרה לעמוד טיפולים

תגובות

תגובות